Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Тонколона пращи

<opel3 снимка <opel3 29 април 2017 - 00:01

Здравейте,
от известно време предна лява тонколона когато пусна плеъра отначало свири нормално, след 5-10 мин започва да звучи като издънена.Отначало дори и да е усилен звука се чува нормално едва след това започва да се чува лошо, без промяна в силата на звука.Тонколоните са оригинални, а плейърът е jvc kdx 130. Някой имал ли е подобен проблем, заминала ли си е тонколоната?
Отговори

sathv снимка sathv 29 април 2017 - 15:14

Не, заминал е плеара.
Отговори

<opel3 снимка <opel3 29 април 2017 - 15:16

 sathv, на 29 април 2017 - 15:14, каза:

Не, заминал е плеара.

Мисля че плейърът е добре, защото е от около 20 дни чисто нов, а с предния пак правеше така.
Отговори

sathv снимка sathv 29 април 2017 - 16:33

А как е инсталацията?
Отговори

<opel3 снимка <opel3 29 април 2017 - 16:50

 sathv, на 29 април 2017 - 16:33, каза:

А как е инсталацията?

Честно казано не знам какво имаш предвид, единствено съм сменил плейъра (сложих преходник, който позволява да работи без да е на контакт).Кабели и такива неща не знам как са, възможно ли е да е от тях ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 април 2017 - 16:53

 <opel3, на 29 април 2017 - 16:50, каза:

Честно казано не знам какво имаш предвид, единствено съм сменил плейъра (сложих преходник, който позволява да работи без да е на контакт).Кабели и такива неща не знам как са, възможно ли е да е от тях ?

Възможно е. А в твоя случай звучи и логично. При лош контакт някъде става и това. Имай предвид, че това може да е навсякъде по връзките- от плеъра до самия говорител.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 април 2017 - 16:54
Отговори

<opel3 снимка <opel3 29 април 2017 - 17:00

 tisho.74, на 29 април 2017 - 16:53, каза:

Възможно е. А в твоя случай звучи и логично. При лош контакт някъде става и това. Имай предвид, че това може да е навсякъде по връзките- от плеъра до самия говорител.

Добре, в такъв случай посъветвайте ме какво да правя, как да разбера дали е от това проблемът ?
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 април 2017 - 18:25

Махай кората и сменяй говорителя ..... коя година ти е вектрата?
Мойта като я взех бе на 10 г.
3-4 месеца след това точно същия говорител при мен направо спря, всички други свиреха без проблем.
Аз съм електричар, извадих радиото, меря веригата на въпросния говорител - дава 4 ома, пробвам го с една батерия 9 в. и пак нищо .... изпаднах в шах!
Свалям кората и какво се оказа - разлепил се магнита на говорителя и залепнал за тенекията отвътре :devil-smiley-019:
По принци шоф. врата е тая която най-много се лашка/ отваря и затваря/, говорителите са на много години вече и има склонност към увисване на мембрани, задиране на шпула , случая и при мен и т.н.
За мен си за смяна на говорител ......
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 април 2017 - 18:46

Така де, почваш от най- слабото място- сваляш кората и проверяваш какво става около говорителя и със самия него.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg