Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Помощ за мулти волан на Астра Г

Nikola_At снимка Nikola_At 29 ноември 2017 - 17:48

Здравейте колеги. Днес си взех ново CD за колата, което е Blaupunkt Madrid 210 това радио е с тройна букса отзад и има за управление от мулти волан, но не мога да разбера кои са точно кабелите на мулти волана на оригиналната букса, която е към касетофона. Като купих колата не беше с оригинален касетофон а пак с един Блаупункт и мулти волана работеше, но днес като извадих стария касетофон към него имаше един голям кабел с една кутийка на която пише Блаупункт Интерфейс, свързах всичко с новото ЦД но мулти волана не тръгна и ми изчезна датата на дисплея. Моля за малко помощ.
Отговори

titan22 снимка titan22 29 ноември 2017 - 19:01

Сигурен ли си че това СД поддъжра мултиволан на Опел?Я прочети малко тук,явно те мързи да търсиш във форума и искаш наготово-Моята връзка
Мнението беше редактирано от titan22: 29 ноември 2017 - 19:02
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 29 ноември 2017 - 20:42

 titan22, на 29 ноември 2017 - 19:01, каза:

Сигурен ли си че това СД поддъжра мултиволан на Опел?Я прочети малко тук,явно те мързи да търсиш във форума и искаш наготово-Моята връзка


Колега няма начин да не поддържа мултиволана, и не чакам наготово! Темата която си ми дал я четох и няма нищо общо с моя въпрос! Единствено от тази тема разбрах как пак да си изкарам датата на дисплея. Мен ми трябва да разбера кои са трите (или два) кабела за мултиволана на оригиналната букса. На новото CD имам три букси отзад, на най-горната имам в средата един сектор където пинове 10, 11 и 12 са за мултиволан, като:
пин 10 - SW Supply - RC+12V
пин 11 - Remote Control
пин 12 - RC - GND
В момента новото CD работи перфектно и безпроблемнно даже и подсветката на бутоните на мултиволана работи но самите бутони не са вързани към управлението на новото CD, единствено трябва да срежа кабела за дисплея, за да може пак да ми излезе датата и да разбера кой са кабелите за мултиволана и да ги свържа с една букса и да видя дали ще проработи, ако не сработи управлението значи ще трябва модул. Но коментарът ти ме обиди, не съм от хората които пускат тема без да са проверили нещата преди това, виж от кога съм регистриран във форума и колко теми имам. Все пак трябва да си помагаме, нали затова е форума! Със здраве!
Ето и снимка на CD-то отзад: http://nikolaat.snim...33;pid=38365688 (не ми позволява да вмъкна снимката затова съм дал външен линк)
Мнението беше редактирано от Nikola_At: 29 ноември 2017 - 21:18
Отговори

titan22 снимка titan22 29 ноември 2017 - 23:55

Колега,не съм искал да те обидя,просто повечето хора търсят наготово информация.Ако съм те засегнал,извинявам се.Ето ти схема на оригинално радио за опел,дано се ориентираш по обозначенията-Моята връзка
Мнението беше редактирано от titan22: 30 ноември 2017 - 00:03
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 30 ноември 2017 - 10:21

 titan22, на 29 ноември 2017 - 23:55, каза:

Колега,не съм искал да те обидя,просто повечето хора търсят наготово информация.Ако съм те засегнал,извинявам се.Ето ти схема на оригинално радио за опел,дано се ориентираш по обозначенията-Моята връзка

Нещо не мога да се ориентирам по тази схема, моята букса е мисля 22 пинова, на долната букса имам 7 пълни пина от 8, средната е цялата пълна, а най-горната мисля че бяха 4 или 5 пина пълни, като махах стария касетофон с който беше колата имаше Интерфейс на Блаупункт към него и беше свързан с трите букси на оригиналната и управлението на мулти волана влизаше в най горната (широката), сега в момента съм сложил евробукса и горната букса от оригиналната на колата не е свързана никъде в момента. Като пусна новото ЦД подсветката на бутоните на мултиволана светва. А по горе където ми предложи темата, изображенията не работят и немога да се ориентирам къде трябва да търся този червено-бял или червено-сив кабел за дисплея да го резна, че като пусна ЦД-то и ми изчезва датата на дисплея и стои много празно. Снощи 3 часа се рових в интернет за някакви обяснения за кабелите и нищо не намерих конкретно и мога да разбера! Само на едно място успях да видя че пишеше че кабела за мултиволана на буксата трябва да е синьо-бял и да е уж на първата букса (най-долната) на пин1, но при мен дали е така не знам. А като цяло си мисля че трябва да са 2 или 3 кабела за мултиволана, ако се намери някой да ми каже на коя букса са и какви цветове ще съм много благодарен.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 ноември 2017 - 10:59

Афтър маркет касетофона ти няма да работи без преходника дето си писал. Виж преходника на кои крачета на старата букса е запоен. Това е управлението от волана. Тоя преходник трябва да го сложиш към новата букса и съответно ако жака за аудио от волана е същия да го включиш. Тъй като е същата марка може и да е същия преходник. Ако искаш качи снимки от задната страна на стария и новия касетофон и мисля повече ще те насочим. Като цяло преди да си купиш касетофона е трябвало да провериш кои модели поддържа преходника ти, защото вече не знам къде можеш да намериш такъв преходник.

Та този преходник има процесор, който преработва сигнала от волана, както би работил към оригиналния касетофон и го адаптира за конкретен плеър. Без него нищо няма да направиш ако директно вържеш сигнала от бутоните към твоя касетофон.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 30 ноември 2017 - 11:01
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 30 ноември 2017 - 11:30

Ето това представлява Интерфейса на стария касетофон: http://forum.vectra-...e=post&id=57142, а ето и в руски сайт, но не разбирам руски много добре: http://forum.vectra-...howtopic=56522.
До колкото разбирам този интерфейс е за по старите Блаупунктове, пробвах да го включа с новото CD което взех, но бутоните не искаха да тръгнат, пробвах да обърна кабелите на интерфеса в малката зелена букса но пак не тръгват бутоните. Просто ми трябва някой който ги разбира тези работи, защото на мен са ми тъмна "Индия" и не искам да пипам нещо без да съм сигурен че знам какво правя и за да не прецакам нещо. Ако пък има някой който може да го накара да работи с по новите варианти ще съм благодарен.

Ето линк към обява в немския ебей за продажба на старото ми CD: https://www.ebay-kle...641282-223-3774, в обявата има снимки как изглежда и отзад;
Ето и какво представлява новото ми CD: https://www.drive2.r...30376152745927/, също има снимки как изглежда отзад и като цяло.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 ноември 2017 - 12:18

Ако интерфейс кабела ти не е съвместим, не мога да ти помогна. Трябва да потърсиш из интернет интерфейс кабел за опел, дето да е съвместим с новия ти касетофон. За жалост вече няма кой да ти помогне с това. Трябва от UK/германия да търсиш. Не става с връзване на жички само, ако това ти е въпроса.
Отговори

CH_M снимка CH_M 30 ноември 2017 - 15:33

Колега, оригиналната букса от инсталацията на колата здрава ли е, т.е. не е срязана и да са само кабелите?
Ако е здрава, кабела за управление от волана е син/червен, но внимавай че са два, на най-долната секция на буксата са един над друг.
Този който ти трябва е на най-долния ред, другия не го пипай - там идва сигнал от датчик за скоростта.
Та свържи този с пин 11 от най-горната секция на новия плеър и тествай.
Пиши после за резултата ....
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 30 ноември 2017 - 17:33

 CH_M, на 30 ноември 2017 - 15:33, каза:

Колега, оригиналната букса от инсталацията на колата здрава ли е, т.е. не е срязана и да са само кабелите?
Ако е здрава, кабела за управление от волана е син/червен, но внимавай че са два, на най-долната секция на буксата са един над друг.
Този който ти трябва е на най-долния ред, другия не го пипай - там идва сигнал от датчик за скоростта.
Та свържи този с пин 11 от най-горната секция на новия плеър и тествай.
Пиши после за резултата ....


Благодаря за инфото, утре ще пробвам да видя какво ще стане, че сега се прибирам и стана тъмно. Иначе оригиналната букса си е здрава и нищо не е рязано по нея. А този кабел, който е за дисплея къде се намира, имам в предвид, че сега като пусна CD-то и ми изчезва датата, а остават само часовника и градусите.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 01 декември 2017 - 09:23

Така, днес пробвах горе описаното от колегата, но мултиволана не проработи, явно си иска модул! Кабела за дисплея го намерих и е бил срязан, а аз като свързвах новото ЦД видях че е срязан и го свързах, сега го оправих и датата ми излиза пак, поне това проработи.
Огледах хубаво оригиналната букса и видях че в нея има общо 19 пина (като кабелите са повече разбира се, в пин има и по два кабела), на най-долната букса има 7 пина, на средната има 8 пина, а на най-горната (широката) са 4. Модула на старото ЦД беше свързан и към трите букси, като управлението беше свързано към най-горната букса където са 4 кафяви кабела: кафяв/син, кафяв/червен, кафяв/черен и кафяв/сив. Явно самия модул така си му е управлението.
Та сега, питането ми е следното: има ли вариант някой да препрограмира стария ми модул към новото ЦД или поне да ми изработи нов такъв или трябва да си търся нов такъв от UK/Германия? Поздрави.
Отговори

Коцето снимка Коцето 01 декември 2017 - 10:14

Разгледай това: http://www.opelclub....showtopic=22245 , автора на темата колегата "VectraB" ги разработва тези модули и е вътре в нещата, ако имаш късмет да ти отдели време ще ти обясни как стоят нещата точно с Блаупункт.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 01 декември 2017 - 10:28

 Коцето, на 01 декември 2017 - 10:14, каза:

Разгледай това: http://www.opelclub....showtopic=22245 , автора на темата колегата "VectraB" ги разработва тези модули и е вътре в нещата, ако имаш късмет да ти отдели време ще ти обясни как стоят нещата точно с Блаупункт.


Вчера му писах на ЛС, но още нямам отговор или трябва да звъня по тел.?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 декември 2017 - 11:57

За жалост колегата почина скоро. За това писах, че вече няма кой да ти помогне тук. Иначе той беше страхотен и щеше да ти реши проблема за 10 минути.

Не че няма кой да ти помогне, но няма от къде да вземеш интерфейс кабел, ако твоя стария не е съвместим.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 декември 2017 - 12:00
Отговори

Коцето снимка Коцето 01 декември 2017 - 12:18

 Ne6to Smisleno, на 01 декември 2017 - 11:57, каза:

За жалост колегата почина скоро.

Съжалявам! не знаех. На мен лично доста ми е помагал.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 01 декември 2017 - 14:53

 Коцето, на 01 декември 2017 - 12:18, каза:

Съжалявам! не знаех. На мен лично доста ми е помагал.


И аз много съжалявам за колегата. Мисля че намерих такъв адаптер само чакам отговор от фирмата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 декември 2017 - 15:03

Ако намериш, пиши от къде си го взел. Може да пуснеш и стария кабел за продажба, даже със сд-то може някой да го вземе.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 01 декември 2017 - 15:56

 Ne6to Smisleno, на 01 декември 2017 - 15:03, каза:

Ако намериш, пиши от къде си го взел. Може да пуснеш и стария кабел за продажба, даже със сд-то може някой да го вземе.


Разбира се, че ще пиша, нямате никакви грижи. А стария адаптер със СД-то ще видим, има време, но като гледам на каква цена ми върви стария адаптер в Германия (49 Евро) едва ли някой ще иска да го купи, не че аз ще го пусна на такава цена, но ще трябва ориентировъчно да му търся м/у 40-50 лева.
е го мисля, първо да се уредя с новото СД пък тогава ще дойде реда на старото :icon_razz2: .
Това е фирмата, която намерих и чакам отговор по e-mail от тях за адаптера: https://proton-bg.com/Default.asp, до колкото успях да разбера адаптерите са Полски и са внос, ето това е (предполагам) производителя: https://www.tme.eu/b...2324%3A83644%3B

Писах и да двете места и от втория сайт ми казаха, че щом СД-то има управление от волана адаптера трябва да сработи. За сега това е най-безболезнения вариант за мен, иначе трябва да търся в немския или английския ebay. Надявам се да стане и да мога да си го поръчам от тук.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 05 декември 2017 - 09:07

Поръчах адаптера и сега чакам само да ми го доставят и ще видим дали всичко ще сработи. Поляците потвърдиха, че трябва да работи. Ще видим какво ще стане като пристигне. Като пристигне ще пиша за инфо.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 18 декември 2017 - 14:30

Взех адаптера и го пробвах, но не пожела да тръгне, явно става за коли след 2004 година както е описано. При мен не иска да работи. Ако може някой от разбиращите да ме упъти към кой мога да се обърна за помощ ще съм много благодарен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg