Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Автоматици

Automatic снимка Automatic 22 февруари 2010 - 20:48

Ако можеш си го почисти сам, определено няма да е излишно. Ако не се оправи я води на сервиз да я погледнат.
Отговори

opel4o снимка opel4o 23 февруари 2010 - 01:19

Да питам и аз нещо. Като загрее колата на 90 градуса започва да работи така, все едно съм включил при ниска скорост на висока предавка. Някой сблъсквал ли се е с този проблем. Като падне температурата проблемът изчезва.
Мнението беше редактирано от opel4o: 23 февруари 2010 - 01:20
Отговори

nik_kick снимка nik_kick 25 февруари 2010 - 15:12

Това с заглъхването на газ или на бензин ти го прави?
Или и на двете?
Мнението беше редактирано от nik_kick: 25 февруари 2010 - 15:15
Отговори

opel4o снимка opel4o 25 февруари 2010 - 19:54

Какво става с този сайт,не може да се пише. Не съм обръщал внимание, карам колата предимно на газ,на бензин само докатопозагрее, така че не съм я карал на бензин на 90 градуса. Имам чувството, че започвада включва по-рано на по-висока предавка и затова започва да придърпва.

 nik_kick, на 25 Feb 2010, 15:12, каза:

Това с заглъхването на газ или на бензин ти го прави?
Или и на двете?
Отговори

Krasimir Todorov снимка Krasimir Todorov 27 февруари 2010 - 15:21

 sdonio, на 23 Nov 2009, 16:33, каза:

Има едни умници дето разправят че като включели неутралната и карат по инерция после при включването нямало проблем-да,ама не!Защото кутията автоматично включва пак на първа-просто няма налягане на маслото,за да превключи на подходящата предавка.Дано съм ти помогнал.

Ами умници са разбира се, щот не говорят глупости. Значи според теб като пускам надолнище на N с 120 км/ч и като натисна D тя включва на първа, така ли? Ти карал ли си автоматик? Според мен не са те и возили дори. Видял ли си отворен автоматик изобщо. Има ютюб и гугл, просветли се по въпроса ако няма къде да видиш и разбереш как работи. А като се прави реглаж в сервиз, примерно тест ламбда сонда и колата работи по 10-15 мин. че и повече на място на P или N според как дойде? Или ако закъсаш някъде и те дръпнат до сервиз 5 км. и нагоре - край, скапва ти се скоростната кутия? Или автоматик не става за теглене... за тва в америка само автоматици в това число и пътни помощи. Най-големия завод за производство на коли пътна помощ в Европа, Испания, гр. Бинефар обл. Уеска произвежда пътни помощи да теглят и носят само автоматици. Или не сте чули че има влекачи с автоматични и полу-автоматични кутии???По големи глупости не бях чул. За това ще има в БГ шилета дето още смятат автоматика за скъпо и най-вече лошо нещо, и ще чувам фрази от типа "Дай ми ти на мен да ръчкам!" За тва в цял свят автоматика се води за луксозна екстра, ама има някои специалисти по всичко дето много разбират. С автоматик докато караш си почиваш... дори не смятам че мойта харчи повече от други същите но със ръчни скорости, еднакъв е разхода. Айде стига се излагахте, карате коли с ръчни скорости, а давате мнения за автоматици! Инженери със шесто чувство! "Дръж така ръцете да взема шублера!" има такъв лаф. И още нещо, не съм чул за човек седнал да кара автоматик след това да се върне на ръчни скорости, ако има избор при равни други условия.
Дано съм помогнал да повече хора да преценят, че това е по-безопасния и удобен начин на шофиране и това дето се пише срещу автоматиците са пълни глупости.
Мнението беше редактирано от Krasimir Todorov: 01 март 2010 - 15:14
Отговори

ДИДО77 снимка ДИДО77 28 февруари 2010 - 13:32

Здравейте,колеги.Аз от скоро съм с автоматик AF 20 и съм много доволен,но се появи следния проблем:при изкачване на 4 та на 1700-1800 об. започва да предарпва преди да смени на 3 та но не винаги.Някои имал ли е такъв проблем?Благодаря предварително. :icon1_mrgreen:
Отговори

Teddy снимка Teddy 03 март 2010 - 19:21

Колеги, карам Омега Б 2,5 ТД автоматик. От скоро ми се появи следния проблем.

При спиране на автомобила и слагане на лоста на автоматика в положение Р, паркинга не винаги хваща - случва се да изпуска при наклон, колата се помръдва и се чува едно щракане сакаш непасниати зъбни колела превъртат / ако мога така да се изразя /. Иначе с автоматика нямам никакви проблеми, обслужил съм го и според мен си превключва предавките прецидно. Въпросът ми е дали това изпускане на паркинга е от някакво механично разместване на селектора на скоростите или е нещо по - сериозно. Благодаря.
Отговори

joyin снимка joyin 04 март 2010 - 00:25

Споко :newsm05_41: при всички май е така. Просто колата си се намества, при мен е същото.
Отговори

ДИДО77 снимка ДИДО77 08 март 2010 - 15:52

Колеги,реших да сменя маслото и филтъра на AF20.От магазина ми казаха,че при поръчката на филтъра са им обяснили,че на тази кутия филтъра се сменя само ако се отвори за ремонт,понеже няма външен достъп до него.Вазможно ли е това? :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от ДИДО77: 08 март 2010 - 15:54
Отговори

opel4o снимка opel4o 09 март 2010 - 21:12

Правилно са ти казали за филтъра.
Отговори

Blaze 2.0 16V снимка Blaze 2.0 16V 15 март 2010 - 20:28

 Teddy, на 03 Mar 2010, 19:21, каза:

Колеги, карам Омега Б 2,5 ТД автоматик. От скоро ми се появи следния проблем.

При спиране на автомобила и слагане на лоста на автоматика в положение Р, паркинга не винаги хваща - случва се да изпуска при наклон, колата се помръдва и се чува едно щракане сакаш непасниати зъбни колела превъртат / ако мога така да се изразя /. Иначе с автоматика нямам никакви проблеми, обслужил съм го и според мен си превключва предавките прецидно. Въпросът ми е дали това изпускане на паркинга е от някакво механично разместване на селектора на скоростите или е нещо по - сериозно. Благодаря.



 joyin, на 04 Mar 2010, 0:25, каза:

Споко :icon_razz2: при всички май е така. Просто колата си се намества, при мен е същото.


Хора!!!! СТИГА БЕ !!!!!
Я се замислете малко преди да пишете.Как ще е нормално да се "намества" и от това да щтрака.
Щракането при мен се е появявало само един единствен път,когато забоксувах в снега и от нерви просто включих на паркинг преди да натисна спирачката и тогава изръмжа.
Така, че колега те съветвам да отидеш и да говориш със спецялист ,за да не ти се задълбочи проблема и да те боли главата после.
Мнението беше редактирано от Blaze 2.0 16V: 07 април 2010 - 10:16
Отговори

Бу. снимка Бу. 25 март 2010 - 17:54

 martyt, на 28 Nov 2009, 8:27, каза:

След като разбрах какво е "изитроник" не мисля че е много сполучлива модификация на автоматика.Разбира се това е мое мнение.
За гасненето мога да споделя че и мойта ми е правила този номер.Така и не можах да разбера от какво,но се оправи сама.Все пак
твоята е къде,къде по-нова и за мен не е нормално,но съм сигурен че не е нещо сериозно-може електрониката да ти прави тази мизерия.
Води я на "доктор" най-добре ако продължава да ти върти номера.

Поздрави и успех!


п.п.Пиши като/ако има развитие и резултат по въпроса!

Бях обещала да пиша, за развитието..
Ами какво да кажа, явно наистина не е особенно сполучлива модификация този вид автоматик (водело се полуавтоматик).
Уж я "оправиха", но пак не я чувствам добре..този път при спиране, колата се дави, сякаш всеки момент ще загасне, особенно дразнещо е, когато пътуваш в задръстване. Голям фактор оказва и нафтата, предполагам. Явно толкова си може...отказвам се да и търся проблем, ще си я карам така, пък от тук натам изитроник, никога повече.. :mhihi:
Отговори

doolettle снимка doolettle 25 март 2010 - 18:10

 Бу., на 25 Mar 2010, 17:54, каза:

пък от тук натам изитроник, никога повече.. :mhihi:

:mhihi: това е възможно най-скапаната система за автоматично превключване и не я препоръчвам на никого. Ако тряа да карам това по-добре ръчка!!! :mhihi:
Отговори

Бу. снимка Бу. 25 март 2010 - 18:22

 doolettle, на 25 Mar 2010, 18:10, каза:

:mhihi: това е възможно най-скапаната система за автоматично превключване и не я препоръчвам на никого. Ако тряа да карам това по-добре ръчка!!! :mhihi:

За съжаление се убедих в това от опит, но пък таквиз балъци, кат мен винаги ще има.. :mhihi:
Отговори

Teddy снимка Teddy 07 април 2010 - 19:21

Във връзка с изпускането на "Паркинга" на автоматика проблема вече е решен. Ходих на сервиз и ми регулираха захващането на една метална планка. Операцията беше точно за 5 мин. Вече "Паркинга" зацепва правилно. А иначе реглажа ми излезе 45лв., като в тази цена се включи и едно изчистване на грешки от компютъра.
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 07 април 2010 - 22:06

не съм влизал във форума от близо 6 месеца и ето хоп темичка за автоматите.
Колеги карам вектра Б, преди това вектра А, и двете автомати. Не съм имал грижи засега поне, и слава богу.
Относно колегата с вектра Ц, която му придърпва между 3-2 скорост, преди време щях да взимам една такава вектра бартер за мойта Б, имаше такъв проблем, разговарях с "едно момче" от опел и той ми каза че до 2004г всички автомати се пълнели с вода и едно време били върнали хиляди дефектни такива по сервизите, и ми каза ако е автомат след 2004г.
Автомата е блаженство, особено ако се кара в София.
Успех на всички ни, и дано само за масла да се ходи по сервизите за автомати
Отговори

Krasimir Todorov снимка Krasimir Todorov 08 април 2010 - 16:35

Отговор на въпроса на martyt- когато ми е кеф пускам по инерция. Това са случаите когато съм решил да правя икономия. Такова животно няма, но това е друга тема. Пускал съм много кратно цялата витиня посока софия ботевград - това са километри наред, изсилвам се с над 120-130 и изключвам. Карам по няколко километра. Включвам пак на D. Никакъв проблем няма. Карай си колата както ти е кеф. Автоматиците не са измислени за вишисти. "Така се кара" "Еди-как си не се кара". Глупости. Друг пък един... автоматика бил за тираджии и разсеяни - и друга кола имам, с ръчни скорости, слизам от автоматик, даже не се замислям че вече съм на ръчни скорости, карам си... не виждам какво е общото с разсеяността. Следователно поредна глупост.
Мнението беше редактирано от Krasimir Todorov: 08 април 2010 - 16:40
Отговори

Krasimir Todorov снимка Krasimir Todorov 08 април 2010 - 17:00

 marlio, на 28 Jan 2010, 11:34, каза:

3.За включване в положение 1 2 3 примерно ако сте с 90 Км/h и включите на положение 1 скоростната кутия ще си остане на тази предавка която е подходяща за нея докато не намалите скоростта необходина за 1-ва предавка.А при изкачване на заледено минавайте винаги в положение 1 така ще избегнете случайно автоматично сменяне на скорост което би довело до подхлъзване на гумите изпитано е работи безотказно.
6.Смяна на маслото може да се източи цялото а не само половината както един колега беше писал по горе.А за километри различно казват повечето сервизи 30000 50000 в тези граници.
7.Скоростната кутия има защита против случайно включване на паркинг в движение чува се едно леко бръждене.
Това е като инфо от мен


Колега, би ли обяснил 3-та точка от това което си написал. Да разбирам ли че както си караш с 90 включваш на 1-ва лоста - надолу... и колата продължава напред без проблем? Всъщност какво става, просто си върви? За кутия Айсин ли говориме? Мойта като връщам назад 3-та 2-ра просто вдига обороти все едно че е с ръчни скорости.
След това т.6 за смяната на маслото, интересува ме защото и на мен ми хрумна да го сменя. Може ли да потвърдиш че се източва цялото, всички твърдят че само около 1/2 може. Откъде тая информация и къде става тази смяна?
По т.7 - случвало ми се е 2 пъти спирайки да включвам Р, колата много силно изщраква предните гуми блокират и пътниците увисват на колана, все едно си набил рязко спирачка. Какво ли би станало ако погрешка бутна лоста на Р с голяма скорост? Оставам на чуждото въображение. От какъв зор обаче ще включваш на Р в движение, това е друг въпрос. Но може и да има защита, не споря. При мен така стана и не възнамерявам да тествам има ли защити.

Апелирам да се пише само от личен опит, а не от опита на брадчеда, който много разбира от коли, както и да не се цитират разговори, списания, телевизии, майстори и т.нат. (това за всички, не конкретно по тоя постинг, щото се начетох на общи приказки, пък съм тук с каквото мога да помогна и да ми помогнат)
Отговори

Teddy снимка Teddy 10 април 2010 - 14:13

Аз си сменях маслото на АСК AR25 ,но в сервиза не ми смениха цялото масло. Смениха филтъра с нов, но маслото както вече писах не го подмениха изцяло, а как да кажа, само го обновиха, може би на 50%. Относно превключването на предавките, също съм изключвал на "Нормал" при всякакви скорости и съответно на "Директ" също при всякакви скорости и автомобила се е движил нормално, както и не съм забелязъл някакво форсиране на двигателя. Така, че АСК са направени и за по невнимателни шофьори и не мисля че ще има проблеми при превключването на "1" дори и от по-висока скорост. Бях чел в едно упътване и действително при такова превключване автомобила не би трябвало да забие нос , а плавно да се изредят автоматично предавките надолу и в последствие да си остане заключена кутията само на първа предавка. За превключване на "Паркинг" или "Задна" по време на движение нищо не знам. Би трябвало да има защита , но не смея да пробвам.
Мнението беше редактирано от Teddy: 10 април 2010 - 19:39
Отговори

martyt снимка martyt 20 април 2010 - 15:48

Благодаря на Krasimir Todorov за отговора!

И аз все си мисля че не би трябвало да има проблеми,поне като гледам как се държи колата.
По въпроса за включване на "P" и "R" при каквато и да е скорост,различна от 0km/h. нямам
обяснение.Колкото и да не реазбираш и да си малоумен дет се вика...не просто нямам коментар.
Като един приятел си взе голф 3 преди време беШе автоматик,като го питах какво стана ми вика-
"Ами няколко пъти така на "R" със 120 и ...".Поздравих го и тва е .Какво да му кажа-от село е момчето.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg