Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съвет за съединител Астра Г

vdwind снимка vdwind 24 май 2012 - 10:27

Здравейте, откакто съм купил колата съм минал около 16 000 км, още отначало ми направи впечатление че съединителят отделя високо, досега не съм имал проблеми някакви. Прочетох доста из форумите, че трябвало да се сменя ако педала станел твърд или много претриса, но за момента нямам тези проблеми, само дето не зная кога е сменян. Доколкото разбрах на Астра Г Y17DT нямало как да се регулира съединителя. Другият ми въпрос е, дали трябва да сменям феродо само или и притискателния диск. Казват че ако той бил надран, трябвало да се смени, само че то няма как да се разбере докато не се отвори, цената на комплекта е около 200 лева, вероятно смяната ще е поне 60, не искам да ми свърши феродото и да надере притискателния диск, а пък в сервиза не знам дали ще ми кажат истината, те там гледат обикновено да натоварят максимално човек. Някой може ли да сподели впечатления или съвети, също така колко хиляди градско предимно издържа 1 съединител.
Мерси предварително!
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 24 май 2012 - 10:55

Сам го казваш колега , ако чакаш да се изтрие феродото , ще се надерат дисковете ! Отивай в сервиза , като ти отворят съединителя ще се види какво е за смяна и какво не , може да минеш и само с феродов диск..... зависи колко е износен ! Но за труд ще ти вземат повечко пари ! Защото трябва да свалят предният мост и скоростната кутия :icon_wink2: (поне при мен е така )
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 май 2012 - 12:27

Има различни начини за проверка дали си е заминал. Ако ти отделя горе високо е вече накрая. Почне ли да буксува (караш примерно на трета и рязко подаваш газ) спирай колата и сменявай! Но не те съветвам да чакаш този момент. Сваля се магарето и скоростите. Цена на труд варира между 80-150 лева. Само феродов няма, поне не и оригинал на Luk. Аз взех комплект притискател и феродов за 200 лева с отстъпката. Има и лагер помпа, която разправят, че е хубаво да се смени и тя. Цената и е пак около 200 лева на Luk. Моята нямаше теч и шум, и не я смених. Нямам проблеми. Педалът вече си отлепя ниско долу, а не почти накрая горе, както беше преди ремонта.
Отговори

vdwind снимка vdwind 24 май 2012 - 12:52

Не съм забелязал да буксува, но отделя определено в крайно горно положение, няма претрисане, нито странни шумове. Съединители Luk май предлагат Тех-Ко, ти твоя откъде го взе, явно и смяната е сериозна сума, то в тоя левия двигател, за да стигнеш до което и да е трябва да извадиш половината неща, не знам кой студент го е разработвал.
Отговори

tisho7 снимка tisho7 24 май 2012 - 13:27

И аз сменях съединител преди 10к км приблизително.Само,че на мен ми беше свършила лагер помпичката.Доста неприятно.Аз вначалото се чудех какво става,а тя наща си стържеше и чукаше едно такова,само когато натискам съединителя.След като я закарах в сервиз там свалиха всичко-мост,скоростна кутия и прочие и рейката беше разкачена.Предложиха ми притискател и феродо на КМДЖ или нещо такова.140 лв ми излезе само притискател и феродо,а лагер помпата я взех от един приятел,той имаше блъсната астра за донор.Иначе можеш да погледнеш в някоя морга за помпа.Аз исках да сменя само помпата,но доста майстори ми казаха,че най-добре е да се смени и притискател и феродо,за да няма проблем после.За ремонт ми взеха 80лв това беше най-тънкото,което намерих,тогава.Сега незнам как е положението с цените.Притискателя не ми е от най-меките,но определено сега съединителя отделя ниско долу.Ако ще сменяш и помпа не бързай да купуваш.Нека първо ти я свалят и тогава по тяота търси,защото имало 2-3 модификации на помпата за една и съща година при астрите.
ПС.Преди време се качих при един бакшиш и го питах дали е сменял съединител на астрата,а той ми вика-НЕ.Колата е на 500к реални,защото навремето я е купил на лизинг заедно с негов колега от стефанов и върти само градско.На ден ми каза,че прави минимум-300км и е стигал до 450км градско само.Как го прави тоя човек незнам и съединител не е сменял,нито двигател,а колата я кара на метан :blink: :biggrin: :biggrin:
Успех и поздрави!
Мнението беше редактирано от tisho7: 24 май 2012 - 13:32
Отговори

blagom снимка blagom 24 май 2012 - 13:58

не знам защо си решил да си сменяш съединителя. ако е така сменяй. според мен няма точен признак който да ти подскаже че съединителя е към края. не е като едно време - регулираш съединителя и като стигнеш до края сменяш.
преди година и аз смених съединителя след всичко прочетено - давах газ на трета и др. такива.
претрисаше при потегляне и отделяше високо.
една седмица педала беше мек като перце след смяната. сега положението е като със стария съединител....почти де. пак отделя високо, претриса чат пат - зависи от наклона... и педала си е твърдичък. ако оставим лагера настрана. перата на притискателя се бяха изкривили, а феродовия имаше толкова хляб че още 200хил можеше да измина.
с две думи само след отваряне можеш да разбереш какво е състоянието на съединителя.
Отговори

medyn снимка medyn 11 юни 2012 - 18:36

колега при мен отказа лагер помпата съединителят ми отделя горе мислех че и феродо няма но като я овориха феродото беше към 5мм смених само лагер помпата и пак отделя горе тъи че това къде отделя за мен не е критерии ремонта беше преди дни разглобяването е много тъи че не се вкарваи във филми за работа ми взеха 100лв лагер помпата 220 а комплект съединител е 500 без работа тъи че чакаи да покаже проблем и тогава се захващаи с каквото и да е
Отговори

vdwind снимка vdwind 12 юни 2012 - 11:59

Засега май няма да го пипам тогава, нямам шумове, няма затрисане на колата, само и единствено отделя горе (и не става да въртиш гуми) хах
Иначе какъв комплект да купувам прочетох един колега каза че LUK били хубави и на цена около 200 лева.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg