Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

C18XEL Astra F

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 05 май 2009 - 20:39

Здравейте,колеги.От известно време насам мисля да си взема нова астричка и се спрях на една доста запазена с двигател C18XEL.Какво ви е мнението за него?Количката е 95 година,но е някакво "Sport" изпълнение и за голямо мое учудване изглежда доста запазена.Казаха ми,че е 125 коня,но според Autodata е 115,не че това е чак толкова важно :)
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 05 май 2009 - 21:59

Здравей, колега нямам лични наблюдения точно над този двигател, но отзивите който съм чувал за него са повече позитивни. А изпълнение " Спорт" би трябвало да значи, спортно окачване, рекаро салон, бели километражи и др. ( поне при мен е така). Но така си е излезнала от завода, не е преправяно. Аз карам Астра Г 1.6 16 Спорт с двигател Х16ХЕ и бих казал искрено че съм доволен ( в града дава разход под 9 л / 100 км, извъм града 5.5 -6 л, а когато ме сърби, колата върви с 200 км/ч. Малко хидравликата ми посвирва, но от форума разбрах че това им е слабост на Астрите 1998 - 2000 г. Смених малсото, но продължи да посвирва, за сега няма нещо проблем и се надявам занапред да ме слуша .
Надявам се с нещо да съм ти бил полезен !!!
П.П Колата която те интересува е 125 коня и според мен вървенето е доста сериозно !!!!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 май 2009 - 23:04

Ето ти данни за мотора...
C - EC 91/441/EEC т.е Евро 1
18 - 1.8 литра работен обем
X - Степен на сгъстяване на двигателя 10.0:1 дo 11.5:1
E - Многоточков инжекцион
L - Дефорсиран

C18XEL (Ecotec) 1798 cc 85 kW (116 PS; 114 hp) @ 5400 rpm 168 N·m (124 lb·ft) @ 4000 rpm MPi DOHC 10.8:1
Отговори

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 05 май 2009 - 23:32

Благодаря за информацията,но имам AutoData и съм разгледал за какво става въпрос.По-скоро пуснах темата с цел ако някой е имал такава Астра или е запознат с двигателя да сподели мнението си.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 май 2009 - 23:46
Причина за редактиране:: Цитат е излишен
Отговори

Galabov снимка Galabov 06 май 2009 - 01:32

здр колега,един приятел имаше такова животно и да ти кажа от към вървене просто нямам думи количката бяхаше доста за своите 115 коня други наблюдения нямам дано сам ти бил от полза:)
Отговори

justbreathe снимка justbreathe 06 май 2009 - 09:25

Здравеи колега, имам астра съсщия мотор комби колата върви много добре, пъргава е ама лично аз имах и имам много ядове дачиците и ЕЦУ-то на този мотор ,а дачиците не са много ефтини :blink: :blink:
Отговори

AstraF снимка AstraF 06 май 2009 - 15:42

Имам такава!
Перфектен мотор.
Пъргав и много идиото-устойчив.За 2,5 години нищо не е пипано по нея, само бензин и масла се сменят а мотора върви като луд.

Проблеми правят с датчика на разпрделителните валове, както и другите екотеци, но той не е чак толкова скъп.
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 06 май 2009 - 17:42

колега аз имах същия мотор на една астра ф-комби
като я купих/италянка/ми изтропаха лагерите на коляновия вал-биелните лагери-от там,шлайфам вал,смяна на лагери и тн.
и после едни бързи 110 000км- за 1 година и 8 месеца колата беше самолет никаква ядове мотора пъргав силен добре балансиран супер доволен бях
лошото е че не знаеш на какво ще попаднеш ,като я купуваш2-ра употреба аз поне се преебах малко:)
Отговори

u3poD снимка u3poD 06 май 2009 - 18:57

аз съм със същия мотор на моето комби, супер е даже му инсталирах газов инжексион и съм много доволен особенно с настоящата цена на газта
Отговори

sau-152 снимка sau-152 06 май 2009 - 19:20

Да се включа и аз ;) Моторът е действително много добре балансиран, с отлична работа в средни обороти, с достатъчно мощ във високите. В зависимост с каква скоростна кутия е комбиниран показва отлични резултати както за икономия, така и за много вървеж. Не пипа масло, разход в града не можеш да свалиш под 10/100, но на дълго ще останеш учуден как тези 115 коня папат само 6.5/100 при скорост 90-100 км/ч на 5 предавка. Естествено ако се натиска започва да хапва и повече :)
За 2 години, откак имам колата, съм сменил само датчика за разпределителните валове - 60-70 лв. Всичко останало не е мръднало! Ремъците и ролките не бяха много скъпи - около 100-на лв се връзваше смяната. Ако ще газифицираш - инжекционът е най-доброто решение. С него запазваш както вървежа на колата, така и икономичността му. За друго в момента не се сещам. Поздрави и успех с покупката.
Отговори

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 06 май 2009 - 19:57

Благодаря на всички отговорили :) Явно двигателчето е добро.Кое масло според вас е най-подходящо за него?Минерално,полу синтетика или пълна синтетика?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 06 май 2009 - 20:01
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 май 2009 - 20:00

Полусинтетика - 10W40.
Бих ти препоръчал GM - 5л/42лв :blink:
Отговори

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 06 май 2009 - 22:49

Мда,и според AutoData трябва да се слага или 15W40 минерално масло или 10W40 полусинтетика.Явно зависи от климата на страната,в която се кара автомобила.Спрях се на едно 10W40 Motul,понеже за тази марка съм чувал само добри отзиви :)
Отговори

AstraF снимка AstraF 07 май 2009 - 17:01

Мотора действително е супер балансиран.С поставена чаша върху него и яко форсиране на място чашата не може да падне :blink:
Извънградския раход при нормална скорост до 120км/ч 7 литра!
Аз го карам само с минерално масло 15W40 и от смяна до смяна не доливам и грам.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 07 май 2009 - 17:28

Колега, ти първо маслото ли ще купуваш или колата?

П.П. 2-3 месеца карах такава астра - първата ми астра и се представи доста добре. Пак беше изпълнение спорт.
Мнението беше редактирано от Agamemnon: 07 май 2009 - 17:30
Отговори

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 07 май 2009 - 23:10

Ами първо мисля да купя маслото,струва ми се по-логично някак си.Просто реших да използвам същата тема,за да питам и за маслото,няма смисъл да пускам нови и нови.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 07 май 2009 - 23:13
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Тодор снимка Тодор 15 май 2009 - 08:15

По темата за мотора, ами.......аз съм доволен от моторетката доста, навъртях малко повече от 30к км. и какво да ти кажа.Върви си повече от доволно.Разхода е относително нещо но градско под 10 трудно да не кажа невъзможно.Извънградско може и на около 6-6,5 да го докараш за бензин говоря,но с културно каране.Аз съм с ГИ и и разхода на газ ми е около 10,5-11 градско и окло 7-7,5 извънградско при средно каране.Масло не доливам, просто не се налага.За 1,8 мотор си бяга прилично при все че е на комби и е малко :) вълк в овча кожа.Не може да се сравнява с С20ХЕ-то но е приятен за каране с приличен разход.Доволен въртящ момент.При мен скоростната кутия е F18CR -доста къса е, но пък дава доста добра динамика на принципно по-тежкото комби.Като бодна 5-та от 50 та до 200 не се налага превключване.С 2 думи аз съм повече доволен.И късмет при покупката, защото е доста важен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg