Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем със загуба на мощност при Астра Н

georgi_mac снимка georgi_mac 21 декември 2014 - 22:44

Привет Колеги,


Имам от известно време изключително неприятен проблем с Астра Н 1.9CDTI 120HP 8V Z19DT 6-степенен автоматик.
Проблема се изразява в губенето на мощтност от време на време (веднъж на седмица), колата не записва грешки.

За да добиете представа, днес направих видео след като се появи проблема на магистрала струма посока София

Видео
https://www.youtube....BkfsZGEKVXk8s6Q без режим спорт
https://www.youtube....BkfsZGEKVXk8s6Q с активиран спорт режим

Проблема изчезва моментално, след като загася и веднага запаля двигателя.
Именно това направих след като снимах горните видео клипчета - отбих, загасих и запалих без да изчаквам, и проблема изчезна

Моля за мнение, съвет и препоръка от какво може да бъде този проблем, аз лично подозирам нещо с електрониката.


Благодаря за вниманието и весели празници на всички!
Мнението беше редактирано от georgi_mac: 21 декември 2014 - 22:47
Отговори

opelastra1 снимка opelastra1 21 декември 2014 - 23:10

Влиза в авариен режим начи има някаква грешка вържете я на ОП-КОМ и ще си каже всичко,иначе причини много неможем да гадем какво и има.
Отговори

gerov снимка gerov 21 декември 2014 - 23:27

Къде видя ,че влиза в авариен режим?
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 22 декември 2014 - 00:13

Аз на твое място щях да я вържа с оп-ком и да гледам живи данни .Естествено ти трябва и добър диагностицик да види къде има отклонения и съобразно тях да се търси причината.
Отговори

opelastra1 снимка opelastra1 22 декември 2014 - 00:35

 gerov, на 21 декември 2014 - 23:27, каза:

Къде видя ,че влиза в авариен режим?

Според теб професоре за кво не вдига повече от 3К оборота???Вместо та пишеш глупости напиши нещо което ще помогне на автора.
Отговори

gerov снимка gerov 22 декември 2014 - 10:01

Много ме ласкаеш като ме наричаш професоре , но видимо колата не влиза в авариен режим с това помагам,а не да го объркваш!
Оборотите играят,това е съвсем различно от авариен режим и си има индикация за това,а тя не се включва!

Ама си много наперен,бре!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 декември 2014 - 14:37

Ако са махнали лампичката за индикация, няма и да се включи. Колега като дадеш на контакт светят ли ти всички лампи, които индикират неизправност (на някои коли са повече от 1)?
Отговори

asensio снимка asensio 22 декември 2014 - 18:14

Диагностика и живи данни. Това ти е решението. И нещо много тъпо като въпрос, сменяван ли е горивен филтър ? Питам, защото ако горивния е пълен с боклуци няма да и стига нафта, но би трябвало да светне чека тогава.
Отговори

georgi_mac снимка georgi_mac 23 декември 2014 - 00:13

 asensio, на 22 декември 2014 - 18:14, каза:

Диагностика и живи данни. Това ти е решението. И нещо много тъпо като въпрос, сменяван ли е горивен филтър ? Питам, защото ако горивния е пълен с боклуци няма да и стига нафта, но би трябвало да светне чека тогава.


Горивният филтър е нов, колата премина през пълно обслужване наскоро, както и софтуерно и физическо премахване на ДПФ и ЕГР.
При контакт всички лампи светят, наскоро светна чек енджин и се наложи да сменя дросела с чисто нов.

Диагностик и живи данни незнам как е възможно да стане, не е гаранция че ще се появи проблема,
този диагностик мога да си го разкарвам цял ден и проблема да не се покаже :)

Ще се радвам да препоръчате някой подходящ човек за София.
Мнението беше редактирано от georgi_mac: 23 декември 2014 - 00:19
Отговори

Никсън снимка Никсън 04 януари 2015 - 18:52

 georgi_mac, на 23 декември 2014 - 00:13, каза:

Горивният филтър е нов, колата премина през пълно обслужване наскоро, както и софтуерно и физическо премахване на ДПФ и ЕГР.
При контакт всички лампи светят, наскоро светна чек енджин и се наложи да сменя дросела с чисто нов.

Диагностик и живи данни незнам как е възможно да стане, не е гаранция че ще се появи проблема,
този диагностик мога да си го разкарвам цял ден и проблема да не се покаже :)

Ще се радвам да препоръчате някой подходящ човек за София.

Здравей колега , навремето имах едно Рено Лагуна 1.9 дци - в от. сервиз му изключихме софт. ЕГР заради лошите горива в бг. и имах същия проблем , аз нямах диаг.софт......и понеже ми бяха близки диагностиците изследвахме проблема и установихме ,че без ЕГР ел. и физически нещата не се припокриват . Активирахме отново ЕГР-а и повече проблема не се появи . Дано съм бил полезен .Поздрави и Успех.
Отговори

s.v снимка s.v 06 януари 2015 - 23:54

 Никсън, на 04 януари 2015 - 18:52, каза:

...

Аз карам същият мотор, моята кола също е с премахнат ЕГР и ДПФ вече над 30 000 и проблеми няма.
Имах подобен проблем със управлението на турбината, но се реши лесно - един скъп клапан е (над 350 лв е частта), който се сменя и няма грижи. При мен турбината овърбуустваше и компютъра я изключваше. Грешки не се виждаха (по таблото), на диагностика записваше всичко останало, освен това което е проблема.

Остановиха го с каране напред назад и повечко тормоз.

П.С. Тея клипчетата на кромата - да не би да караш и Фиат?
Питам щото ми е любопитно какъв е шанса някой да има същия автопарк като мене :)
Мнението беше редактирано от s.v: 06 януари 2015 - 23:59
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 януари 2015 - 13:07

 Ne6to Smisleno, на 22 декември 2014 - 14:37, каза:

Ако са махнали лампичката за индикация, няма и да се включи. Колега като дадеш на контакт светят ли ти всички лампи, които индикират неизправност (на някои коли са повече от 1)?


Нали знаеш, че на Астра Х, Зафира Б, Вектра Ц и т.н.т. няма лампи, освен в плафоните в купето и стоповете :)
И няма как да са я махнали, освен ако не са разпоили диода...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 януари 2015 - 17:31

 Жоро, на 07 януари 2015 - 13:07, каза:

Нали знаеш, че на Астра Х, Зафира Б, Вектра Ц и т.н.т. няма лампи, освен в плафоните в купето и стоповете :)
И няма как да са я махнали, освен ако не са разпоили диода...



Не го знаех, но хич няма да е толкова трудно :) Безкрайни са възможностите на родните капацитети.
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 януари 2015 - 10:52

Сега се замислям че можеха контролно да се светват с OP-COM, не зная дали обаче може да се гасят...

Колегата да каже дали при палене му свети чека :)
Отговори

gerov снимка gerov 08 януари 2015 - 18:14

Той е писал, че при контакт всички лампи светят!
С китайски оп-ком не може да се изключва чека и с други несъм чувал да може.
Отговори

Ckman снимка Ckman 18 януари 2015 - 10:58

Горивен филтър,температурен сензор,или сензора за въздух:)
Колата карана ли е с някакви добавки?
Мнението беше редактирано от Ckman: 18 януари 2015 - 11:01
Отговори

georgi_mac снимка georgi_mac 26 януари 2015 - 17:05

 Ckman, на 18 януари 2015 - 10:58, каза:

Горивен филтър,температурен сензор,или сензора за въздух:)
Колата карана ли е с някакви добавки?


Привет, горивен филтър е сменен с цялостното облсужване преди около 2-3000км.

Добавки слагам рядко и само на diesel power през 2-3 резервоара.

Към момента колата записва само една грешка.

Живите данни малко ме притесниха, показват играене на обороти и стрелката на оборотомера
си мърда нагоре надолу когато колата стои на място и в движение с постоянна газ.
https://www.dropbox....251149.csv?dl=0

OP-COM 100219a - PC based diagnostic tool
OP-COM - CAN Communication Window> 2006 (6)|Astra-H|Engine|Z 19 DT
Read Info...

Total number of fault codes: 1

P0380 - Glow Device General Error
(08) - Not present
Мнението беше редактирано от georgi_mac: 26 януари 2015 - 19:43
Отговори

gerov снимка gerov 26 януари 2015 - 18:39

P0378

Сигнал обороти “Б” (втори датчик) – прекъсващи, неравномерни импулси

P0379

Сигнал обороти “Б” (втори датчик) – липсва импулс

P0380

Верига подгряващи свещи А (първи или единствен датчик)

Горните две грешки ако излизаха,да се замисли човек ама за подгряващите свещи незнам дали има нещо общо с оборотите и все пак да не дава грешна информация този датчик и да гълта много ток или да закъсява по време на работа на двигателя !
Мнението беше редактирано от gerov: 26 януари 2015 - 18:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg