Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Помощ за смяна на филтърчето на клапана за вис. налягане на Агу

ivan todorov снимка ivan todorov 21 октомври 2010 - 13:22

Здр колеги значи колата ми гръмна 2ти днес а филтара е нов , свещи и кабели нови аве сичко е ок и вече нз къде да търся от какво два тоя гърмеж Колата е калибра Ц20Не ,а относно за смяната на това малкото филтърче където е на клапана за високото налягане ако не се лъжа нз какво трябва да направя ,трябва ли да спра подаването на газ от бутилката или някъде другаде иначе за смяната знам как става развърта се камбана и се сменя филтърчето но нз преди тва кво да направя .
Благодаря
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 21 октомври 2010 - 13:37
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 21 октомври 2010 - 14:36

 ivan todorov, на 21 Oct 2010, 14:22, каза:

Здр колеги значи колата ми гръмна 2ти днес а филтара е нов , свещи и кабели нови аве сичко е ок и вече нз къде да търся от какво два тоя гърмеж Колата е калибра Ц20Не ,а относно за смяната на това малкото филтърче където е на клапана за високото налягане ако не се лъжа нз какво трябва да направя ,трябва ли да спра подаването на газ от бутилката или някъде другаде иначе за смяната знам как става развърта се камбана и се сменя филтърчето но нз преди тва кво да направя .
Благодаря


Емного ясно че ще спреш гаста от сондата на бутилката преди да почнеш смяната на филтърчето, даже е хубаво след като я спреш я запали да изгори на гас и останалото в тръбичките за да не ти обледени газовият клапан като вадиш филтъра.
След сманата на филтъра ЗАДЪЛЖИТЕЛНО проверяваш с гъба със сапунка от веро за изпускане
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 21 октомври 2010 - 16:32

ок колега мерси ,ще бъде направено ,надявам се че от това гърми просто другаде нз къде да търся причина , ако не е от това имате ли идей от какво може да са тези гърмежи но филтъра е здрав ,само където нз мембраните в какво съсояние са и възможно ли е от тях да да прави такива номера ако са за смяна
Отговори

kpg87 снимка kpg87 21 октомври 2010 - 17:10

Колега, щом казваш че кабелите и свещите са нови има голяма вероятност причината за гърмежите да е бедна смес.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 21 октомври 2010 - 17:35

да ясно но как може това да се отстрани ,аре оставяме го това филтърче ,и ако не е от него , тогава единстено газ-анализатора ли може да покаже или просто си трябва кадърен майстор който да го оправи ,щото тва е мнооооо гадно ....
Отговори

speedo снимка speedo 21 октомври 2010 - 18:30

Можеш да развиеш крана с 3/4 или 1 оборот и да пробваш дали гърми. Провери дали плочката е добре оплатнена на дебитомера и дали маркуча от дебитомера до дросела е здрав.
Поздрави!
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 21 октомври 2010 - 18:40

мерси колега ще бъдат проверени още утре :) и ще пиша развръската ! Благодаря
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 22 октомври 2010 - 17:48

Колеги ето и развръската значи днес свалих газовия клапан и почистих сичко но най много ме озадачи нещо ,значи като разглобих клапана ето вижте какво извадих около шепа графитен прах http://overs0ul.snimka.bg/automobiles/za-k...-govorim.543333
но то едно на ръка неможах да си намеря филтър тъй като ми казаха че моя клапан не е с филтър ами там нещо си като мокет ,и за него не се продават такива неща и че е руско и под самото нещо като филтърче имаше пружина ама яка пружина на снимките се вижда ,и ми предложих на ловато за 27 лв такъв клапан ,ама нема такива игри ,това което направих аз е да го почистя като хората с спирт и да изпера това нещо като филтър което нз кво е .. :padlock: и след това като изсъхна зглобих сичко и го поставих намазах с сапунка и сичко ок , но да ви кажа разлика някаква осезаема на усетих възможно ли е да има нужда от нов клапан или да гледам изпарителя защото и обороти не ми държи на газ а не е МПХ ,защото е ново и се опитах да ги настроя от изпаритела но уви греда как да процедирам сега .
А колеги ,да попитам понеже четох че на този двигател е хубаво да отворих дебитомера и да върнеш няколко зъба ,на обратно на часовниковата стрелка , и зао е добре и какво се променя за да знам дали да го правя
Благодарности !!
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 22 октомври 2010 - 20:21
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 22 октомври 2010 - 20:24

Нищо чудно няма в шепата "графитен прах" ако изобщо е това, а не най обикновени л***а. И аз след 20 000 км на газ извадих същото. Това което си изпрал обаче, ако е набито с мизерия, едва ли ще се оправи с пране...
Отговори

kpg87 снимка kpg87 22 октомври 2010 - 23:30

Колега, провери хубаво по всички възможни магазини, защото се съмнявам че не се продават тоя вид филтри. А и не очаквай някакви чудеса след почистването на клапана. И при мен нямаше осезаема разлика в работата на двигателя след смяната на филтърчето. Нещата клонят към смяна на мембрани след като изпарителя не подлежи на регулиране. Но най-добре е да я погледне СВЕСТЕН майстор и тогава да правиш каквото и да е.УСПЕХ!
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 23 октомври 2010 - 00:45

Не колега аз не очаквам чудеса но поне очаквах някаква осезаема разлика ,но нз може иаз да не я усешта , а за товя нещо като флтър ми казаха че не се произвежда и че е руско и че е някакъв вид мокет едва ли не ...... А другото което ме мъчи е че дали това за оборотите ми намирисва и на мен за мембрани ,но пък колато си върви ,разхода е много добре извън градско 9 ,градско около 12-13 като цяло добре за мен поне и се чудя дали да ни ги сменя се пак ако има нешо и по изпарителя да поправя!
И другото защо се върти дибитомера с няколко крачета обратно по часовниковата стрелка и какъв е ефекта от това ако може да ми обясните като за човек който с Агу е на вие за разлика от ДВГ
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 30 октомври 2010 - 14:33

Добре колеги след като смених сичко ,по филтърчето и проверих за изспускване , нямаше изпускване , но пък колата започна да дава по голям разход ,нз защо но я засякох за извънградско каране 330 км-при около 11 нормално по пътя където знам че е най икономична за Ц20НЕ става въпрос , но тези 8 л които ми харчеше преди сега са мираж и харчи около 11 извънградско за градско да не говорим и сичко стана след това филтърче да не е нещо по него или изпарител да гледам изпускване на газ на открих , но едвали заради студеното време ще догне с 2 или 3 лт се пак е множко :love_opel: :16V: :confused: :confused: :confused: ако имате идей кажете очаквам ....
Мерси направо ще се побъркам :mhihi: :mhihi: :mhihi: :drinkin2: :drinkin2:
Отговори

speedo снимка speedo 30 октомври 2010 - 14:40

Един колега ми спомена,че във Видин е заредил на Шел и е имал същата разлика в разхода. Мисълта ми е да не са те метнали на газстанцията
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 30 октомври 2010 - 15:09

Ми колегада ти кажа аз съм зареждал само на лукойл и в свищов където съм студент си зареждам само на една газстанция на която пак газта е дриктно о лукойл и нз вече просто но стига тва са 2 газстанции
Отговори

becinko снимка becinko 30 октомври 2010 - 16:20

Засечи пак ,ако пак е такъв разхода тогава евентуално можем да изключим ,кофти газ или по-малко количество от заплатеното.Другото ,което е ,незнам защо още не си отишъл на газов анализатор да ти настроят изпарителя както трябва ,тия 3/4 1 оборот и нз си к'во са ... меко казано несериозни изказвания ...Има си техника ,да ти направи сместа и т.н. ,пък в Пазарджик услугата е 5 лв. във Видин едва ли ще е по-скъпа...
Моят съвет е първо я настрой като хората и тогава гледай какво се случва с колата.
Отностно клапана ,можеш да развиеш тръбата от клапана към ИЗПАРИТЕЛЯ и виж да не би след сглобяването да изпуска от там ,ако изпуска ,направо отивай и вземай нов.То щом не можеш и да го изчистиш като хората ... рано или късно ще трябва нов.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 31 октомври 2010 - 09:53

Колега в Видин на газаджия повече няма да ида ,и тук никъде май няма газ анализатор иначе да съм отишъл отдавна но тук няма кадърни газаджии под няма имам предвид ходил съм при 5 или 6 и никой не каза 1 нещо подобно с другите и направо ужаш надявам се поне в Свищов като се прибера , и да попитам намерих си много хубав клапан на БРЦ а не руски като моя и дали ще е по добре да сложа него и тогава на газ анализатора и има ли значение какъв е клапана .И Колеги може да е смешно но кажете ми по подробно какво е газ анализатора за да не ми се правят тука на отворени тия газаджии !!!
Отговори

becinko снимка becinko 31 октомври 2010 - 11:20

Клапана няма значение какъв е ,важното е да не изпуска и да обира боклуците ,които ни сипват по газстанциите..А когато отидеш на газ-анализатор ,трябва да ти сложат една джаджа в ауспуха ,и после газаджията гледа отмереното на компютър и по него регулира смесите от изпарителя и от тройника.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 31 октомври 2010 - 11:37

Мерси колега е за това говорех в Видин няма такум човек който да направи това и сега ще търся някъде друга читав чпвек или свищов ако някой може да ми каже има ли или Бургас Ако можете да ми кажете там къде да ида и къде ще ми свършат работата като хората ,
Мерси
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 31 октомври 2010 - 12:07

Навсякаде където правят годишни технически прегледи има газ анализатор. Не може да няма вав видин газаджия който да не плозва газ анализатор.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 31 октомври 2010 - 14:50

Еми щом казваш колега значи знаеш някой в Видин който има ,защото от 5 или 6 където съм отишъл сички на слух или на нз как хвърлят ли боб за да нагодят сичко но накрая греда , нямат газ нализатор затова казвам ако някой видинчанин знае къде има и къде мога да ида да помогне но едвали има ..защото съм обиколил навсякъде и навсякъде просто беше нещо неописуемо ако имаше газ анализатор нямаше да ходя по мъките и да кихам пари ама те нема начин !!! :love_opel: :16V: :mhihi: :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg