Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Дискусия за оригиналните плейъри

FLexX снимка FLexX 20 май 2012 - 20:50

Отдавна си мисля да пусна една такава тема, но все още не съм сигурен как да си задам въпроса. Имам намерение да си заменя афтърмаркет плейъра с оригинален такъв, но не знам точно на кой модел да се спра. Има ли някой, който има опит с различните марки и модели, които се монтират в по-старите модели опели, да кажем до 2000год.? Предимно ме интересува качество на звука и изработката, като засега съм се спрял на варианта, който предлага CD (Delco/VDO Cdr500)
Главно дилемата е между:

Delco Cdr500 и VDO Cdr500
Blaupunkt Sc202 и OPEL Sc202
Grundig Car 200
Grundig Sc 303
Grundig 1903 RDS
Philips Car400
Philips CCR 600
Philips SC 804
Philips DC 247

Ако има и други модели, за които не знам може да споделяте мнения :icon_wink2:

ПП: Не можех да намеря такава тема, та ако има да ме извините и да ми посочите правилната тема :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от FLexX: 20 май 2012 - 22:09
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 20 май 2012 - 21:19

Имах car400 и бях много доволен от него, но бързо го махнах,защото не ми се занимава с касетки.Иначе касетофончето си е супер.
По-добре вземи cdr500 мисля,че е добър избор, но имай в предвид, че не чете MP3 а само обикновени сд-та.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 20 май 2012 - 21:22
Отговори

FLexX снимка FLexX 20 май 2012 - 21:24

И аз така си мисля, пък и като че ли изглежда най-добре от всичките, иначе ще се прави УСБ порт по тази схема и затова не ме бърка особено какво чете :icon_wink2:

ПП: чакам и други мнения :thu:

ЕДИТ: също би било полезно някой ако намери списък на плейърите монтирани на по-старите модели :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от FLexX: 20 май 2012 - 21:26
Отговори

titan22 снимка titan22 20 май 2012 - 22:50

Аз съм за CCR 600,малко по добър звук вади от 400-ката.
Отговори

oci снимка oci 21 май 2012 - 10:24

 FLexX, на 20 май 2012 - 21:24, каза:

И аз така си мисля, пък и като че ли изглежда най-добре от всичките, иначе ще се прави УСБ порт по тази схема и затова не ме бърка особено какво чете :icon_wink2:

ПП: чакам и други мнения :thu:

ЕДИТ: също би било полезно някой ако намери списък на плейърите монтирани на по-старите модели :newsm05_41:


cdr500 вади чудесен звук. Моят кола е вектра б и съм с оригиналните колони и музиката е супер - ниски, средни високи. Но не ти препоръчвам да рпавиш по показаната схема, защото според мен тотално ще у*ереш качеството на звука :newsm05_41:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 21 май 2012 - 11:04

Съгласен съм с колегата! по-добре си слушай обикновените сд-та и си свиркай.обаче има друг проблем- самият плейър няма дисплей а използва този на колата и мисля, че във Вектра А ще е малко неудобно да се използва.
Отговори

FLexX снимка FLexX 21 май 2012 - 11:13

 Vectra Rulzz, на 21 май 2012 - 11:04, каза:

Съгласен съм с колегата! по-добре си слушай обикновените сд-та и си свиркай.обаче има друг проблем- самият плейър няма дисплей а използва този на колата и мисля, че във Вектра А ще е малко неудобно да се използва.

Малко ще е неудобно наистина без дисплей, но въпроса е колко малко? Каква информация предоставя дисплея като цяло ? Аз се сещам за станциите и поредния номер на песните от СД-то ...
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 21 май 2012 - 11:39

 FLexX, на 21 май 2012 - 11:13, каза:

Малко ще е неудобно наистина без дисплей, но въпроса е колко малко?

Според мен истинският въпрос е защо е необходима такава гимнастика?
Ако се търси приличен звук, то изборът се свежда до CDR 500 или CCR600.
Имах първия модел във вектрата, замених го с Пионер 2900 на 5 години, и звукът
е по-добър.
Цената на оригинален плеър от посочените два вида ще е 40-80 лева, почти сигурно ще се
наложи почистване на оптиката и преглед на механиката /10-20 лева/, отделно части
за USB добавката, като резултатът ще е неясен по отношение на качеството на звука.
Има добри плеъри по 150 лева с вградено USB, дисплей и приятен дизайн.
Отговори

FLexX снимка FLexX 21 май 2012 - 12:14

Аз плеър си имам, и когато го взимах беше доста над 150лв, именно Alpine CDA9883. Но тук идеята е да върна оригиналния вид на интериора, за това искам да го махна защото нощно време е като панаир вътре с тези афтърмаркет плеъри. Ето за справка една гадна снимка

ПП: Въпрос! CCR600 мисля е с жълта подсветка нали? А СДР500 с каква подсветка на бутоните е ? :newsm05_41: Пак е жълто мисля, но и за 2та модела не съм сигурен ...
Мнението беше редактирано от FLexX: 21 май 2012 - 12:23
Отговори

vankis снимка vankis 21 май 2012 - 12:36

Здрасти колега,

аз съм с делко ЦДР500. Качеството на звука е задоволително. Аз също имах афтърмаркет цд и го продадох и си взех оригинално, за да мога да си ползвал мултиволана и дисплея, за което не съжалявам. Другия + е ,че не трябва да сваляш и слагаш панели постоянно. Подсветката е оранжева стандартно.
Отговори

FLexX снимка FLexX 21 май 2012 - 12:43

Ахам, благодаря за мнението колега :icon_wink2:
Най-вероятно както си мислех и в началото избора ми ще е Cdr500, НО гледам че има 2 варианта на този модел, на външен вид изглежда да са същите, а дали има някакви съществени разлики между VDO и Delco Cdr500 ?
Отговори

vankis снимка vankis 21 май 2012 - 12:52

Моля :) ами съществени разлики не мисля,че има. Някъде бях прочел ,че оптиката на ВДО-то била по-добра , но аз с мойто Делко не съм имал проблеми 5 години. Сега се сещам за един друг + има функция да ти увеличава и намалява силата на звука в зависимост от скоростта, което си е много удобно.
Отговори

oci снимка oci 21 май 2012 - 13:01

Има добри плеъри за 150лв, но не и нови. А ако ще взимаш втора ръка възможността от наложително чистене и ремонтиране на оптиката е еднакъв при двата плеара. Аз да чукна на дърво с моята оптика проблем не съм имал, също и чичо ми който я има пак от 3-4 години някъде.

Най-огромния плюс на оригиналното е че не сваляш панел! Когато карам на брат ми колата постоянно мъкна панел, и поне в половината от случаите карам без радио понеже го забравям вкъщи.

Огромния минус на cdr-а е че няма усб.

Подсветката на всички е жълта, като на таблото. Разликата е че единия модел се води по-нов и има електронно настройване на ниски, високи, предни задни, леви десни. При другия натискаш копчето, то излиза напред(като на готварска печка) и го въртиш, т.е. представлява най-обикновен потенциометър. Според мен няма разлика в усилвателите на двата плеара.

Колега FLexX пиша ти тук вместо на лично - за мен схемата за усб на cdr500 не е хубава. Прескачаш стъпалото и усилвателя на плеара и дефакто ползваш тези на трансмитера, който са с отчайващи характеристики.

Моя съвет е ако можеш да преживееш липсата на усб, вземай оригиналното и си го ползвай както е. В противен случай просто се примири и си карай с афтър-маркета :icon_wink2:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 21 май 2012 - 14:33

 FLexX, на 21 май 2012 - 12:14, каза:

Аз плеър си имам, и когато го взимах беше доста над 150лв, именно Alpine CDA9883. Но тук идеята е да върна оригиналния вид на интериора, за това искам да го махна защото нощно време е като панаир вътре с тези афтърмаркет плеъри. Ето за справка една гадна снимка


Ако смяташ да работиш по интериора, предлагам ти да го освежиш с диодно осветление, което
ще бъде и в унисон с настоящия плеър, така ще постигнеш двоен резултат.
За пример, ето една снимчица как се получи при мен - ЦЪК
Отговори

FLexX снимка FLexX 21 май 2012 - 15:52

 Peshotiger, на 21 май 2012 - 14:33, каза:

Ако смяташ да работиш по интериора, предлагам ти да го освежиш с диодно осветление, което
ще бъде и в унисон с настоящия плеър, така ще постигнеш двоен резултат.
За пример, ето една снимчица как се получи при мен - ЦЪК

Хубаво е, но е прекалено модерно. Моя интериор ще е ретро :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от FLexX: 21 май 2012 - 15:53
Отговори

FLexX снимка FLexX 21 май 2012 - 16:37

 oci, на 21 май 2012 - 13:01, каза:

Разликата е че единия модел се води по-нов и има електронно настройване на ниски, високи, предни задни, леви десни. При другия натискаш копчето, то излиза напред(като на готварска печка) и го въртиш, т.е. представлява най-обикновен потенциометър.


Същност на мене ми трябва точно Delco, защото е малко по-стар модел и звука се контролира от това изскачащо копче по усет, а при ВДО си трябва дисплей, за да се види какви ги върша :icon_wink2: :smile3560:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 21 май 2012 - 18:27

И при мен заради плейъра всичко свети в червено, но не съжалявам изобщо. много ми харесва и всичко си е в един цвят.
Ако сменяш плейъра заради подсветката, занеси панела в някой сервиз за мобилни телефони и питай, дали ще се навият да ти я сменят в жълто или си купи друг плейър с всичко необходимо и жълта подсветка.
Иначе ако не ти пречи неудобството, че няма дисплей взимай смело cdr-a. Лично на мен ми се струва неудобно.

П.П ето ти една полезна тема
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 21 май 2012 - 18:31
Отговори

vanmukan85 снимка vanmukan85 21 май 2012 - 19:09

Всеки Pioneer от 160 лева е по-добър от оригиналните, няма какво да се заблуждаваме. Имах и car400 и SC303 и разликата е от земята до небето. Това е моето скромно мнение.
Отговори

FLexX снимка FLexX 21 май 2012 - 19:28

Колеги придържайте се към темата, има точно зададен въпрос. Пайнъри, сонита и тем подобни изобщо не ме интересуват.

ПП: Vectra Rulzzz колега темата е наистина полезна, благодаря :icon_wink2:

Някой има ли впечетления от Grundig SCD 3390 RDS ? Монтира се в корса Ц доколкото успях да разбера. Изглежда да е по-добре в моя случай от Cdr500. Пък и четох че може да се свързва допълнително CD-changer на Blaupunkt, който поддържа мп3, което е най-големия плюс
Публикувано изображение

Също и Blaupunkt CD300RDS ако някой е ползвал :newsm05_41:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от FLexX: 21 май 2012 - 19:31
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 21 май 2012 - 20:17

На дали са много ползвателите на blaupunkt cd300. Цената му на времето е била 1300 марки , бройките са доста ограничени. Но така е , 93-та година да си слушаш любимите песни на CD в колата , е било доста скъпо удоволствие. Баща ми си е поръчал значително "по-евтиното" sc202 - 707 марки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg