Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Обезвъздушаване на съединител

I_Shterev снимка I_Shterev 22 февруари 2017 - 11:17

Колеги проблем при обезвъздушаване на съединител имам и по точно прави обратен вакум, като отвием пропката натиснем задържим пуснем и т.н вместо да изкарва смуква въздух (обратен вакум) и не излиза спирачна течност. Оправя се временно като със маркуч и спринцовка вкараме течност във системата но макс 2 дни.. Нещо нередно ли правим или?
Отговори

sathv снимка sathv 22 февруари 2017 - 14:33

Пробката завита. Няколко пъти натискаш педала и го задържаш натиснат. Отвиваш пробката. Излиза малко въздух. Завиваш пробката и пускаш педала. Пак натискаш няколко пъти и задържаш натиснат. Отвиваш пробката и т.н. Основното е при отвита пробка педала е само натиснат и неподвижен. Има и друг метод, ама карай по този.
Отговори

Geoplan снимка Geoplan 23 февруари 2017 - 09:54

Не се мъчете с гимнастики с педала. Спринцовка и маркуч от близката аптека и от долу на горе. Отваряш капачката и гледаш докато спре да бълбука и докато започне да се покачва без мехурчета. Само докато завираш шлаухата отдоло ще гледаш да си вкарал течност по нея до края, за да не пълниш допълнително с въздух. Процедурата трае около 10 мин., палиш и тръгваш.

Колега, чак като го постнах коментара видах, че сте го пробвали тва със спринцовката и шлауха.
Мнението беше редактирано от Geoplan: 23 февруари 2017 - 10:01
Отговори

Bareto снимка Bareto 16 ноември 2022 - 09:25

Здравейте колеги, в събота смених спирачната течност на Зафирата като използвах ръчна вакуум помпа и всичко мина гладко. Дойде ред и на съединителя, като отново използвах помпата но там нещо не се получиха нещата, вследствие на което сега имам неработещ (неотделящ) съединител и "мек педал". Явно съм пуснал въздух в системата въпреки че внимавах много и не съм оставял помпата без вакуум при разхлабена пробка. Споделете моля къде ми е грешката, може би е трябвало да изпомпвам при натиснат съединител, или въобще не е трябвало да използвам вакуум помпата а само да източвам през пробката единствено при натиснат педал на съединителя (както е описал колегата в по-предният пост)? Уточнявам, че казанчето с хидравличната течност беше винаги допълвано до горе и от там въздух не е влязъл. Знаех и за метода с обратно шприцоване на течност през пробката, но не исках да го правя защото целта ми е да източа старата течност, която да бъде заменена от новата, налята в казанчето. Благодаря предварително за мненията и съветите.
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 ноември 2022 - 09:54

Разхлаби пробката на съединителя и остави на самотек да излезе въздуха.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 ноември 2022 - 09:56

Първо опитай на самотек да оставиш отвита повече пробката. След това я завий почти докрай, тоест да има по-малко дебит през нея и тогава с педала помпай но леко, не със сила, нито бързо. Някой да наблюдава дали излизат балончета(хубаво е да сложиш прозрачен маркуч, за да се вижда). Другото с допълването и следенето на казанчето - е ясно.

Било е хубаво всичко наведнъж да обезвъздушаваш, а не отделно накрая съединителя. H-ките и Зафирите B са малко по-особени в тая насока.
Ако има някъде под ръка обезвъздушител на принципа на налягане, пак може да пробваш.Ония бъчонки, в които се пълни течност.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 ноември 2022 - 10:00
Отговори

Bareto снимка Bareto 16 ноември 2022 - 10:07

Благодаря колеги! В събота ще пробвам да изкарам въздуга, този път може да си взема и помощник. Това лято направих смяната на течноста на зафира А по същия начин и нямаше никакви проблеми, но май наистина при зафира Б нещо са променили по хидравличната система на съединителя.
Мнението беше редактирано от Bareto: 16 ноември 2022 - 10:11
Отговори

ufer снимка ufer 16 ноември 2022 - 10:22

Само гледай и помощника малко да разбира, че преди 2 години и аз виках помощник да помпи за обезвъздушаване на съединител. И докато аз бях отдолу в канала, помпи, той, помпи и нищо не става... Накрая се разбра, че той е помпил педала на спирачката... :rofl:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 ноември 2022 - 11:24

Удобен момент да му лепнете прякор "спирачката".
Например: Ко стаа е, спирачка? :yahoo: :clapping:
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 ноември 2022 - 11:24
Отговори

ufer снимка ufer 16 ноември 2022 - 14:35

А, не, той ми е добър приятел, в крайна сметка научи, къде е педалът на съединителя... :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg