Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra C 2.2 DTI 2003 пали трудно сутрин.

Vankissa снимка Vankissa 25 април 2014 - 07:59

 Hassel, на 24 април 2014 - 20:08, каза:

Поздрави.


Да те питам нещо ама понеже видях че си писал и в тема, където всички говорят за подгрев....
Не мисля, че имаш проблеми с подгрева. Топва за което говорят е признат проблем на Вектра Б, но не и на Ц или пък на мойта Омега. Просто софтуера на колата е друг и съответно управлението на подгрева също е различно. Въпреки това проявите на проблема са сходни - трудно пали :)

При мен лично съм вече убеден, че дърпа от някъде въздух и създава грижи. На това се дължи сивия дим от богата смес в някой от цилиндрите преди всички да се нагнетят еднакво и на претракването на помпата веднага след палене - обезвъздушава си гадината. И понеже при мен тествахме вече горивни пътища, сменихме уплътнения на дюзи остава да се погледне самата нагнетателна - не сега, че не ми се дават пари а и искам по-отчетливо да почне да прави пробелм. Сега 5 пъти пали без грижи, веднъж направо при първи опит изгасва и след тфа пали без проблоем при втори....

Обаче забелязвам при мен нещо, което преди време не ми е правило впечатление,... Та тук е питанката и към теб.
Карам на 3 или 4 да речем, градско, с под 1500 оборота. За сега не съм засякъл на колко точно оборота, но при подаване на газ колата първо прехлъцва и след това тръгва.... Все едно, аха да спре и мимолетно след това се оправя. Ти имаш ли такъв симптом? При все, че не се случва често, ама да речем, че като ходих към Свищов сега за Великден ми се случи на 3 пъти в различните села със завойчета след Ябланица... После от Силистра дори до София - нито веднъж или поне не помня...
Споменаха ми майсторчета в Сислитра, че тая грижа е най-вероятно от клапан, контролиращ притока на нафта в долната част на нагнетателната, от който най-вероятно идвали и всичките ми пробелми.... не съм решил още дали при прехвалените стендаджии в Силистра да я закарам или да се консултирам с пича дето я обслужва в София. Едно е сигурно - Бош сервиз - никога!
Отговори

Hassel снимка Hassel 25 април 2014 - 20:03

Здрасти Ванкис,
Специално ходих да изтествам, това което споделяш ти, и не, моята не го прави. Върви си супер нормално, само шибаното трудно палене. Днес пак беше мъка работата........
Обаче имай в предвид, че моята е автомат, но от 1500 оборота мачкам и си ускорява, връща предавка и се изтрелва. Пробвах и постепенно даване на газ, смятай галене на педала, както и пълна газ, няма твоите симптоми. Колата си се набира/изтрелва нормално.
ПС: Аз пък мислех ако в ОПЕЛ не я оправят, точно в Бош София да я карам, ти сега ме разубеди :)
ПС2: Филтрите сменявал ли си, горивен и въздушен? Да не би да си заредил кофти нафта?
ПС3: Баща ми вече почти навъртя 300 000км на неговата Б Спорт Едишън (2.2 ДТИ), и дотук само смяна на задни пружини (черен Ейбах), биалетки, тампони по задното окачване, както и задължителните консумативи)!!! Бахти и здравата кола честно. Върви и пали без никакви проблеми......
Мнението беше редактирано от Hassel: 25 април 2014 - 20:16
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 28 април 2014 - 09:53

Привет,

ми до сега с мотора грижи и аз съм нямал - една водна помпа е сменена и реле на алтернатора. Иначе 299400 км към днешшна дата и смятма да я покарам още малко :) Обаче от как замръзна нафтата тая зима,....пали ама не ме кефи, че се колебае първоначално.

Иначе - стабилен автомобил, но определено има какво да ме дразни в него - може би във всеки автомобил 2-ра ръка и повече ще намеря какво да ме дразни. Докат не сколасам за нова ще е така най-вероятно...

За нафтата - ми зимата замръзна с евтината на ОМВ и добавка на Бардал. Чакам да я свърша тази добавка и ще мина пак на Castrol TDA, а може и директно на по-скъпата на ОМВ - от нея не съм чул да има оплаквания никви, което очевидно не е случая с евтината.... само се чудя ако почна на по-скъпата дали да добавям добавки ....

А за Бош сервизите и по-специално този на околовръстното в София - ми аз за там добро не съм чувал. А СофияАуто пращат там всички нагнетателни така или иначе. Те, се оказа, такива сложни операции не изпълняват. Демек СофияАуто ще ти закачат колата с великата Tech2, евентуално ще те диагностицират, ще пратят помапата в Бош и ще те оскубят след това. Аз всъщност не знам какво друго могат да правят в СофияАуто освен подмяна на тампони,.... гледах в една тема за новичка Инсигния - колегата бая се е разправял докат намерят двефектна скоба на изпускателни колектори...
Мнението беше редактирано от Vankissa: 28 април 2014 - 10:01
Отговори

Hassel снимка Hassel 10 юни 2014 - 18:34

Здравейте колеги, извинявам се за забавеният "ъпдейт" по темата, но моят проблем вече е РЕШЕН.
Колата пали без никакви драми. Оказа се проклетият акумулатор. Една сутрин не можах да запаля, въртя въртя и падна тока. Подадоха ми ток, запалих от първият път. Отидох директно в сервиза, там замериха с мултицет и всичко изглеждаше наред, волтажа си беше нормален. Но аз реших все пак да занеса акумулаторът на стенд да му измерят ампеража, и воала, от заводски стартов ток 830 мили ампер часа, моят въртеше от 560 и падаше със 100 за секунди. Диагнозата беше ясна, нов акумулатор, 950 мили ампер часа, вече 2-ра седмица тествам, като най-дълго оставих колата да престои 5 дни без никакво палене, качвам се, подавам контакт и пали от раз.

Не е зле да се проверява ттия неща, че аз се бях отчаял, и тъкмо се бях навил да свалят и диагностицират помпата, добре че не направих тая глупост, иначе сигурно щях да си търся нова помпа.

Равносметка, 200лв. за нов акумулатор и проблема е решен. Междудругото бях чел в други форуми, след смяна на акумулатор, проблема с трудното палене изчезва, но аз си казвах, да бе, не може да е това проблема, акумулаторът ми е перфектен. Уви, не е бил. Доволен съм.

Поздрави :)
Мнението беше редактирано от Hassel: 10 юни 2014 - 18:35
Отговори

overkill снимка overkill 10 юни 2014 - 19:32

Супер ,добре че си открил къде е бил истинския проблем !!!!

Интересното е че като я купувах моята го погледнах акумулатора ,забравих марката но си пишеше мейд ин Аустрия .....та въпросния акумулатор с който даже все още карам е 72 Ah ,рекох си тва ще е слабо за тоя 2,2 дизел....после бях ровил в нета и ми беше доста чудно че заводски също го даваха да е с такъв акумулатор.....но засега си пали безгрижно и си карам с него и нямам проблеми !!!!

Иначе и аз знам че е по хубаво дизела да е с по голям стартов ток ,на старата ми кола ,двулитровия дизел ,като я взех беше с 82 ,после и купих един 75 Ah и така я карах доста години и си я продадох с него като не ме е оставяла и в най големите студове !!!!

По скоро е важно да е качествен акумулатора !!!!
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 11 юни 2014 - 09:11

Мдаааа,
Драмата с акумулатора я има и при мен - ще се сменя, тъй като от две седмици насам вече не държи повече от ден престой, при това по сред лято...предаде се от веднъж...

За съжаление обаче май няма да мина аз само с акумулатора - наблюдавам колебание на оборотите при студен старт след като запали... Аха да угасне, ама не се дава и продължава и това може да е само леко колебание на оборотите или зверско прекъсване - за около минута две и след тфа е ОК. И понеже проблемите ми тръгнаха зимата с таа добавка на Бардал /Bardhal BDC/, реших че мое да е повече вода от колкото добавка.... та налях 40 литра от скъпата нафта на ОМВ БЕЗ тааа добавка - тфа прекъсване само веднъж ми се появи от тогава, при положение че прекъсваше всяка заран преди това..... Ще покарам още малко само с хубава нафта и, скоро, нов акумулатор, па дано не се налага смъкване на помпата....
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 11 юни 2014 - 10:30

Е как с тези милиамперчасове ви палят колите? На моята и трябват само 1000пъти повече, около 600-700 ампера стартов ток. Поздрави!
Отговори

BestRipper снимка BestRipper 02 декември 2014 - 15:15

От известно време /примерно 20-тина дни/ има проблем със студеното палене на мотора Y22DTR /откак температурите паднаха в интервала 5-10 градуса/. Смених четирите подгревни свещи /отвиха се без особено проблеми, смазки, пръски, молитви и прочие/. Опком-а показа и проблем с релето за свещите - даваше грешка C0380 (03) - Low Voltage, която беше хронична - и при чистенето й отново излизаше. Смених и релето с ново оригинално - грешката изчезна. Въпреки това подгряването се появяваше само в един случай - като сваля бушоните в моторния отсек /свалих всичките, за да ги проверя и да им почистя крачетата от окиси/ при първо студено палене подгряването се включваше за около секунда, после нищо при следващите студени паления. Оп-комът дава, че подгряването не е активно. Посъветваха ме да проверя и какви стойности дават сутрин рано всички датчици за температура, които са по мотора - на околен въздух, на засмукван въздух, гориво, охлаждаща течност и масло - всичките даваха адекватни стойности от порядъка на 4-6 градуса. Покрай застудяването се установи, че акумулаторът /на 1 год, 77Аh/ не върти особено добре и излезе, че не се зарежда добре - максималното напрежение при 2000 оборота не надвишаваше 13,3 волта /без никакви консуматори/. Отделно се трупаха грешки в няколко електронни модула с индикация low voltage, за които ми казаха, че е нормално да се получават при пад на напрежение при въртене на стартера вследствие незареждането на акумулатора. Вчера сутринта при първо студено палене и температура около 5 градуса, подгряването се е включило на 1-2 сек., колата е запалила лесно /само е припалена, не е карана/. На следващото палене след 30-40 мин. - подгряването не е сработило и колата е запалила със зор - с доста въртене и избълване на черен облак. Та питанията са ми следните:
1. На каква температура се включва това подгряване на тоз мотор - под +5 градуса ли? Кой от всичките датчици определя включването на подгряването - на охлаждащата течност, на въздуха или друг?
2. Може ли да се препрограмира с оп-кома температурата на задействане на подгряването или не?
3. Заслужава ли си да се прави предишното /при условие, че има възможност/, ако сега след ремонта на генератора /днес сутринта го ремонтираха - лагери, втулки, реле и т.н./ и дозареждане на акумулатора паленето в диапазона +5 до +10/12 градуса вече не е тегаво?
Отговори

asensio снимка asensio 03 декември 2014 - 01:20

1. Зависи кога е каран за последно, колко е каран мотора (компресия) и каква е температурата на антифриза. Подгрева гледа температурата на антифриза.
2. Не може с ОП КОМ, може да го направи тунер, ако барне картата в екуто за колко време да бачка подгрева и при какви температури.
3. Би трябвало да пали по лесно с добре заредено аку. Едва ли ще ти отпадне проблема с паленето при температуриа 0-5 градуса, но проблем според мен е не че е въртяла 3 пъти а ако запали на 2 цилиндъра, искара облак от зад и т.н.
Мнението беше редактирано от asensio: 03 декември 2014 - 01:22
Отговори

BestRipper снимка BestRipper 03 декември 2014 - 09:46

Мерси, колега. Ще дозаредя акумулатора, ще видя пак какви грешки отчита. И как пали сутрин. Иначе колата реално се кара почти всеки ден - "изстива" само нощем - от вечерта до сутринта. Лошото е, че колата основно я кара жената, а тя като всяка жена не следи дребните проблеми и индикации, а чака работата да стане дебела и тогава следва вой... Тая сутрин запали по-добре от вчера, с леко палене не на всички цилиндри едновременно, без облак както предишните дни, но температурата беше +7 градуса в гаража и подгревът не се появи... Ще й кажа да сипе и друга нафта и ще взема зимна добавка за нея - досега се кара с остатъците от лятната /американска Penray/. Моторът не ми се струва издухан, защото държи без проблеми 180-200 км/ч, без пушиляци отзад - на километраж не вярвам, знае се какво става у нас с него. Няма полепнали мазни остатъци от нафтата и добавката по задницата на колата /докато други приятели се оплакват от омазняване на задницата от добавките за нафта/. За подгряването - явно ще трябва да се изчака още малко да застудее и температурата сутринта да слезе около нулата или под нея. Просто май сега моторът пали в една немного "удобна" температурна зона за него....
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 декември 2014 - 10:05

Мисля, че е писано по-горе, но да го напиша пак, даже и да не свети лампата за подгрев, изчаквайте да загаснат всички лампи на таблото, май остава само чека и тогава въртете. Те свещите си греят!
Отговори

snizz снимка snizz 11 декември 2014 - 19:16

Здравейте и от мен.Искам да споделя и аз един проблем на у22дтр 2004 Сигнум.След сутрешно палене всичко почва да мига...табло,фарове,дисплей,лампи,нали е коледа та :)Имам проблем с ЕГР дали има някаква връзка.Паленето също не е лесно.Трябва да върна на контакт 3 или 4 пъти за да запали без проблем.Ако искам от първият път върти 30 сек докато запали.Електричарите мерят и ми казват че нищо и няма.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 12 декември 2014 - 13:48

Акумулатора как е?Зареди го и пак пробвай дали ще е така.
Отговори

snizz снимка snizz 12 декември 2014 - 18:08

 vladkin1980, на 12 декември 2014 - 13:48, каза:

Акумулатора как е?Зареди го и пак пробвай дали ще е така.


Няма промяна,слагал съм и друг по як и нов от моя.Озагадачава ме това,че трябва да връщам на контакт няколко пъти за да запали.
Отговори

asensio снимка asensio 14 декември 2014 - 17:06

При един познат с твойте симптоми се оказа цим модула. Смени го и нещата се оправиха. Беше я карал в официален сервиз в софия, но не помня кой. Как и какво са му правили за да го хванат че е точно цим модула не знам.
Отговори

snizz снимка snizz 24 декември 2014 - 15:40

 asensio, на 14 декември 2014 - 17:06, каза:

При един познат с твойте симптоми се оказа цим модула. Смени го и нещата се оправиха. Беше я карал в официален сервиз в софия, но не помня кой. Как и какво са му правили за да го хванат че е точно цим модула не знам.


Смених акумулаторчето и вече си пали без проблем,но остане ли незапалена по дълго време като запаля всичко мига.Страх ме е да не си прецакам акумулатора ако има някакъв проблем с тоците.А майстора замерва и ми вика че нищо и няма бе не го разбирам тва.
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 23 май 2016 - 15:46

Здравейте! И при мен първото палене не е от раз. При студен двигател 2-3 мин. след палене леко едва забележимо започва да пуши безцветен дим и да мирише на пушек. Понеже съм собственик на автомобила от зимата си мислех, че пали печката с която е оборудвана колата, но сега пак така пропушва. След 6-7 мин пушека спира.
Отговори

1van снимка 1van 25 май 2016 - 15:38

Здравейте. Имам и аз един подобен проблем и никъде не намирам отговор на въпроса, а само разсъждения. Карам Вектромобил 2000г. 2000 кубика дизел 101 коня или X20DTH. Колата я карам от около 4 години и съм и навъртял 100000км. Първите 3 години нямах проблеми, когатое топло не подрягаа и пали от ряз, когато е студено си подгрява и пак пали от ряз. Сменил съм три подревни свещи. Но от около година първоначалното палене е проблем. Изразява се в следното-ако колата не подгрее пада голямо въртене, след което колата запалва , а отзад е димна завеса, коята за секунди изчезва. Ако подгрея принудително колата си пали от ряз със съвсем лек пушек отзад. Пробвал съм с клапан преди филтъра за нафтата, няма разлика. Вървенето на колата си е перфектно, няма промяна от както съм я купил. Не гори масло, не пуши като я настъпвам. Преди няколко месеца ми оправяха така нашумелия проблем с електрониката на ГНП-то. Лошото бе, че казах на майстора за този проблем след като ми направи помпата, тъй като мислих,че това просто предвещавало проблема с електрониката. Тогава той ми отговори, сега подряваш принудително и няма да имаш проблеми, и зимата ще изкараш и другото лято евентуално, но за зимата и принудително няма да можеш да палиш. Каза че това е проблем с помпата, но държи дума и не казва за какво иде реч. Някой да каже дали се е сбълсквал с този проблем, какво се сменя или просто в какво се крия самия проблем :)
Колата я карам всеки ден и нямам проблеми за сега с акумулатора, така че не знам до колко може да се крие проблема в него. Освен това с подгрев си запалва без проблем.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 май 2016 - 18:09

Майстора не казва просто щото не знае. А транзистора гори от претоварване вследствие на задрал авансов клапан. От това спокойно може да е и пушека. За това наливаш два литра двутактово масло на пълен резервоар нафта и караш. След изминати поне 300 километра пиши отново какво става.

Ако това няма ефект, то ето ти пет неща, като се абстрахирам от въздух засега:
1. Правена ли е статична центровка на помпата?
2. Показанията за температурата на датчика за антифриза наред ли са?
3. Защо си сменил само три от свещите? Тая кола не е ли с четири цилиндъра и оттам четири подгревни свещи?
4. В какво състояние е релето за подгревните свещи? До свещите стигат ли всичките 12.6 волта от акумулатора?
5. В какво състояние са самите лули на подгревните свещи? Контакта там добър ли е? Или не съвсем?
На твоя, респективно моя двигател му стига една свещ да не грее както трябва и лекия пушек е готов без да има други причини. А на греенето влияят както свещите, така и качеството на електрическите контакти по веригата на свещите от акумулатора през релето та чак до самите свещи. И между другото тези 100000 км. са си предостатъчни за да се наложат корекции точно по тая почти никому неизвестна статична центровка.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 май 2016 - 18:17
Отговори

1van снимка 1van 25 май 2016 - 19:14

Колега с четири свещи е колата разбира се, но те изгаряха една по една, всяка година по една. Затова съм сменил три, колкото са и изгорелите. Когато ми правиха електронния блок на ГНПто, са сваляли само него, без да свалят помпата. А и проблемите са от преди това. Когато принудително подгрея свещите или тя си ги подгрее сама, колата пали съвсем нормално. Проблема е когато за първи път през деня я запаля, ако не подрея върти доста време преди да запали. Следващите стартове на двигателя са напълно нормални и пали на четвърт. Относно двутактовото масло, ако може да ми кажеш за какво се слага такова голямо количество. Общо взето на всяко зареждане или почти на всяко си наливам и противодимно двутактово масло при горивото за по-добро смазване.Тези ми проблеми започнаха по-малко и имам чувството, че става все по-зле. В смисъл пру първия старт пали трудно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg