Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

смяна радиатор на парното

samsurnik снимка samsurnik 14 ноември 2007 - 15:14

имам корса 1.2 1994 година и радиаторчето на парното не работи с триста зора си намерих ново и евтино, колкото да мине зимата пък после ще му мисля, но искам да си го сменя сам, може ли някой да ми каже как д започна коя част от таблото се сваля или се сваля цялото табло и после как се снема самото радиаторче и как се поставя новото смятам да го монтирам в събота, благодаря ви предварително
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 19 ноември 2007 - 15:02

И аз съм на твоя хал - мисля че цялото табло се сваля. Абе трудна работа си е. Сега си търся читав сервиз където да го направят...
Отговори

paconi снимка paconi 20 ноември 2007 - 01:53

Цялото табло на земята,приятелски съвет не се занимавай,хората са казали 1кило брашно да имаш на майстор го дай.Не е толкова скъпа смяната му-50,60 лева :unsure:
Отговори

janadar снимка janadar 20 ноември 2007 - 07:09

 samsurnik, на Nov 14 2007, 03:14 PM, каза:

имам корса 1.2 1994 година и радиаторчето на парното не работи с триста зора си намерих ново и евтино, колкото да мине зимата пък после ще му мисля, но искам да си го сменя сам, може ли някой да ми каже как д започна коя част от таблото се сваля или се сваля цялото табло и после как се снема самото радиаторче и как се поставя новото смятам да го монтирам в събота, благодаря ви предварително
сваля се пепелника 4 болта и страничните кори радиатор4ето е отдолу под касетофона издарпва се като се вади от маркучите и това е др е вапроса 4е трябва да си почти с главата надолу но не се сваля таблото моето го сменях има и снимки от преди в форума

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...%F2%E8%E3%ED%E0 ето снимките които ми прати колегата Swing благодарение на него мн по 50 лв се спестиха от сервизи
Отговори

Minkov снимка Minkov 22 ноември 2007 - 10:27

Ако не си започнал още работа, един съвет и от мен: всички "ръчки" да са в изходно състояние, т.е., клапите за разпределение на въздуха да са затворени, да са легнали плътно в леглата си. По този начи няма да ти пречат при работа, а и по-важното, при монтиране на новия радиатор, вероятността да ги счупиш е минимална.
Аз правих това упражнение преди 2-3 месеца на "Астра" и понеже не спазих тези условия, свалях цялото табло. 7-8 часа работа за двама човека :-) Не знам колко се различават "Астра" и "Корса", но като гледам снимките от линка, който ти е изпратил <janadar>, май няма голяма разлика.
И най-важното: за да не напъваш новото радиаторче при монтажа (и да го спукаш), свали пръта (тръбата), която свързва скоросния лост със скоростната кутия. При "Астра"та, това е ключов момент. Иначе ще сваляш цялото табло. Като мен.
Айде успех! Нищо, че се работи надолу с главата през цялото време. Йогите го правят под формата на упражнение за здраве :-).
Бъди здрав!
И пиши как е минала процедурата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg