Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Калибриране на стъпков мотор

sailor снимка sailor 22 май 2012 - 17:34

Здравейте. Преди 4 дни ходих да ми почистят дроселната клапа и стъпковото моторче. След тази процедура колата държи високи обороти около 1200-1800 при загрят двигател. Търсех информация за калибрирането на стъпковото моторче но намерих само че се карибрирало при 66км/ч и загрят двигател.От както имам проблема съм минал около 30км смесено градско и извън градско,следователно съм достигал над 60 км/ч при загрят мотор но проблема си остава. Колко време е нужно да се калибрира моторчето. Да поясня само че самото моторче при почистването му не е разглобявано напълно. Колата е Вектра Б Х18ХЕ. Ще бъда благодарен на отзовалите се хора понеже е ужасно да се кара в такова положение.
Отговори

Vladko снимка Vladko 22 май 2012 - 17:44

Колега въобще не съм сигурен че става дума за каквото и да е калибриране. Кажи защо си чистил моторчето въобще за да започнем от някъде. При всички положения ще трябва отново да посетиш въпросното място и да се проверят всички уплътнения и гарнитури след почистването дали са на место. Ако смуче въздух след клапата това също води до качване на оборотите.
Отговори

sailor снимка sailor 22 май 2012 - 17:55

 Vladko, на 22 май 2012 - 17:44, каза:

Колега въобще не съм сигурен че става дума за каквото и да е калибриране. Кажи защо си чистил моторчето въобще за да започнем от някъде. При всички положения ще трябва отново да посетиш въпросното място и да се проверят всички уплътнения и гарнитури след почистването дали са на место. Ако смуче въздух след клапата това също води до качване на оборотите.

Клапата беше много замърсена и имах 2 маркуча на вакума за смяна. Гарнитурата под клапата не я сменях но беше здрава. Има ли възможност там да се сложи малко силикон за гарнитури за по сигурно. Но въпреки това мисля че е стъпковия мотор понеже хората там си разбират от работата не са някой случайни и да са претупали работата а и им стоях на главата и видях кое как пипат.
Отговори

sailor снимка sailor 23 май 2012 - 13:43

Някой да каже поне може ли да се сложи силикон на гарнитурата да не би да взима въздух от там . Разхода се вдигна ужасно много а и е неприятно за каране.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 май 2012 - 14:52

Вместо силикон по-добре купи нова гарнитура за 7 лв или си изсечи такава от клингерит. На стъпковото моторче сменихте ли гарнитурата или мазахте със силикон? Ако се съмняваш в заседнало моторче го почукай с дръжката на отвертка докато колата работи.
Определено трябва да се върнеш при хората които са правили профилактиката, защото колкото и да са добри все пак са хора и бъркат. Отиваш пак при тях, преглеждат си работата и ще оправят проблема :icon_wink2: .
Поздрави!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 23 май 2012 - 14:52
Отговори

sailor снимка sailor 23 май 2012 - 18:33

Гарнитурите отпадат за сега. След откачане на акомулатора оставих колата да работи на място 20 мин докато достигне работната си температура и проблема пак си остана. Това което забелязах е че след палене държи добри обороти около 900 но след потегляне (подаване на газ) оборотите остават над 1200. Това което ми направи впечатление също е че по оста на стъпковото моторче има някаква мазнина така ли трябва да е и трябва ли да се внимава с нещо при почистването.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg