Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнение за Вектра Б 2,2 147 кончета

social1986 снимка social1986 21 ноември 2014 - 02:45

Здравейте :)
Мисля да си закупя опел вектра Б 2,2 147 кончета :) Ако може да дадете някакво инфо за колата откъм здравина, обслужване и поддръжка :) Благодаря за инфото :)
Отговори

emilio24 снимка emilio24 21 ноември 2014 - 04:39

Здравей,Колега имам поглед от към купето на вектрата в случая Б ,моята е комби с фейслифта т.е. с целите фарове.Като цяло съм доволен от колата.Возията и е малко по-твърда в резултат на намаления клиренс заводско.Иначе е здраво окачването не хлопа и не тропа.Задното окачване е един вид индивидуално.т.е. на отделна лостова система си е всяко колоело.Там съм чувал,че някакви втулки се прецакват но се правят и не са скъпи.Имам проблем с една от машинките на централното,така,че ако някоя не работи ,то вероятно проблема е в нея.Не съм си играл да отвярям кори и прочее.Този двигател към който си се насочил е с верига.Препоръките на хора,който са имали взимане даване с такъв ДВГ е да се следи сутрешното (първоначалното)палене за тракане при веригата.До колкото успях да разгледам в магазините в зависимост от бюджета не е кой знае колко скъпо евентуално верига и разпръсквач да се подмени някой от възлите.Огледай за омасляване ,почерняване на ауспуха,както и самото масло дали е черно.Антифриз има ли в системата и какъв е той на цвят.Задължително виж документите преди покупка за кода на двигателя и неговите коне.Като цяло автомобила е много добър.Огледай фаровете за потъмняване,ако има такова само при единия ,вероятно е сменян в резултат на ...моята,когато я взех беше със сменян такъв ,а оригиналния на Валео потъмнял,с вълнен парцал и малко паста на ЗМ по тяхен модел изтърках стъклото външно и сега е почти,като другия на цвят.Виж и дали катализатора си е там,имат навика да ги режат продавачите.
Отговори

social1986 снимка social1986 22 ноември 2014 - 20:18

А да попитам колко долу-горе вървят като цена тези автомобили ? и наистина ли возят твърдо, все пак това е голяма кола
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 22 ноември 2014 - 20:37

Има ли 6та скорост тази кола?
Отговори

social1986 снимка social1986 22 ноември 2014 - 21:07

нямам представа :) в момента разучавам автомобила :)
Отговори

hudson снимка hudson 22 ноември 2014 - 21:41

Няма нито една вектра Б, която да излиза от завода с 6 степенна кутия.
Отговори

c20ne снимка c20ne 22 ноември 2014 - 22:09

Колега,карам вектра Б от 6 години,като 5 от тях карах x20xev,a от почти година съм собственик на феѝсливтово комби с двигател z22se.Като цяло съм много доволен от автомобила,всеизвестно е,че едно от слабите места на опел са ламарините ,а конкретно за вектра б наѝ-много да ти се наложи да смениш някоѝ друг тампон по ходовата част.Бих казал,че задното окачване е по- проблематично от предното,а конкретно за двигателя(z22se)лично аз не съм имал никакви проблеми до момента.Както каза колегата по-горе този мотор е с ангренажна верига,което до някъде е предимство мисля,че за това купе този двигател е много добър вариант,върви много приятно.Бобините на този мотор често дефектират ,като нова е около 600лв. иначе при покупка на автомобил втора ръка 80% е късмет,успех и дано имаш късмет с избора!
Отговори

social1986 снимка social1986 22 ноември 2014 - 22:20

 c20ne, на 22 ноември 2014 - 22:09, каза:

Колега,карам вектра Б от 6 години,като 5 от тях карах x20xev,a от почти година съм собственик на феѝсливтово комби с двигател z22se.Като цяло съм много доволен от автомобила,всеизвестно е,че едно от слабите места на опел са ламарините ,а конкретно за вектра б наѝ-много да ти се наложи да смениш някоѝ друг тампон по ходовата част.Бих казал,че задното окачване е по- проблематично от предното,а конкретно за двигателя(z22se)лично аз не съм имал никакви проблеми до момента.Както каза колегата по-горе този мотор е с ангренажна верига,което до някъде е предимство мисля,че за това купе този двигател е много добър вариант,върви много приятно.Бобините на този мотор често дефектират ,като нова е около 600лв. иначе при покупка на автомобил втора ръка 80% е късмет,успех и дано имаш късмет с избора!



интересува ме точно за този двигател z22se :) четох добри коментари за него като това, че му казвали милионник :) а и се чудя дали да е комби или седан ;) какъв ти е разхода градско и извънградско ? като цяло след година каране какви са ти впечатленията от автомобила ;) и последно ако можеш да споделиш за колко си го купил :)
Отговори

Plamen Dimitrov снимка Plamen Dimitrov 23 ноември 2014 - 19:22

Моята беше Вектра Ц с този двигател. Със 100 октанов бензин се караше само и единствено. Разходът и беше около 12/100 градско и около 7/100 извънградско, като никъде не е жалена...
Отговори

c20ne снимка c20ne 23 ноември 2014 - 21:59

 social1986, на 22 ноември 2014 - 22:20, каза:

интересува ме точно за този двигател z22se :) четох добри коментари за него като това, че му казвали милионник :) а и се чудя дали да е комби или седан ;) какъв ти е разхода градско и извънградско ? като цяло след година каране какви са ти впечатленията от автомобила ;) и последно ако можеш да споделиш за колко си го купил :)

Според мен двигателя си заслужава,показва добра динамика в целия диапазон от обороти,разхода на газ в града е около 12 на 100,а извън е между 9 и 10 според зависи колко я настъпваш.На бензин не мога да дам актуална информация,защото почти не съм я карал.Преди да се реша да си я закупя и аз се поинтересувах за този мотор и останах с противоречиви впечатления,но реших да рискувам и честно казано не съжелявам.Моето мнение е,че с едно хубаво масло и редовната му смяна,не би трябвало да имаш проблеми.Аз лично карам с опелско масло 5w30 dexos2,и за почти 10000км.разхода ми е съвсем незначителен.Чувал съм,че ангренажната верига била слаба(като на колело),но това е не потвърдена информация,за сега моята не съм я чувал да трака.Иначе колата я закупих за 3500,като беше обявена за 3700,а за разходите след покупката всички знаем.Като цяло според мен колата си заслужава,аз лично съм фен на комбито за това си взех такава.
Мнението беше редактирано от c20ne: 26 ноември 2014 - 10:13
Отговори

rtaa снимка rtaa 23 ноември 2014 - 23:15

Проблема с обтегача е бил решен при двигатели над номер 110654000, но за останалите също е имало кампания за смяна на въпросния проблемен обтегач... Иначе съм много доволен от динамика и разход, лятото извънградско със постоянно работещ климатроник около 9 газ (плюс-минус 0.5 литра на 100). При вектра Б няма и демпферен маховик при този двигател, което е добре от финансова гледна точка.
Отговори

social1986 снимка social1986 25 ноември 2014 - 02:42

лошото е, че е и много рядък май, защото почти няма обяви с този двигател :) а да попитам всички мотори които са 2,2 ли са с този двигател ? питам защото гледам, че избора при 2,0 136 кончета е много по-голям :) а какво бихте казали и за този мотор и като цяло автомобил ?
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 06 декември 2014 - 20:46

От 4 години имам Вектра Ц c Z22SE двигател. Много съм доволен от него. Досега нищо не съм пипал по мотора освен консумативи. Дава ми около 7/100 извънградско. Смяна на масло е към 70лв в Опел.
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 06 декември 2014 - 20:48
Отговори

SkeiD снимка SkeiD 07 декември 2014 - 20:34

И аз от 7 години имам Астра Г с Z22SE двигател, Но колата ми изпадна на търг за 1000 лева и чесно казано бях млад и зелен не се вълнувах много, много какво има под капака и така 3 години само карах, не сменявах масло, само доливах /дори не знаех и какво сипвам, намерих една туба в багажника на Шелл и купувах само такова/ нали бях дал само 1000 лв за тази кола к'во ме боли фара :). 3 години каране ама каране Живеех на 75 км от София и всеки божи ден минавах по 150 км около 3300 км. на месец и около 40000 на година.Служебно гориво бол, само карам и де доливам, къде не доливам масло.Докато един ден мотора взе да тропа яко ^^ ама бях в София и си викам дано да ме изкара още 75 км да ме прибере и така с тракащ мотор минах тези 75км.Закарах я на майстора и му викам -нещу вий, правия, че ми трябва колата да ходя на работа.След 1 ден човека ме извика мотора отворен на 1 цилиндър лагера го няма, масления филтър черен и смачкан като лимон, а в картера много малко масло.Какво ми каза майстора няма да разправям Но се съгласи чоека да я оправи.Написа човека на 1 лист какво ми трябва.Имах познат в Опел дадох му списъка да ми поръча части и като ми каза 1к. за части ми се приаака.Е от този момент нататък разбрах какво е Z22SE.
L61 или двигателя познат още, като Z22SE в други страни, като Великобритания и Австралия.
Основната архитектура носеща името Family II /четири редови цилиндров двигател и алуминиев блок/ е значително пре-проектирана през 2000 за да се превърне в Ecotec Gen I.За разлика от своите предшественици малко груби, този двигател е проектиран за да бъде по уравновесен.Има два балансиращи вала в блока.Помпата за хидравликата е монтирана на блока и се задвижва от разпределителния вал.Гнездото на водната помпа също е излят доректно в блока.Гнездото за масленият филтър е излято също в блока с подвижен капак и сменяем хартиен елемент.Той не е обвързан с ЕГР-клапана.
Z22SE е 2,2 Литра -2198 Кубика. Цилиндровата глава е излята по технологията Lost-foam casting (LFC) алуминиева.Характеризира се с 86 мм. в диаметър, и 94.6 мм. дълбочина на цилиндъра.С 9.5:1 или 10.0:1 съотношение на компресията.Монтира се в много видове автомобили, Опел: Астра, Вектра, Зафира, Спийдстър.В няколко модела на Сатурн.Понтиак.Шевролет.Oldsmobile.Алфа Ромео 159 heavy modified.
Както са казали колегите, и аз стоя зад тях ако се грижиш за мотора хубаво масло и редовна смяна ще те кара дълго.Моя преди ребилда изкара 120 000 без смяна на маслото и филтъра ^^.Веригата не е слаба (като на колело),както е чул c20ne. Проблема е в хидравличният обтегач, първите години просто обтегачите имат конструктивен дефект и блокират, от там както видя по горе много възли са излети директно в блока и се движат от веригата и като няма какво да я обтегне и става мазалото.Прочети в тази тема ivanov_km е засегнал проблема изчерпателно Click me!
Ако си маниак и парите не са проблем за теб в Z22SE има толкова ресурс, че ще напиша това, което знам, а то едва ли е всичко.
Махането на 2-та балансиращи вала според: General Motors покачва 10 конски сили.
Избушването на катализатора слагане на панелен филтър и монтиране на Cat-Back генерация покачва около 12 конски сили.
За много пари максимума които можеш да постигнеш е 240 Конски сили, но там вече отиваме на компресор, Individual Throttle Bodies т.е 4 дросела по 1 на всеки цилиндър. И мапване на ЕКУ-то /не-може само двигателя да е Хепи "Мозъка" също/
Мотора се газифицира също.
Така че сам прави изводите: щом може да извади такъв ресурс, какво остава ако го караш скопен фабрично на половина.
Приготви си 2-3 купета :) да прехвърляш мотора, толкова е здрав.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg