Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Глобите на КАТ

t_g_stoev снимка t_g_stoev 08 април 2013 - 12:41

 huskataa, на 15 октомври 2012 - 17:34, каза:

значи собственика е от бургас, подарява колата на някакав негов приятел, приятеля му я продава на друг, после тоз другия я продава на друг, после колата идва в един мой приятел, той праи бартер е36 за е34 и ми я продава. срещу истенския собсвеник имало заведено дело, делото е прикючило даржавата го е спечелила и ся всичката му собсвеност е на даржавата, та собственика я подарил преди да прикючи делото явно, че тая кола да са озове чак в мен. И аз незнам какво става ... Обадих му са да ми даде Големия талон, каза че не бил в него, и колата била конфискувана

Тез..така те пързалят по липсващият сняг.....Колата конфискувана и ти си джъткаш с нея?Тази кола ,ако е конфискувана ще я намерят за нула време.Едва ли държавата ще грабне талона (лист хартия)и ще остави автомобила да се движи по пътищата,като основната цел на конфискуваните стоки е да се продават на търг.На мен лично тук ми намирисва че има неуредени сметки с някой от продавачите,или не платен данък ..натрупал се с години.И не на последно място е как купуваш кола без талони?Вариантите са 2..както са ти споменали колегите...продаваш я на части или пиеш една студена вода,защото утре някой като дойде с големият талон и като каже че е негова и нищо не можеш да направиш.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 08 април 2013 - 14:33

 Liubeznia, на 08 април 2013 - 10:53, каза:

Паяците работят и Събота, и Неделя вдигайки неправилно паркирани автомобили.
Дори вечер си бачкат.


Абсолютно ! Нищо не казвам аз съм си виновен отвсякъде. Просто ми се струва, че не е правилно едно вдигане с паяк да струва колкото един фиш или акт за превишаване на скоростта с 22 км/ч например. Незнам колко и дали съм прав.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 08 април 2013 - 14:41
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 18 април 2013 - 19:49

Колеги каква е глобата за превишаване на скоростта извън населено място с 20-25км/ч при положение че са ме снимали с камера- имаше камера но незнам дали работеше
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 18 април 2013 - 20:05
Отговори

elozew снимка elozew 18 април 2013 - 20:05

Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:
1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;
2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;
3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;
4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 150 лв.;
5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 200 лв.;
6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 300 лв., като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134649345
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 19 април 2013 - 22:52

 vectrafenn, на 18 април 2013 - 19:49, каза:

Колеги каква е глобата за превишаване на скоростта извън населено място с 20-25км/ч при положение че са ме снимали с камера- имаше камера но незнам дали работеше

Ако са те снимали, глобата е 70%, ако се плати до 14 дни след получаване на писмото или 70лв, ако е с от 21 ди 30км/ч. Аз днес си получих първата снимка от както я имам колата. И то от глупост... Ега няма повече :)
Отговори

djindjiplqktora снимка djindjiplqktora 06 юни 2013 - 16:30

Колеги каква е паричната глоба по акт за нарушаване на чл.119, ал.1 от ЗДвП (отнемане на предимство на пешеходец върху пешеходна пътека, без щети и опастност и за двете страни)? Аз имам златен талон и предполагам няма да ми вземат контролни точки.

Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от djindjiplqktora: 06 юни 2013 - 18:34
Отговори

features снимка features 02 юли 2014 - 09:08

"Пътна полиция обяви, че започва акция срещу прекалено шумните превозни средства. За целта голяма част от катаджиите ще получат шумомер, с който да измерват дали звуците издавани от автомобили, мотори и камиони превишават допустимата норма. Наказанието за подобно прегрешение е доста сурово, защото освен глобата от 50 лева, превозното средство ще бъде спряно от движение. Пътните полицаи в по-големите градове вече имат необходимото оборудване, за да могат да правят проверки по пътищата. Освен специални акции, автомобилите ще се проверяват и при регистрация и при сигнали за провеждане на гонки. Униформените са минали специално обучение, за да могат да използват правилно шумомерите. Кат съобщават, че само при акции с широкообхватен контрол ще бъде замерван шума на превозното средство. Това са акции, при които десетина полицаи спират всички коли на дадено място и ги проверяват без изключение. Шумът не трябва да надвишава 60 децибела. При регистрация ще се прави обстоен преглед на возилото, особено на тунингованите автомобили, тъй като при тях често се правят промени по двигателя, точно с идеята колите да са по-шумни. Ако автомобилът надвишава нормата, няма да бъде регистриран, докато не влезе в допустимите граници."

Източник: http://informiran24....0-%D0%B2%D0%B8/

Това го прочетох днес.Незнам колко е достоверно и дали е в сила вече.
Мнението беше редактирано от features: 02 юли 2014 - 09:10
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 09 юли 2014 - 18:34

 stefanovv, на 09 юли 2014 - 15:33, каза:

колко е срока за плащане на наказателно поставление след като ти го връчат?????????????

За плащането ще има срок от 1 месец след влизането в сила на наказателното постановление.
Отговори

burcars.com снимка burcars.com 11 август 2014 - 13:12

 WaR LorD, на 09 юли 2014 - 18:34, каза:

За плащането ще има срок от 1 месец след влизането в сила на наказателното постановление.



+1
Отговори

Hevy снимка Hevy 21 октомври 2014 - 20:39

Колеги какво е към момента положението по въпроса с пожарогасителите, глобяват ли ако нямат стикер? И кой закон или правилник го регламентира това нещо? От време на време, като няма за какво да се заядат, искат на пожарогасителя да има валиден стикер, годишен. При положение че на пожарогасителя има манометър и той е в зеления участък на скалата, той е изправен. Би трябвало да се изисква проверка само за такива без манометър, ако са останали още такива изобщо...Та въпроса ми е по конкретно мога ли да се заяждам ако пожарогасителя ми е на зелено без стикер?
Отговори

rtaa снимка rtaa 21 октомври 2014 - 20:54

Ако нямаш стикер или имаш, но датата му вече е изтекла, не се заяждай, а се прави на ударен, ако не си в друго нарушение, надали ще се заядат само за това (винаги има изключения де)... Според мен искат стикер, защото полицая не му трябва да проверява дали ти е изправен пожарогасителя (пък и не му е работа де), той иска да види стикер, както е с техническия преглед, щом имаш стикер си изряден, пък дали наистина е така е работа на тия дето са го лепнали... Доколкото знам пишат фиш (евентуално)...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 октомври 2014 - 21:37

Както се казва- не питай старо, ами патило, та от опита на патил ще ти кажа: глобяват за пожарогасител без стикер или с изтекъл срок на годност. Глобата е 20 лв фиш, поне мен ме глобиха толкова. От тогава /февруари 2013 г./ пожарогасителят ми е изправен и с валиден стикер. Всъщност това е и за недай си, Боже, ако се наложи да знаеш, че имаш изправен пожарогасител.
Отговори

Hevy снимка Hevy 22 октомври 2014 - 22:01

Въпроса е по закон стикера ли прави един пожарогасител изправен или манометъра в зелено. Нов стикер винаги мога да си взема, да не говорим че карам с два пожарогасителя, един без стикер в зелено в нишата над задната лява гума и още един често нов със стикер скатан при резервната гума. Просто много мразя да ми се правят на интересни и се подготвям за сериозно заяждане. Та много ще ми помогнете ако ми кажете кой закон или правилник ги определя тия работи с пожарогасителите....
Отговори

dobbs снимка dobbs 22 октомври 2014 - 22:17

Да дам едно мнение без да притендирам да е важно. В щатите поне закона изисква стикер, манометъра и шплента да са ок. Ако само едното не е пожарогасителя е негоден. Сега ще гажете да ама това е Б-я. И отговарям, точно защото е Б-я няма да се изненадам ако тук са толкова или повече взискателни (само кога става дума за задължения на гражданите, не за права!!) Примери бол. Нашите книжки ги признават в повечето страни, но ако си българин изкарал курс в друга страна Ооо не ! не си компетентен :Topic-is-closed-bg:
Отговори

Hevy снимка Hevy 23 октомври 2014 - 13:09

Мерси rtaa, излиза че чисто новия ми прахов пожарогасител купен от метро е негоден. На стикера пише само вносител, производител и 1 г гаранция...Както обикновено простотията е пълна!
А този номер работи ли ?

http://www.dunavmost...kamerite-na-kat
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 23 октомври 2014 - 19:50

Пожарогасителите, продавани по хипермаркетите, не отговарят на изискванията. Това трябва да е ясно за всички. Аз затова си взех от специализиран магазин с всички нужни документи.Тази година минах на преглед на пожарогасителя, провериха го хората, сложиха ми нов стикер и съм бетон. Не мисля, че инвестиция от 20 лв ще е проблем за който и да е колега. В края на краищата пожарогасителя е повече от нужен.
П.С. Може и лак за нокти на краката.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 23 октомври 2014 - 19:51
Отговори

_shady снимка _shady 23 октомври 2014 - 20:23

Ако ще разсъждаваме, а не само да се опитваме да сме вървежни пред Закона и да лъзнем ако можем милицията, трябва да го правим в пълен обем...а именно това Че манометъра е в зеленото, не ознаЧава, Че този пожарогасител при нужда ще сработи и ще е ефективен....та прегледа и допълването/подмяната на праха на един пожарогасител от 1кг. прахов е 5-7 лв.
Когато хората са правили правилата и Законите са мислили! Там където не са имали достатъЧно познания са взаймствали! Направено е така Че и при най-малко вероятната ситуация Човек да може да се справи сам или на база на правилта да е в макс.безопасност.
Отговори

borro снимка borro 24 октомври 2014 - 08:53

Една соц реликва се запали пред мен, водача предвидливо взе от под седалката пожарогасителя, но уви - оказа се негоден.
Извода е - ако някой се запали на пътя дали ще можем да помогнем, или пък ни да се случи докато шофираме...
Нека мислим разумно.
Отговори

djindjiplqktora снимка djindjiplqktora 25 ноември 2014 - 23:25

Според изикванията за пожарогасителите, всяка година трябва да сменя съдържанието им с ново. Причината за това е, че съдържанието в пожарогасителя се "вкаменява" и дори да е в малка степен, няма добра ефективност. Дори налягането вътре да е в норма, това не е единственото условие за изправност. На много места, под "заверка" слагат един стиер и ти взимат 4-5лв, за мен това е нередно. При специализираните места за поддръжка на противопожарна техника изпускат налягането, отварят го, изпразват старото съдържание, слагат ново под налягане и го тестват дали няма да изпуска от някъде. Тази процедура на моя пожарогасител от 1кг отне около 1 ден и ми струваше 7лв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg