Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Разглобяване на табло уреди на Вектра Б...

frediboy снимка frediboy 29 ноември 2010 - 21:59

Значи имам от въпросното возило, но са ми поизгорели крушки в централната конзола и по арматурното табло.Моля, кажете как да го разглобя и да сменя всички крушки(ако може придружени със снимки).Благодаря много!
Мнението беше редактирано от frediboy: 29 ноември 2010 - 22:01
Отговори

hudson снимка hudson 29 ноември 2010 - 22:35

Чети ТУК за централната конзола.
А таблото - карам по спомен:
1. Сваляш пластмасите около волана, за целта, завърташ го на 90° наляво, на колонката ще видиш кръгло пластмасово капаче - сваляш го, под него има болт, развиваш го и повтаряш операцията с завъртян на 90° надясно волан.
2. На долната кора на кормилната колонка има 2 или 3 винта - развиваш ги
3. Отвиваш лоста за регулировка на волана.
4. Сваляш вентилационите решетки, двете в средата на таблото и тази над ключа за фаровете - зад тях ще намериш болтове - развиваш ги.
5. Вадиш ключа за фаровете - и зад него има болт.
6. Вече може да махнеш цялата пластмаса която е около уредите.
7. В долната част, около кормилната колонка има два винта, отвиваш ги и уредите са свободни да излязат.

Ключа за фаровете се вади в следния ред:
1. поставяш врътката в положение габарити и я издърпваш назад за да светнеш плафона
2. В долната част има отвор - пъхаш тънка отвертка, натискаш внимателно зъбчето и издърпваш врътката навън.
3. Отляво и отдясно има отвори - вътре има щифтове, с 2 отверки ги задържаш прибрани навътре към ключа и го издърпваш целия навън.

Във никакъв случай не пали колата и дори не давай на контакт със свален километраж! В противен случай ти гарантирам светване на лампата за еърбега и ходене в сервиз и даване на пари за изчистване на грешката.

Успех.
Мнението беше редактирано от hudson: 29 ноември 2010 - 22:37
Отговори

blagom снимка blagom 30 ноември 2010 - 16:09

искам само да добавя - внимавай как измъкваш километража че отдолу има едни 2 пластмасови уши - да не ги закачиш някъде и да се счупят. аз го постигнах с едното - лявото :sad-smiley-046:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg