Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Данни от ОП КОМ-а

bat van снимка bat van 27 април 2015 - 06:14

IRLR2905
http://www.elimex.bg...phrase=irlr2905
Отвори електрониката и сравни номерата с този вътре.Пази мустачките да не ги скъсаш че това ще е края.Ако нямъш опит със запояването потърси познат или отиди в сервиз.
Успех.
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 27 април 2015 - 21:46

 bat van, на 27 април 2015 - 06:14, каза:

IRLR2905
http://www.elimex.bg...phrase=irlr2905
Отвори електрониката и сравни номерата с този вътре.Пази мустачките да не ги скъсаш че това ще е края.Ако нямъш опит със запояването потърси познат или отиди в сервиз.
Успех.

Повторно разглобих помпата. Огледах транзистора и няма видими следи от прегаряне. Знам, че това не е критерии, но си открих една грешка - където се връзва лентовият кабел, та запчатката (онази бронзовата) се синхронизира с авансатора и аз не съм я зацепил добре. Реално не стигнах до логична причина поне да не препали колата, но факта си е факт. Други пропуски нямам. За тази интервенция дадох 150 лева ...и още ме е яд ...
Моята връзка
Моята връзка
Отговори

bat van снимка bat van 28 април 2015 - 06:27

Транзистора видимо е здрав но е добре да се замери.Трябва да се внимава с връзките че са много меки и се късат лесно.Може да е пробил без видими поражения по корпуса тогава ще дава на късо.
Помпата когато е празна трудно се обезвъздушава .С външна помпа (вкарвахме нафта под наляганев ГНПто) и пак зор запали.Един помпи постоянно (с помпичката),друг на контактния ключ върти около 4-5сек и спира. И така на почивки като тръбечките не са завити на дюзите докато пръсне гориво от някоя.
Пробвай да премериш транзистора на зумер да не е окъсил напълно И Внимавай с връзките скъсаш ли някоя няма оправяне.
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 28 април 2015 - 19:14

 bat van, на 28 април 2015 - 06:27, каза:

Транзистора видимо е здрав но е добре да се замери.Трябва да се внимава с връзките че са много меки и се късат лесно.Може да е пробил без видими поражения по корпуса тогава ще дава на късо.
Помпата когато е празна трудно се обезвъздушава .С външна помпа (вкарвахме нафта под наляганев ГНПто) и пак зор запали.Един помпи постоянно (с помпичката),друг на контактния ключ върти около 4-5сек и спира. И така на почивки като тръбечките не са завити на дюзите докато пръсне гориво от някоя.
Пробвай да премериш транзистора на зумер да не е окъсил напълно И Внимавай с връзките скъсаш ли някоя няма оправяне.

Замерих с мултицета и дава връзка на корпусa на помпата, като се опрат две от крачетата.Така дали е коректно замерването ?
Отговори

bat van снимка bat van 28 април 2015 - 20:28

Отиди до някои ТВ сервиз колегата да направи замерването.Тия транзистори се мерят по особенно.Ще пробвам да ти обясня как да го замериш.
Слагаш едната санда на корпус и с другата на едното краче и после на другото, ако има късо(дава на корпус) и на двата крака сменяш местата на сондите,и правиш същото замерване.При късо и в двата случая транзистора е за смяна .
Дано си ме разбрал.
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 29 април 2015 - 18:23

 bat van, на 28 април 2015 - 20:28, каза:

Отиди до някои ТВ сервиз колегата да направи замерването.Тия транзистори се мерят по особенно.Ще пробвам да ти обясня как да го замериш.
Слагаш едната санда на корпус и с другата на едното краче и после на другото, ако има късо(дава на корпус) и на двата крака сменяш местата на сондите,и правиш същото замерване.При късо и в двата случая транзистора е за смяна .
Дано си ме разбрал.

Монтирах я пак и няма палене.....
Моята връзка - това са актуални данни при въртене на стартер. Нарочно и дадох аванс уж по-лесно да запали. Обезвъздушена е системата на 100% - няма грам балонче, обаче.
Прави впечатление голямата порция гориво обаче ..... дали е нормално при стартиране ?
Мнението беше редактирано от siderovbg: 29 април 2015 - 21:30
Отговори

bat van снимка bat van 30 април 2015 - 06:38

Пробвайте да я дръпнете на боксир.Вътре в помпата и тръбичките до дюзите остава въздух и трудно се маха.
Развий тръбичките от дюзите и въртете (на пачивки) докато пръсни нафта .
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 30 април 2015 - 15:14

 bat van, на 30 април 2015 - 06:38, каза:

Пробвайте да я дръпнете на боксир.Вътре в помпата и тръбичките до дюзите остава въздух и трудно се маха.
Развий тръбичките от дюзите и въртете (на пачивки) докато пръсни нафта.

Тръбичките, като са развити си тече нормално. Давам на контакт и въртя от гумата - където е такта за първи цилиндър започва да тече. Продължавам да въртя - спира след такта, но веднага след това (на местото на трети цилиндър) пак започва да тече от първи. Прецакана е електрониката здраво със сигурност.
Отговори

bat van снимка bat van 30 април 2015 - 16:10

Това не е от електрониката нещо в помпата не си е на мястото - проблема е механичен.
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 30 април 2015 - 16:22

Зацепих я след разглобяването, както си беше. За насоки гледах тук Моята връзка, направо нямам идея вече. Ебаси главоболията с тази кола....
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 01 май 2015 - 21:13

И днес мъки, при това без успех. :surrender: Отказвам се от тази помпа и започвам да търся "секънд хенд". За сега стигам до извода, че 500 лева хората ги нямат за нищо, при това за кола, която струва 500 лева :) Хубава тема се получи за съжаление без "хепи енд" :) Благодарности за помощта. :drinks:
Мнението беше редактирано от siderovbg: 01 май 2015 - 21:16
Отговори

sals16 снимка sals16 02 май 2015 - 07:13

Здравей те данепускам нова тема вапросамие на тези помпи каксе дава предварение и закаснение механично или електроно благодаря/
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 02 май 2015 - 17:42

Аз знам как се дава механично, но на двигателя.
Отговори

sals16 снимка sals16 03 май 2015 - 12:24

 siderovbg, на 02 май 2015 - 17:42, каза:

Аз знам как се дава механично, но на двигателя.

Обесни ако не е проблем.
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 03 май 2015 - 14:30

 sals16, на 03 май 2015 - 12:24, каза:

Обесни ако не е проблем.

Ако никога преди това не си се занимавал с това ще ми е трудно да ти го обясня... Дай малко инфо какви са симптомите на колата, диагностика нещо правил ли си и т.н. По принцип всички 4 тактови двигатели си бачкат на един принцип независимо дали са бензин, дизел или нещо си там.
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 04 май 2015 - 18:44

Общо взето стъпките са следните:
1. Сваляш капака на клапаните - първи цилиндър трябва да е на компресия т.е. гърбиците да не натискат клапаните.
2. Шайбата на коляновият вал трябва да е на белег - има каналче на шайбата и белег на корпуса на двигателя. Имай предвид, че белега на шайбата, както и белега на помпата, без да е свален пистовият ремък и ролката която го натяга е почти невъзможно да го видиш - значи махаш и тях.
3. Махаш и капака, който е за видимост на зацепването на помпата.
4. Развиваш 4 броя болтове(само ги разхлабваш), които зацепват помпа-КВ-РВ. Блокираш помпата във фабричният канал за зацепване и напред даваш закъснение, назад аванс. Аз ползвам за марка белега на КВ. !!!!!ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВЪРТИШ НА РЪКА ЕДИН ЦИКЪЛ, ЗА ДА НЯМА НАБИТИ КЛАПАНИ - АКО ОПРЕ НА КЛАПАН СЪОТВЕТНО НАГЛАСЯШ ЗАЦЕПВАНЕТО!!!!! После пускаш ОП-КОМ-а и гледаш данните на ъгъла на запалването(това го научих от Пресиян Василев за което съм му много благодатрен!!!), като допуска за отклонение е малък, в порядъка на 0,5 т.е. при стандартно 5 градуса ти трябва да си в тях или макс около тях с 0,5 единици.
Другия вариант е да превъртиш помпата, но за там стъргах специално камък 26 мисля беше и там параметрите се променят в малък диапазон - мен лично не ме удовлетвори. Ако обаче си зацепил точно и дава, че си с голям аванс направо си със задрал авансатор - това от практиката го знам :)

Между другото стартирам проект за присаждане на механична помпа от Рено 1,9 да видим дали ще се получи :)
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 14 юни 2015 - 19:15

Стигнах до някъде с приспособяването... Ето снимки:
опел вектра Б с механична помпа
опел с механична помпа
да е сигурно, че е вектра Б
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 21 юни 2015 - 16:55

Автомобила запали :) с механичната помпа. :flag:

опел вектра Б с механична помпа
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 21 юни 2015 - 17:26

Браво май сега пичовете с златните ръце дето ремонтираха ВП-44 ще трябва да свалят цените за да не останат без работа на каква сума ти излезе преработването и има ли разлика в вървежа от преди това.
Отговори

siderovbg снимка siderovbg 21 юни 2015 - 17:59

 mrsch66, на 21 юни 2015 - 17:26, каза:

Браво май сега пичовете с златните ръце дето ремонтираха ВП-44 ще трябва да свалят цените за да не останат без работа на каква сума ти излезе преработването и има ли разлика в вървежа от преди това.

Като калкулация до тук ми излезе долу-горе това:
- ГНП - 100 лева, плюс тръбички 20 лева и около 2 часа докато ги пасна (има ги и по 50-60 лева ГНП и тръбички);
- фланец-адаптер, около 50-60 лева, понеже ми го прави близък (цената е около, понеже не ми взе нищо). Направена е и нова шайба и тя е около 50 кинта т.е. стругарската работа е около 110 лева;
- сега ще има да е правят 2 щуцера, че да пасне обратната нафта и захранващата;
- жило за газта и то сигурно 20-тина лева ще ми го продадат.
Още не съм я карал, но си мисля, че ще имам настройки по порцията гориво, понеже е от пежо 406 помпата, а то е около 70 коня. Хубавото е че като се пасне веднъж, следващите пъти директно вземаш нова помпа и не се занимаваш или ремонт на механичната, като по мое мнение повече от 150 лева няма да излезе с всичкото....
Мнението беше редактирано от siderovbg: 21 юни 2015 - 18:00
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg