Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

Dtm снимка Dtm 31 януари 2016 - 11:18

Не е само при мен, когато пиша нещо, особено в автомобилен форум, гледам да е вярно, за не се объркват хората..
''Выходить из тестового режима надо для того, чтобы корректно работали кнопки управления магнитолой.
неправильно начинает работать кнопка выбора диапазонов радио (FM/AM). И вроде бы еше кнопки управления БК на руле начинают тоже работать не так''...И при мен е точно така, ако се получава и на друг, да не се чуди защо е така..Значи, нямат двойно заключване?Жалко, според мен е полезно
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 януари 2016 - 14:13

Двойното заключване е предназначено при счупване на прозорец апаша да не може да отключи врата. На хашката няма палци на вратите, а бутон на таблото. Този бутон при заключен отвън автомобил не работи, изключен е. Това изпълнява функцията на двойното заключване при по- старите модели.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 януари 2016 - 14:14
Отговори

Гостbimko_* 13 март 2016 - 16:48

Добър ден на всички :) От скоро имам и аз Opel Astra H 2004 1.6 бензин и започна да се появява следният проблем. Появиха ми се проблеми с оборотите на колата.Примерно паля си я и понякога няма проблеми,а понякога пали на високи обороти и после след 1 мин. се нормализира. Другият по-притеснителен проблем е,както си я карам и всичко е ок, в следващият момент започва да вдига сама обороти без да е на скорост.Стоя си на светофара и почва да си вдига сама оборотите,ама яко си реве,направо ужас! Бях на сервиз, уж е някакъв сензор,ама не са уверени в това и аз сега съм във небрано лозе.Ако някой е имал такъв проблем,моля да сподели какво е и къде го е разрешил. Благодаря предварително :)
Отговори

b.petrov снимка b.petrov 13 април 2016 - 14:41

здравейте колеги, и аз се присъединих към Опелите и по точно Астра 17ДТР.засега колата е добре смених ангренаж масла филтри!. сложих и дневни светлини. но разхода нещо не ми харесва... на Хемус празен с пълен резервоар ми даде за 160км. 10литра нафта.по борд комп 5.8л. а дефакто е 6.1л.карал съм на темпомат със средна скорост 120-130км.засега е със дпф.който не е задръстен. някякви идеи?
Отговори

b.petrov снимка b.petrov 18 април 2016 - 19:58

 b.petrov, на 13 април 2016 - 14:41, каза:

здравейте колеги, и аз се присъединих към Опелите и по точно Астра 17ДТР.засега колата е добре смених ангренаж масла филтри!. сложих и дневни светлини. но разхода нещо не ми харесва... на Хемус празен с пълен резервоар ми даде за 160км. 10литра нафта.по борд комп 5.8л. а дефакто е 6.1л.карал съм на темпомат със средна скорост 120-130км.засега е със дпф.който не е задръстен. някякви идеи?


да добавя днес се включи и вентилатора за охлаждане,поне видях че работи! и като загасих мотора и вентилатора също спря! така ли трябва да е? преди карах пасат б5 и след спиране на мотора вентилатора продължаваше да работи докато не охлади и сам си спираше.при опел как ли ще е?
нека някой колега да каже? моторът е 1.7 cdti 81kw.2008g.
Мнението беше редактирано от b.petrov: 18 април 2016 - 20:01
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 18 април 2016 - 23:17

Перките спират, след като загасиш колата.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 18 април 2016 - 23:17
Отговори

b.petrov снимка b.petrov 19 април 2016 - 20:50

 DanZKi, на 18 април 2016 - 23:17, каза:

Перките спират, след като загасиш колата.


благодаря колега за отговора, :icon_wink2:
Отговори

b.petrov снимка b.petrov 25 април 2016 - 07:16

здравейте , сега ново двайсет- не ми работят ел. повдигането на задните прозорци. трябва ли да разглабям корите на вратите или има проблем в управлението на командващите копчета на шоф.врата? как да го разбера?
Отговори

gerov снимка gerov 25 април 2016 - 12:41

Сигурно има прекъснати кабели в гофрите на задните врати!
Често срещан проблем!
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 25 април 2016 - 14:21

 bimko, на 13 март 2016 - 16:48, каза:

Добър ден на всички :) От скоро имам и аз Opel Astra H 2004 1.6 бензин и започна да се появява следният проблем. Появиха ми се проблеми с оборотите на колата.Примерно паля си я и понякога няма проблеми,а понякога пали на високи обороти и после след 1 мин. се нормализира. Другият по-притеснителен проблем е,както си я карам и всичко е ок, в следващият момент започва да вдига сама обороти без да е на скорост.Стоя си на светофара и почва да си вдига сама оборотите,ама яко си реве,направо ужас! Бях на сервиз, уж е някакъв сензор,ама не са уверени в това и аз сега съм във небрано лозе.Ако някой е имал такъв проблем,моля да сподели какво е и къде го е разрешил. Благодаря предварително :)



Звучи като на зацапана дроселова клапа. Може да отидеш в някой от форумните сервизи, където със сигурност ще ти решат проблема
http://www.opelclub....?showtopic=9453
Отговори

nikal снимка nikal 25 април 2016 - 19:38

 b.petrov, на 25 април 2016 - 07:16, каза:

здравейте , сега ново двайсет- не ми работят ел. повдигането на задните прозорци. трябва ли да разглабям корите на вратите или има проблем в управлението на командващите копчета на шоф.врата? как да го разбера?

И аз залагам на кабелите.
Отговори

b.petrov снимка b.petrov 26 април 2016 - 11:29

 nikal, на 25 април 2016 - 19:38, каза:

И аз залагам на кабелите.


благодаря колега, значи ще трябва да махам гофрето и да гледам за скъсани кабели. няма начин ще се разглабя...
Отговори

Plamen Iosifov снимка Plamen Iosifov 20 януари 2017 - 15:07

 valdin, на 02 януари 2010 - 01:54, каза:

Здравейте колеги от доста време чета фoрума и ми е бил доста полезен.

Светна ми лампата на ESP както си карах, задържах SPORT бутона на дисплейчето изписа ESP off, носле натиснах пак SPORTA и изписа ESP on, но лампата си остана да свети,
някакви идей

Здравей колега. И аз имам същия проблем като твоя. Какво се установи в крайна сметка. Благодаря.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 20 януари 2017 - 20:14

Имам проблем с изпотяването на предното стъкло.
Появява се в долния му край откъм чистачките.
Сутрин пускам отоплението на предното стъкло-на 22-23 градуса на 2 степен.
СЛед това си пускам парното да обдухва и в 3-те позиции и тогава сякаш се появява това изпотяване.
Сменени са абс.всички филтри преди 2 месеца.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 21 януари 2017 - 12:38

Ако клапата е затворена и върти въздуха в купето се получава така.
Отговори

kra4ol4e снимка kra4ol4e 23 януари 2017 - 17:30

 Plamen Iosifov, на 20 януари 2017 - 15:07, каза:

Здравей колега. И аз имам същия проблем като твоя. Какво се установи в крайна сметка. Благодаря.


При мен се случи след смяна на скоростна кутия и разкачане и закачане на рейката. Воланът беше изместен с няколко градуса и колата мислише, че недозавивам, а ЕСП-то се шашкаше. Оправи се след стенд.
Отговори

Dtm снимка Dtm 02 февруари 2017 - 09:28

Понеже темата е обща, та запитам тук.Според всички писания, а и съм имал и други опели, след изгасяне на мотора, ел. стъклата работят до отваряне на шофьорската врата, но не и в моята талига(астра Х, само предни ел. стъкла).Работят само ''на контакт '' или запален двигател, което е малко неудобно.Иначе са обучени и се вдигат и свалят с еднократно натискане.Някой да знае нещо по този въпрос?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 февруари 2017 - 19:17

 Dtm, на 02 февруари 2017 - 09:28, каза:

Понеже темата е обща, та запитам тук.Според всички писания, а и съм имал и други опели, след изгасяне на мотора, ел. стъклата работят до отваряне на шофьорската врата, но не и в моята талига(астра Х, само предни ел. стъкла).Работят само ''на контакт '' или запален двигател, което е малко неудобно.Иначе са обучени и се вдигат и свалят с еднократно натискане.Някой да знае нещо по този въпрос?

На следващия клас в тия години работят и след гасене на двигателя и изваждане на ключа, на астрата обаче си е като при теб. Не става с промяна на опции с опком, но сигурно може да се преработи нещо по схемата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 февруари 2017 - 19:51

При мен си работи точно докато не отворя някоя от предните врати. И при двете коли е еднакво.
Отговори

stei снимка stei 27 февруари 2017 - 14:13

За Астрата не мисля, че си прав освен ако не е преправяно нещо по инсталацията.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg