Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на гарнитура на капака на двигателя

vuko снимка vuko 27 септември 2013 - 18:58

Здравейте колеги, предстои ми смяна на гарнитурата която е на капака на двигателя (1.4 , 16 v е мотора) Та имам 2-3 въпросчета за самата смята !
1.След като сложа гарнитурата чух че трябвало и някакви гумички на болтовете да сменя биле 10 на брой ?
2.Отгоре на капака на двигателя има един датчик уж бил за изгорелите газове, та трябва ли да го сваля или като отвия болтовете на капака този датчик се сваля заедно с капака, смисъл трябва ли да сваля този датчик за да отвия некви болтове под него ?
Ако има някаква особеност за самата смяна моля кажете, че тече от всички страни и трябва да я сменя скоро, а определено не ми се ходи на майстор за това понеже доста хора ми казаха че мога и сам да си я сменя. :)
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 28 септември 2013 - 18:58

Аз не мисля, като гледам нивото ти на компетентност в тази област, че 10лв за смяна на гарнитура капак клапани си заслужава да направиш положението едва ли не по-зле... Имаш ли инструменти?! Ако решиш - сваляш 2'та болта на капака с надпис екотек, махаш капачката за наливане на маслото, сваляш този капак, развиваш всички болтчета(евриди са) има 2 в дупките над изпускателния вал, разкачаш всично нужно по пътя до отстраняването на капака. Като свалиш капака се сглобява по същият начин, но - като го свалиш трябва да махнеш каквото е останало от старата гарнитура, да почистиш внимателно да не нафлякаш всичко в боклуци при валовете, че от там отива в много лоши места. След като почистиш добре, може и с малко корселин или бензин, спрей за карбуратори и т.н. да почистиш повърхностите на капака и на главата, където лягат гарнитурите(2 са, 1 за всмукателния вал и 1 за изпускателния). След това взимаш новата гарнитура, 1 силикон виктор рейнтЗ ;) Правиш много тънък, непрекъснат добре разнесен слой на главата, на капака в улея според мен може и да не слагаш, но ако желаеш - сложи. След цялата тази дивотия слагаш гарнитурките на капака хубаво напаснати и поставяш капака върху главата внимателно без да се размести или падне някоя гарнитура и след като поставиш е желателно да не я стържеш наляво надясно, нагоре надоло, че не можеш да улучиш болтовете... Просто се иска малко прецизност. След тази интервенция от там ще спре да тече масло, ако всичко го направиш както трябва. Аз с 1 авер направихме процедурата за по-малко от 30мин, но не е първият път в който разглобяваме тиграта(на пролет глава, лятото - чистене на егр, дросел, на другата му тигра, егр, дросел и дюзи) и са ми ясни... Според мен ако си сръчен за 1 час си готов.
Отговори

becinko снимка becinko 28 септември 2013 - 19:49

Силикон сложи задължително, а не ако искаш. При аз сменях 2 пъти за 1 година, първия път гарнитура рейнз без силикон след 1 месец прокапа, сега гарнитурата не си спомням каква е, в комплекта имаше и гумички за болтовете, черен силикон виктор реинз и всичко е точно, за 30 мин я смених аз :)
Също така си има и ред на затягане, отвътре-навън на кръст (както се затяга глава), в аутодата има и нютоните на който се затяга, но аз затягах по усет.
Мнението беше редактирано от becinko: 28 септември 2013 - 19:50
Отговори

vuko снимка vuko 29 септември 2013 - 08:53

Fenixa, инструменти имам за тази цел това не е проблем просто исках да попитам все пак да не изпускам някаква малка подробност и да стане теча :Дддд , а относно тези гумички за болтовете.... от магазина ми казаха,че се продават отделно от самата гарнитура та задължително ли е да ги сменя, защото ми казаха , че не ги ли сменя после можело да протече от там....
Мерси за инфото колеги тия дни като имам време ще я сменя :)
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 септември 2013 - 09:07

Хубаво е да ги смениш, иначе и аз да кажа,задължително силикон-капаците са криви :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg