Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

1,7 дизел двигател

vaklin снимка vaklin 23 октомври 2008 - 08:36

и аз сьм с исузо 1.7 и е доста икономи4ен.
дава смесен разход 5.2 - 5.5
а зимата стига максимум до 6.6-7
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 01 февруари 2009 - 22:16

аз съм с немския 1.7ТД и съм мн доволен...малко харчи лесен за гледане...само където не набира...но скорости от 130 и 140 не са му проблем за поддържане по магистаралата
Отговори

znainainai снимка znainainai 01 февруари 2009 - 22:56

колеги и аз съм със немския 1.7дтл.68коня.чувал съм какво ли не за този двигател,че са адски проблемни,че ГНП е проблемно и тн.в един момент бях решил да го махам че да си нямам проблеми
Отговори

ГостTedko_* 12 юни 2011 - 19:57

какво да ви кажа освен, че моя е 1.7 D 75 к.с.върви набира прекрасно на дълъг път 130-150 спокойно ги подържа прекрасен двигател оригиналния немски на Опел , вътре 5.5-6/100 вънка 4.5/100 евтини части макарче освен тунингче от 2 год нищо др не е барано по двигател и ходова част, ускорява прекрасно просто не съжелявам че това ми е първата кола, само проблемът който ме дразни е че гние нищо друго но се оправя ...
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 12 юни 2011 - 20:22

Колега каквото и да вземеш е котка в чувал. Аз лично нямам оплаквания нито от 1.6D нито от X17DTL,но аз не съм мерило, просто искам всичко да ми е наред и веднага си го оправям. Немския с турбо е добър за астра комби нормално и икономично каране, няма нужда да казвам че състезание с 68 кончета не е прави. Нямам сериозен ремонт който да е изисквал повече от 250лв, това е сумата за смяна на помпа с друга втора употреба(между другото се прекарах можеше и по евтино). По мотора не съм пипал нищо за 3 години каране. Малко цени - генератор 50лв, стартер 50лв, помпа гнп 150-200лв това е втора употреба читави. Нови части също са евтини, за разлика от исузото което мори с цени.
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 13 юни 2011 - 18:32

АЬаХАхах Който казва това че Исузото е по-добър много е сбъркал,единствено с това че е по мощен и пъргав но за издръжливост и части е гола водица,Аз съм със 1.7ДТЛ немския мотор 68 к.с за 5 години съм сменил само разпръсквач на 2-ра дюза ,разхода варира вазависимост от разстоянието на което се кара и в какво време ,но извън градско го засяках като сипах догоре изминах 115-120км със средна скорост 110 км/ч и долях отново-разхода ми беше 4.4/120 със 16" 205/50 и 3ма човека с багаж в колата ,който невярва моля да заповяда да го тества,вдигнах и до 200 обаче ме дострашя иначе можеше и още,ПОСЛЕ МЕ УБЕДЕТЕ ЧЕ ТОЗИ МОТОР Е СКАПАН !
Мнението беше редактирано от w0r7h: 30 октомври 2012 - 23:21
Отговори

speedsg1 снимка speedsg1 13 юни 2011 - 21:07

Още един глас за ДТЛ-а, въпреки старата тема. Много си е добър мотора.
Гарнитурата на главата му е 20-ина лв. по-скъпа щото е метална /50 лв. на PAYEN/,
не че на Исузуто не е, всичко друго са опелски цени.
Отговори

илчо снимка илчо 14 юни 2011 - 17:26

 w0r7h, на 13 юни 2011 - 18:32, каза:

АЬаХАхах Който казва това че Исузото е по-добър много е сбъркал,единствено с това че е по мощен и пъргав но за издръжливост и части е гола водица,Аз съм със 1.7ДТЛ немския мотор 68 к.с за 5 години съм сменил само разпръсквач на 2-ра дюза ,разхода варира вазависимост от разстоянието на което се кара и в какво време ,но извън градско го засяках като сипах догоре изминах 115-120км със средна скорост 110 км/ч и долях отново-разхода ми беше 4.6/120 със 16" 205/50 и 3ма човека с багаж в колата ,който невярва моля да заповяда да го тества,вдигнах и до 200 обаче ме дострашя иначе можеше и още,ПОСЛЕ МЕ УБЕДЕТЕ ЧЕ ТОЗИ МОТОР Е СКАПАН !

Колега, позволи да те питам как аджеба ги постигна тези резултати с този автомобил, с този мотор...
Аз карам Астра F караван с мотор X17DTL,в момента километража е на 216000км, незнам колко липсват,но колата е доста запазена, обута е с гуми 155/80/13, стила ми на каране е умерен,НО аз не успях да я накарам тая кошница да гори по-малко от 5,5 на дълго и от 7,5-8 на градско(живея в малко градченце), относно максимална скорост...на магистрала съм я натискал при лек наклон...на надолнище,но повече от 170 не вдигна...Както съм писал и преди до преди астрата карах кадет с 1,6 д мотор, той, макар и по-маломощен беше в пъти по-добър, докато тоя мотор ме разочарова тотално...за да потеглиш, особенно ако е студен мотора, ако не я изрежеш...да завъртиш гумите, просто забива предница, дори ми е гаснела, друг въпрос е разхода на масло, за 8000км изгори 2л и то при условие,че го държа на минимума, колкото има над тази мярка...изчезва.За разхода на гориво...вече казах, докато кадета ми гореше 4,2-4,5 на дълго и 160км/ч си ги правеше без проблем...
Незнам каде е проблема при мен,но определено има нещо и за това ще ми е интересно да разбера как си постигнал това и как аз да си реша проблемите,че не си е работа..
Благодаря предварително за отговора!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 юни 2011 - 18:53

Колега илчо ще спамя ама и моята постига под 5 извън града без много жалене, а градско 100% е под 7. Първото което те съветвам е проверка на точна центровка на помпата и реглаж на дюзи. С моята вярно не съм постигал 200, ама 180 стигна и ме дожаля, може би на някое нанадолнище ще стигне и 220 :biggrin: ама не го вярвам. Баща ми има кадет 1.6D и го минавам като спрял навсякъде,макар че е с малкото купе с две врати а аз съм комби.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 14 юни 2011 - 18:55
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 14 юни 2011 - 22:33

Илчо всичко е до поддръжката на колата ,докараха ми я от Австрия и имаше сервизна книжка и си личеше че е много поддържана,също така аз сия поддържам много добре,масло,филтри и такива работи ги сменям всяка година преди зимата,за това където каза като е студена и трябва да я форсираш едвали не да въртиш гуми и при мен е така за около 1-2 мин и то когато е под 0 градуса такаче нему се вглеждай на това проблема тие другаде ,изминал съм повече от 8 000 км с това масло и не мръднало и МИЛИМЕТАР,ти определено имаш проблем за да ти гори така масло и също може да ти бяга центровка на помпата,аванс на гориво,турбото може да не ти работи както трябва и да не надува ,колата вече е на 201к км и вече нямам търпение да тръгвам за морето та пак да я засека,между другото по-миналата година като ходих към морето изминах близо 300 км и стрелката почти не беше отлепила от 50л. :Д та я натисках до 180 190 за да вида нещо да не се е прецакала и чак към 400 км пробег почна да пада имам го документирано със снимки :Д Моята връзка Моята връзка Моята връзка
Отговори

илчо снимка илчо 15 юни 2011 - 06:05

Благодаря за отговорите ви!
Тази кола е възможно най-поддържаната,но за разлика от твоята е внос от....Италия,но като външен вид беше в перфектно състояние,а мотора просто изглеждаше като нов , бяха и сменили всичко, ремъци, филтри, масла, за по-сигурно пак ги смених,а относно центровка, гаранция,че е както трябва, палене и вървене, набиране са възможно добре, проблема е в ниските обороти, при тръгване, за да тръгне, без да забие предница или придърпа трябва да се изфорсира сериозно,а това качва разхода,но като цяло разхода е по-висок от посочения от вас,макар да карам възможно икономично.Турбото си свири добре,е то това не е критерий,че работи адекватно,но осезаемо се усеща как дръпва,но след 2000об/мин.На ГНП бяха увеличили до макс горивото,че да върви повечко, предполагам,че и това влияе на разхода доста и се замислям дали да не видя някой спец и да го намали до заводските стойности...Като я взех катализатора беше тотално запушен и се наложи да се разбие....не знам какво точно са го правили,но от тогава е по-добре...Иначе зимата си пали перфектно,а извън градско си върви идеално, просто няма проблем...трябва да има сериозни баири,че да карам на 4-та..
Притеснява ме този разход на масло, отдавам го на турбото,но си е доста нещо...ако поддържам ниво в средата на щеката...между макс и мин.,вероятно и 5 л. масло ще издуха за 7-8000км,а иначе не пуши сиво-синьо, като я насъпя сериозно изпушва черно,но това е от друго...и този разход на гориво хич не ми харесва,но...
Възможно ли е да има до толкова значение от гумите, гледам твоята си я качил на 16-ки,а аз съм на 13-ки,макар гумите да са високи...
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 15 юни 2011 - 18:47

Значи има значение гумите-колкото по големи и по широки толкова по голям разход и спад на вървежа така че по-добре сия карай на 13 ките ,на мен искъм колата дами изглежда добре дали ще набира за 5 сек от 0-100 или за 15 ми е се 1 ,при тебе може да има някаде теч на масло зада ти губи така масло и да не пуши сиво синьо и тн значи ти се губи от другаде
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 15 юни 2011 - 19:06

Колега w0r7h моята барачка показва при 100км 2500оборота и може би от там има някаква разлика в показанията на километража. А за колегата от темата моята колица е от германия и е докарана за лични нужди от човека който ми я продаде. Имам лека загуба на масло но е около 150-200 гр на 1000 км, при по-нервно каране. Сега с масло GM е доста по-малък разхода, след като намалих и скоростите с които карам и за 10000 км не съм доливал масло- не беше стигнала минимума.
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 15 юни 2011 - 22:51

Незнам при мен е мерена с осцилоскоп ли там как се казваше за оборотите на празен ход и са си толкова колкото ми показва оборотомера ,а за километража съм сигурен че мие верен защото 1 приятел има сервиз и такова като на ДИНОТО дето я тесваш колата и си показваше точно скороста на компютъра както е на таблото...
Мнението беше редактирано от w0r7h: 15 юни 2011 - 22:54
Отговори

boichev снимка boichev 18 юни 2011 - 21:37

Колегата w0r7h за казаното от теб за исузуто не съм съгласен. Да частите са по-скъпи, ама правиш веднъж и забравяш. :icon_wink2: При мен гори за 10 000км. около 500гр. до 700гр. масло. Отделно че Астрата се кара "пенсионерската" само аз и давам газ, и то не както трябва, че навигатора прави забележка, с 2 думи, иска наистина яко продухване, след като се премахни катализатора, защото си е доста задръстена. Всеки мотор си има плюсове и минуси. Разхода при мен е 5/100 извън градско, и се кара в неикомочните обороти, на 5-та с 90/км.ч при мен я дават да пада под 5. А за километрите не ми се говори при мен. От 192 000 отиде на 202 хиляди. И като гледам 2-ката леко е тръгнала надоло, та реални ли са или не, само Господ знае.
Поздрави
Мнението беше редактирано от boichev: 18 юни 2011 - 21:38
Отговори

ГостSynthy_* 24 юни 2011 - 10:55

А каква е помпата на 1.7 немският мотор (чист дизел)? Редова или някаква друга?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 24 юни 2011 - 18:54

Ей този въпрос ме уби. Моята със сигурност не е редова, но и това очаквам да чуя, ама дано не е колега от форума :mhihi: .А и темата не е за това.
Отговори

Гостkasa4_* 26 юни 2011 - 16:16

здравеѝте колеги по съдба. имам проблем с паленето мисля че стартерът ми е проблема.Аз съм с исузо мотор. Някоѝ знае ли от къде да си купя
Отговори

mitaka_84kz снимка mitaka_84kz 05 септември 2011 - 16:26

 znainainai, на 01 февруари 2009 - 22:56, каза:

колеги и аз съм със немския 1.7дтл.68коня.чувал съм какво ли не за този двигател,че са адски проблемни,че ГНП е проблемно и тн.в един момент бях решил да го махам че да си нямам проблеми

така е колега така е проблемни са нещо кото бомба с закаснител

 w0r7h, на 13 юни 2011 - 18:32, каза:

АЬаХАхах Който казва това че Исузото е по-добър много е сбъркал,единствено с това че е по мощен и пъргав но за издръжливост и части е гола водица,Аз съм със 1.7ДТЛ немския мотор 68 к.с за 5 години съм сменил само разпръсквач на 2-ра дюза ,разхода варира вазависимост от разстоянието на което се кара и в какво време ,но извън градско го засяках като сипах догоре изминах 115-120км със средна скорост 110 км/ч и долях отново-разхода ми беше 4.6/120 със 16" 205/50 и 3ма човека с багаж в колата ,който невярва моля да заповяда да го тества,вдигнах и до 200 обаче ме дострашя иначе можеше и още,ПОСЛЕ МЕ УБЕДЕТЕ ЧЕ ТОЗИ МОТОР Е СКАПАН !

колега вдигна 200 с мотор Х17ДТЛ 68 коня ??????кажи как го направи и аз имам същата ама повече от 150 неможе на макса е
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 05 септември 2011 - 16:43

Наистина е странно как е постигнал 200 км/ч, при положение, че по документи от завода дават на този двигател максимална скорост 164 км/ч и то с гуми 175/65TR14.Да не си ги постигнал по наклон? С Вектрата съм достигал наравно с още 1 човек 170 км/ч и неискаше повече, а от завода и дават максимална скорост 175км/ч.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg