Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем при ниски обороти

gogomi снимка gogomi 30 юни 2015 - 01:33

Здравейте,
Днес докато карах колата - Астра G 1.7 Дизелов двигател на Орел, без видима причина оборотомера падна на нула и стрелката спря. Светна индикатора със светкавичката Публикувано изображение предполагам е check engine, но не съм сигурен. Това се случи на пета скорост по междуградски път и при 2000 оборота. Когато стигнах на светофар в София докато чакама на червено двигателя работеше на пресекулки и всякаш придърпваше. Като подам газ заработваше нормално. На следващия светофар колата изгасна в следствие на тази работа. На първа и втора постоянно работеше по този начин и с мъка се прибрах. След няколко часа колата запали, всичко си работеше нормално. Оборотомера работи, индикатора не свети, на първа и втора се движи нормално. Да ми подскажете какви може да се проблемите. Да рискувам ли да тръгна на дълъг път - около 100 км.?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 30 юни 2015 - 03:07

Оборотомера взема сигнал от генератора. Трябва да ни кажеш и коя година е опела и с кой точно мотор. Не тръгвай на път с този проблем.
Отговори

gogomi снимка gogomi 30 юни 2015 - 08:44

Двигателя е OPEL 1.7 DTL. Не знам дали това е достатъчно и къде трябва да гледам за повече информация. Астрата е произведена 1998 г. За пътуването - проблема ми е, че трябва да се прибера за да я закарам на диагностика и сервиз. За да не предприемам пътуване ми трябва подходящ сервиз в София, "Белите брези"
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 30 юни 2015 - 09:04

Значи ти прави проблем генератора. Пиши във фейсгрупата може да те упъти някой колега какво да правиш.
Отговори

gogomi снимка gogomi 30 юни 2015 - 09:49

Може ли линк към Фейсбук групата, за да попадна на правилното място?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 юни 2015 - 09:54

Колега,

Предполагам, че щом колегите с 1,7 ти казват, че сигнала се зима от генератора, това е така. Все пак ще ти кажа, че ако това се случваше на двулитров мотор, щях да се закълна, че проблеам ти е в датчик колянов вал. Просто при двулитровия от там взима сигнал за оборотите. Ако колегите потвърдят, че при 1,7 е от генератора, значи провери там букса или каквото има. Мисля, че проблема не е страшен и ще го пребориш лесно.

Поздрави
Отговори

gogomi снимка gogomi 30 юни 2015 - 10:01

 Ne6to Smisleno, на 30 юни 2015 - 09:54, каза:

Колега,

Предполагам, че щом колегите с 1,7 ти казват, че сигнала се зима от генератора, това е така. Все пак ще ти кажа, че ако това се случваше на двулитров мотор, щях да се закълна, че проблеам ти е в датчик колянов вал. Просто при двулитровия от там взима сигнал за оборотите. Ако колегите потвърдят, че при 1,7 е от генератора, значи провери там букса или каквото има. Мисля, че проблема не е страшен и ще го пребориш лесно.

Поздрави

Благодаря колега.
Ще се опитам да потвърдя мнението им, за да го споделя с монтьорите в сервиза, който ползвам. За сега не се наемам сам да оправям колата. Стигнал съм до сваляне на акумулатора за зареждане. :-) Надявам се да успея да се прибера в провинцията.
Отговори

gogomi снимка gogomi 30 юни 2015 - 16:15

Въпреки разумния Ви съвет да не пътувам, тръгнах. Нямах проблем около 50-60 км. След това проблема се появи, но слава богу, до дома нямаше светофари. Проблема засега го има. В един от сервизите в София ми казаха, че ако направя чек без да има проблема, компютъра нищо няма да покаже. След около час ще пробвам да запаля и да видя ще има или няма да има проблем. Друго, което ми направи впечатление бе, че по нанагорниците колата губеше мощност на 4-та и на 3-та на по стръмните места. Друг път не се е случвало. Имаше и вибрации на двигателя, които до момента не се е случвало. Много станаха симптомите, но за сега ще се опитам да реша този с ниските обороти.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 юли 2015 - 04:57

Компа помни кода на грешката поне 30 запалвания на двигателя, дори и проблема да го няма. Така че са те излъгали. Щом си успял да се прибереш, значи можеш да намериш и читав сервиз :) , късмет!
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 юли 2015 - 06:14

Без опком колега няма да се оправиш. Гледах схемите на Астра Г X17DTL и Z17DTL и не видях от генератора да е изведена клема "W", която е за оборотомер като на Исузото. Схемите на този мотор са почти идентични като на X20DTL.
Мнението беше редактирано от k opel e: 01 юли 2015 - 06:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg