Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем ГНП вектра б

ne6toto снимка ne6toto 10 юли 2015 - 18:52

Здравейте,от известно време и аз съм в клуба с прецакана електроника на ГНП-то.Ходих при двама майстори и мненията им се препокриха.Колата си върви засега но от 40 до 60 придърпва ,после се "отпушва"и тръгва.хората казаха да карам докато умре,но не мога да разчитам така на тази кола...Молбата ми към знаещите е ако можете по VIN номера да ми подскажете кой номер помпа е при мене че да знам какви части да търся.VIN- WOLOJBF35W7038967
Благодаря ви...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 юли 2015 - 19:08

Е нито един от двамата не ти каза каква грешка записва или защото е ВП-44 е за ремонт а иначе с парцалче огледалце и малко гъзене че прочетеш номера на помпата написан е от страната към радиатора.
Отговори

ne6toto снимка ne6toto 11 юли 2015 - 22:06

Не им показа никакви грешки и на двамата...казаха че има доста разглабяне докато се види номера...но ще пробвам с огледалце щом е по лесно от това да щракнеш вина на компа...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 юли 2015 - 09:32

Това вп44 не се ли слага само на 2.2-ката? Слава богу не ми се е налагало да се занимавам с помпи, но точно по тая причина винаги съм избягвал тоя мотор (2.2).
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 юли 2015 - 12:42

Всички 2.0 и 2.2 мотори са с ВП-44 като първите 2.0литра са с една букса и по проблемни по късният модел електроника е с две букси и е малко по читава но за разлика от първите не подлежи на ремонт поне не успешен и надежден.
Отговори

rado sb снимка rado sb 12 юли 2015 - 13:10

Помпата ти е еднобуксова и номера и на 99% е:0470504004,която се монтира на всички 2.0 DTH мотори с PSG5.Каква е причината да мислите че е помпата?На живи данни няма начин да не разберете къде е проблема,освен ако майсторите незнаят какво да гледат.Дай малко повече инфо,защото всичко казно от нас е в сферата на догатките.
Отговори

ne6toto снимка ne6toto 12 юли 2015 - 17:35

Ами аз не съм вещ но се доверявам на хората от Bosh във Варна ,не им отчети грешка,но я покараха,поразпитаха от кога е проблема, като им казах че съм се мъчил да я паля дълго време след смяна горивен филтър и почистване сонда в резервоара,ми кзаха честито,прецакал си електрониката на помпата.Още три вектри чакаха пред сервиза за подмяна транзистор...моята още върви и се търпи придърпването,280 лева като прежаля ще се прероди каза майстора...но най добре било да чакам да умре напълно и тогава да отида...благодаря за инфото ще търся помпа с този номер,или ще рециклирам моята...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 юли 2015 - 19:26

Е щом като в Бош не са прочели какъв е проблема повече там не ходи дори и предните майстори да са не могли да прочетат колата защото не са знаели какво да гледат то точно в Бош е трябвало да видят проблема защото помпата може да се чете с апаратура на Бош автономно и там проблема няма начин да не излезе на яве просто е невъзможно да не излезе грешка с някакъв номер а също така трябва да ти дадът разпечатка от диагностиката.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 13 юли 2015 - 05:17

При мен имаше задрало авансаторно бутало и колата прекъсваше при четене на грешка от самата помпа VP44 такава нямаше също и с оп-ком преди да изгори електрониката и ,така че поне при мен нямаше грешки в помпата а изгоря след 6 месечно каране със задрало авансаторно бутало.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg