Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

4x4 при опел калибра вектра

YODO снимка YODO 09 февруари 2015 - 13:06

Та значи имам Опел Калибра предно с20хе и искам да му сложа заден мост Имам всичко необходимо кардан заден мост с полуоски раздатка и търся задни главини за полуоските на задния мост предполагам до време да ги намеря Та ме мъчат две неща първо искам да разбера тая раздатка дали може да се зацепи постоянно без хидрогрупата като колата ще се използва за евридейка и евентуално ако някъде пробуксува на кал да излиза без проблем Друго също как се прави това и колко пари струва кой как и къде и сугурно колко ???? Ако това не може колко струва хидрогрупата и как се монтира и има ли нужда от още нещо И второ това нещо 4х4 на вектра калибра толкова ли е скапано колкото го говорят или да не се занимавам с глупости тъй като не съм разглобявал раздатката и не знам вътре какво е Та все пак въпроса е може ли или не постоянно зацепване и на каква цена онова с гумите също ми е ясно 4 еднакви за 4 те колела Нека да кажат препатили и разбирачи приемам мнения всякъкви :25:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 09 февруари 2015 - 14:05

незнам кой те е излъгал че това е боклук система. Първото умно 4х4 за онова време- демек командва се без човешка намеса. Направено е с цел оптимизиране на разхода на гориво, само и единствено за това.
като система е добро и доста здрава с една малка подробност - същите мърлячи които твърдят че е боклук го и чупят защото хората са си дали период на обслушжване, а такива смотаняци не пипат нищо и после - ама това е голям боклук.
Относно слагането, трябва да си изместиш гърнето по някакъв начин и другото става, като ти ако си оригинално 2000 изпълнение трябва да си с независимо отзад. Попринцип имам главини - то се води носач, но е под въпрос дали ги давам. Имам 3 комплекта , като не ми се ще да ги разделям. Мога да ти дам координати на човек който ще ти направи раздатката, като има два варианта - побългарени ) или си купуваш КИТ от ибей , нобеше към 300 лв.Това става въпрос за постоянно зацепена раздатка, като пак и се слаа специално масло. За хидравличния вариант , мога да ти дам комплекта тръби с датчиците и компа, но там отиваш на въпросната хидросфера която в германия е около 100-150евро, и отделно трябва да е здрава хидромуфата в раздатката или да се рециклира - като това може да го свърши само един човек като хората, но и това ще е скъпичко. Ако има още да питаш питай.
Мнението беше редактирано от espero2000: 09 февруари 2015 - 14:05
Отговори

YODO снимка YODO 09 февруари 2015 - 16:16

Имам питане тоя комплект от и-бей каде може да се види за постоянно зацепване смисъл дайте линк и колега намерих задни главини от една обява за вектра човекът ги дава на добра цена мисля 20лв парчето Друго което е че аз съм с калибра отдолу мисля да махна катализатора и да остане на права тръба до средното гърне което не пречи другото което е калито има цяла щанга отзад за захватка на задния мост което мисля е добре и отпред мотора има магаре с извивка за кардана а десна полуоска друга ще ми трябва ли или може тая да се извади рамото до висящия лагер на тая Колко иначе даваш копютър тръби и всичко което имаш за хидро -групата орентировъчно
Отговори

YODO снимка YODO 09 февруари 2015 - 16:41

Публикувано изображениеИ От долу да питам задния деференциал се лови за тая греда с 4 болта и няма друго закачане

Публикувано изображениеИ трябва да се получи това -обаче като гледам висящите лагери на кардана с това захващане ме е страх да не ми изяде главата щото на кали май не е така и няма дупки за това
Отговори

YODO снимка YODO 09 февруари 2015 - 16:47

А хидравликата ако е за хидро група същата ли остава на колата или требе друга хидравлика дайте отговори писна ми да ровя в тоя нет или става или събирам всичко за скраб и айде :surrender:
Отговори

YODO снимка YODO 09 февруари 2015 - 19:38

Публикувано изображениеНа кое се вика хидро-муфа апропо виско-муфа ако са едно и също :drinkin2:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 09 февруари 2015 - 22:07

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 23 август 2017 - 21:49
Отговори

YODO снимка YODO 09 февруари 2015 - 22:22

Колега как ве умрех вече на калито на скоростната пише ф20 като земах раздатката я откачих от кутия дето пишеше ф20 освен ако са различни :pardon: та кой и как зацепва тия раздатки постоянно па докъде иде :bishop: :fire:
Отговори

YODO снимка YODO 09 февруари 2015 - 22:27

И дайте линк на тоя кит за постоянното зацепване много ме яде искам да го видя как изглежда ???
Отговори

_shady снимка _shady 09 февруари 2015 - 23:35

Зависи какво ф20 е. Твоето е за предно, ако това ти е стд кутията.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 10 февруари 2015 - 11:18

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 23 август 2017 - 21:49
Отговори

YODO снимка YODO 10 февруари 2015 - 18:18

На път сам да изоставя проекта види ми се не удачен та последно питане ако си дам сите мангизи зацепи ли се раздатката постоянно колко хил км може да мине с уговорката че не ми трябва за ръчка а да катери нормално стръмна улица и да минава по нормален черен път :surrender:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 10 февруари 2015 - 19:07

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 23 август 2017 - 21:50
Отговори

YODO снимка YODO 10 февруари 2015 - 21:57

Публикувано изображение :4x4: :4x4: :4x4: :flag: :flag: :flag:
Отговори

YODO снимка YODO 10 февруари 2015 - 22:03

Дигам проекта види ми се има смисал а тоя кит колко зъбни предлага-6Публикувано изображение
Отговори

YODO снимка YODO 11 февруари 2015 - 22:07

90 британски паунда с доставката чакам го само да не стане :moderator: като хората ма тва че отпадат другите железа сфери комп маркучи датчици е добре а с колегите дигаме другите железа и секи вика ти си луд и откачен за връзване а утре мислим да потъркалам задния мост да се раздвижи малко :yahoo:
Отговори

YODO снимка YODO 11 февруари 2015 - 22:12

Ако някой мисли че пропускам нещо да каже у време а какво е маслото за раздатката все пак някой сподели че е специално-дайте марка и вискозитет и съответно цена и от къде а раздатката вътре учудващо е добре :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg