Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Миризма на бензин в купето

venelin1985 снимка venelin1985 28 юли 2008 - 10:27

Колеги имам проблем с моето с20хе .при двивижение на автомобила са осеща силна миризма на бензин в купето.Ако някой е имал подобен проблем нега да пише .
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 28 юли 2008 - 13:18

 venelin1985, на Jul 28 2008, 11:27 AM, каза:

Колеги имам проблем с моето с20хе .при двивижение на автомобила са осеща силна миризма на бензин в купето.Ако някой е имал подобен проблем нега да пише .

Първото което можеш да направиш е да провериш маркучите за бензина да няма някой сцепен и да тай бензин от него.Успех
Отговори

Кокито снимка Кокито 28 юли 2008 - 14:08

отговарям вместо колегата... маркучите са сменяни всичките и пак си намирисва :sup:
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 28 юли 2008 - 15:56

Подяволите,имам същия проблем с Ц20ХЕ,само че Астра маркучите са здрави а и мерише периодично не постоянно.И не мое,и не мое се разбере от що е....
Отговори

boby_dim снимка boby_dim 28 юли 2008 - 16:20

 Vertig0, на Jul 28 2008, 04:56 PM, каза:

Подяволите,имам същия проблем с Ц20ХЕ,само че Астра маркучите са здрави а и мерише периодично не постоянно.И не мое,и не мое се разбере от що е....

При мен беше от уплътнението на капачката на резервоара.На една бензиностанция момчето явно е решило че е доста запазено това уплътнение и си го е присвоило и ми е завил капачката така без него.По-късно ,като я усетих че хлопа я погледнах и видях какво е станало
Отговори

apekc снимка apekc 28 юли 2008 - 19:39

Както казва колегата по горе - капачката на резервоара.
Отговори

dva снимка dva 20 юни 2009 - 22:21

колеги от уплатнението на капа4ката на бензина е 100% и аз дълго време търсих проблема и накрая го хванах хем уплатнението си беше здраво , добавих още едно в/у старото същото като това на капачката но охладителната система и заспа сега вс. е о.к.
Отговори

iwan4o снимка iwan4o 21 юни 2009 - 07:30

Аз имам същия проблем и след дълъг оглед не можах да намеря проблема.Тези дни ще видя уплътнението и ще напиша резултатите.
Благодаря на колегите за мненията.
Отговори

Todor Borisov снимка Todor Borisov 21 юни 2009 - 08:46

И Аз имах такъв проблем, при мен се оказа че се беше измъкнало леко маркучето което влиза в бензиновата помпа която е под седалката на Вектра А, провери ли там?
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 27 юни 2009 - 21:18

Газови уредби ако имате може някой прост газаджия да е пробил резерворара,на един колега на аудито като са хващали шината и го бяха пробили
Отговори

Владко снимка Владко 27 юни 2009 - 21:42

При мене намирисва картерната вентилация :)
Отговори

the_killer_04 снимка the_killer_04 06 юли 2009 - 18:20

Здравейте!!
Аз имах същия проблем на мойта стара астра. При нея се получаваше от пласмасовите мяркучи който вървят под купето ,влизат в гумени маркучи и от там в инжекцията . Проблема беше, че гумения маркуч е хванат с скоба за пласмасовия и докато не ги смених имах миризма от време на време и не можех да разбера от каде.
Пробваи да видиш дали не е от тях.
Пожелавам успех в ремонта и инфо когато го оправиш
Отговори

Васето снимка Васето 06 юли 2009 - 20:06

някой ти е пипал сондата на резервоара според менвдигни задната седалка и провери.



миризмата на бензин е първи признак за наличието му :mhihi:
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 юли 2009 - 21:14

 boby_dim, на 28 Jul 2008, 05:20 PM, каза:

При мен беше от уплътнението на капачката на резервоара.На една бензиностанция момчето явно е решило че е доста запазено това уплътнение и си го е присвоило и ми е завил капачката така без него.По-късно ,като я усетих че хлопа я погледнах и видях какво е станало

Тиграта беше закупена с една гадна ментелива капачка. В един "хубав" момент почна да мирише нейстово в купето на бензин, ходих при майстора ми и той след като прегледа всичко каза да сменя капачката. С недоверие купих нова и О ЧУДО, вече не мирише...
Отговори

тучо чучо снимка тучо чучо 23 юли 2009 - 15:30

Аз имах същия проблем. Както Васето каза, беше отварян капакът на резервоара, през който минават маркучите и кабелите на сондата. Не беше затворен добре и миришеше доста сериозно, но извън колата.

Веднъж, след като спрях и потеглих по-рязко назад, под колата остана мокро петно от бензин. 

Тогава се сетих и вдигнах седалката. Отворих капака, който не беше затворен с четирите зъбчета, а само с три от тях. Затворих го добре и от тогава няма миризма и течове.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg