Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Проблеми с АСТРА J

miragata снимка miragata 09 март 2011 - 13:24

На служебната ни Зафира Б алтернатора гръмна на 56000км. Поискиха 2300 за нов и 500лв за рециклиран. Аналогичен проблем имаше и друг служебен автомобил - астра H комби. Този проблем при Опел продължава и е засегнал явно всички модели с дизелови агрегати. Проблемът е в маломощните диоди, които слагат на Грец изправителя. Има сервизи, в които подменят грец схемата по-мощни и нещата заспиват. Ако се случи в гаранционния период се поема от гаранцията.
Мнението беше редактирано от stepo3: 10 март 2011 - 01:39
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

vanisher снимка vanisher 09 март 2011 - 23:39

Ами тя ми е на 15 000км и 10 месеца колата.

Предполагам че за още 14 месеца ще си покаже ако ще заминава алтернатора или нещо друго...
Отговори

droopy снимка droopy 23 март 2012 - 15:38

За да не изброявам отново всичко споделено относно проблеми и впечатления поствам линк към темата ми тук

Това за алтернатора съм го чувал. Дано все пак при по-новите генерации са се сетили да го отстранят.

При мен имаше проблем с десния подкалник, който след 2 водения в сервиз не можа да бъде локализиран. Над 110км/ч. започваше да се чува пукащ звук от там. След няколко хиляди километра се "намести" и сега нямам този проблем.

Уви в момента изпитвам друг дискомфорт. Забелязвам някакъв звук, който се появява сравнително често. Знааам знааам .. "трак-трак" не е особено сериозно обяснение, но тук е по-скоро като надуване на балон. :confused: Първоначално ми заприлича на звук от турбината, но забелязах, че се появява и преди оборотите в който тя би трябвало да се включи. За сега е мистерия. Каня се да я закарам, но без да демонстрирам за какво иде реч едва ли ще ме вземат на сериозно. Хубаво е, че не съм единствения, който го чува така, че съм спокоен за психическото си здраве :biggrin:
Отговори

MladenHristov снимка MladenHristov 22 март 2016 - 12:35

 droopy, на 23 март 2012 - 15:38, каза:

За да не изброявам отново всичко споделено относно проблеми и впечатления поствам линк към темата ми тук

Това за алтернатора съм го чувал. Дано все пак при по-новите генерации са се сетили да го отстранят.

При мен имаше проблем с десния подкалник, който след 2 водения в сервиз не можа да бъде локализиран. Над 110км/ч. започваше да се чува пукащ звук от там. След няколко хиляди километра се "намести" и сега нямам този проблем.

Уви в момента изпитвам друг дискомфорт. Забелязвам някакъв звук, който се появява сравнително често. Знааам знааам .. "трак-трак" не е особено сериозно обяснение, но тук е по-скоро като надуване на балон. :confused: Първоначално ми заприлича на звук от турбината, но забелязах, че се появява и преди оборотите в който тя би трябвало да се включи. За сега е мистерия. Каня се да я закарам, но без да демонстрирам за какво иде реч едва ли ще ме вземат на сериозно. Хубаво е, че не съм единствения, който го чува така, че съм спокоен за психическото си здраве :biggrin:



Колега, здравей, дали намери странния шум от какво е. При моята също го има и страшно ме притеснява. В Булвария отговора беше :"Ми те всички така правят", но от какво е и защо го прави....
Поздрави и без аварийни
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg