Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с ограничител отварянето на предна врата

dulo снимка dulo 07 юли 2009 - 19:47

Здравейте колеги,

Днес си отварям вратата и чух едно изпукване. Поразгледах и видях, че ограничителя на вратата е свободен. Проверих на другата врата как е. Там си беше фиксиран във вратата и не и позволяваше максимално отваряне. Краят на свободния ограничител си е във вратата но се движи свободно нагоре на долу. Самата врата при отворено положение се затваря свободно (ограничителя не я задържа). Дали този ограничител само се е откачил или има и нещо счупено?

Изпукването стана преди час та нямах време да свалям кората и да погледна положението.

Ще съм благодарен, ако някой с такъв проблем сподели опита си.
Отговори

imb_bg снимка imb_bg 07 юли 2009 - 21:02

Аз имам същия проблем със задна врата нека някой патил да помага :mhihi:
Отговори

Andi07 снимка Andi07 07 юли 2009 - 21:17

колеги да ви кажа и на двамата работата хич не е добре.На скоро на един авер точно така му стана и му смъкнахме ограничителя целия и се беше шчупила пружината по която се движи едно колелце,и понеже имам СО це пребвах да го заваря и успях но ефекта трая 2 месеца и отново.Сега пак го заварихме но на аргон и се надявам да истрая по дълго.НАДЯВАМ СЕ ДА НАМЕРИТЕ ТАКАВА ПРУЖИНА 2-РЪКА ЗАЩОТО НЕ Я ПРОДАВАТ КАТО РЕЗЕВРНА ЧАСТ.НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ВИ БИЛ ПОЛЕЗЕН
Отговори

imitev снимка imitev 07 юли 2009 - 21:29

Целия механизъм 2ра ръка е на прилични пари.

Често срещан проблем - и аз го имах. Сменя се лесно.

Успех.
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 07 юли 2009 - 21:55

В оторезиран сервиз - 56 лева !
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 08 юли 2009 - 09:00

И на мен ми се чупи преди време,намерих го от автоморга за 20лв.
Успех
Отговори

outlive снимка outlive 08 юли 2009 - 12:47

Здравейте колеги

И на мен ми се счупи преди 3-4 месеца на шофьорската врата. Точно така стана - отварям, чувам нещо как изпращя и вече нямам ограничител. Но така даже ми харесва повече - по-удобно е когато съм спрял близо до някого и отварям бавно вратата. А и като излизам само оставям вратата като на хладилник и тя сама се затваря без да се тряска силно. :mhihi: Не мисля да я оправям.
Мнението беше редактирано от outlive: 08 юли 2009 - 12:47
Отговори

stei снимка stei 08 юли 2009 - 12:58

ако на някой му трябват за задни врати да пише едно лично и ще му ги подаря имам два които ми се търкалят в багажника. От Астра Г са
Отговори

imitev снимка imitev 08 юли 2009 - 14:47

И аз не мислех да я оправям докато не ме удари по крака...
Отговори

dulo снимка dulo 11 юли 2009 - 15:09

Цена в сервиз Стефанов Пловдив 86 лева.
Цена в моргата 20 лева.
Оказа се счупена пружината. Смених ограничителя за около 20 мин, наврях го през отвора на тонколоната. Иначе се закрепва на 3 винта.
Благодаря на всички отзовали се.
Мнението беше редактирано от dulo: 11 юли 2009 - 15:09
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 20 юли 2009 - 07:34

И моя се беше счупил от страната на шофьорската врата и поръчах на бащата да ми земе от нейде из БГ (щото кара камион) и ми зе от няква морга от благоевград май не съм сигурен и когато я карах за смяна на ремъка на алтернатора помолих момчето да ми смени и механизма и го смени и от тогава нямам никакъв проблем.Цената 20 лв както казаха и другите колеги
Отговори

STEFANAKI85 снимка STEFANAKI85 12 март 2012 - 23:13

 stei, на 08 юли 2009 - 12:58, каза:

ако на някой му трябват за задни врати да пише едно лично и ще му ги подаря имам два които ми се търкалят в багажника. От Астра Г са

едва ли още ги вардиш ,но все пак ако е така пиши
Отговори

STEFANAKI85 снимка STEFANAKI85 13 март 2012 - 02:12

 dulo, на 11 юли 2009 - 15:09, каза:

Цена в сервиз Стефанов Пловдив 86 лева.
Цена в моргата 20 лева.
Оказа се счупена пружината. Смених ограничителя за около 20 мин, наврях го през отвора на тонколоната. Иначе се закрепва на 3 винта.
Благодаря на всички отзовали се.

ДОСТА СТАРА ТЕМА,НО УТРЕ МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ БЕЗ ДА СВАЛЯМ КОРАТА НА ВРАТАТА...ТИ СИ БРЪКНАЛ ПРЕЗ КОЛОНАТА,НО ПРИ СВАЛЕНА ВЕЧЕ КОРА,НАЛИ???
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg