Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Придърпва астра ф x17dtl

krasi73 снимка krasi73 26 август 2014 - 06:06

Здравейте колеги ,колата почва да придърпва 2000об до 2200 след това няма проблем усеща се най вече на байр и на равно го прави но е по слабо.Усища се на 4 и 5 предавка.Горивният филтър е сменен.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 26 август 2014 - 19:32

Почисти дебитомера.
Отговори

илчо снимка илчо 27 август 2014 - 05:24

Придърпва астра ''ф X 17 DTL''
Няма как да го почисти,просто няма такова нещо на баш този модел...
Според мен е съединител, има доста писано за този проблем и май си е сериен проблем..
При мен понякога придърпва при тръгване,но явно го прави и при други обстоятелства..
Отговори

krasi73 снимка krasi73 27 август 2014 - 05:42

 илчо, на 27 август 2014 - 05:24, каза:

Придърпва астра ''ф X 17 DTL''
Няма как да го почисти,просто няма такова нещо на баш този модел...
Според мен е съединител, има доста писано за този проблем и май си е сериен проблем..
При мен понякога придърпва при тръгване,но явно го прави и при други обстоятелства..

Чудя се колега от кое да започна дали от съединитела или от помпата друго няма какво да е.
Отговори

илчо снимка илчо 27 август 2014 - 16:34

 krasi73, на 27 август 2014 - 05:42, каза:

Чудя се колега от кое да започна дали от съединитела или от помпата друго няма какво да е.

Помпата не е ,няма как да придърпва в определен момент,а после да върви добре,а и съединителя е по-лесен за смяна...
Отговори

bat van снимка bat van 27 август 2014 - 18:12

ЗДР.
Оп ком-Живи данни-Решава се кокво да се прави.
Залагам на турбо или около него.
Отговори

krasi73 снимка krasi73 28 август 2014 - 05:13

 илчо, на 27 август 2014 - 16:34, каза:

Помпата не е ,няма как да придърпва в определен момент,а после да върви добре,а и съединителя е по-лесен за смяна...

Преди три години като сменяваха съединителя майсторите ми казаха че са имали проблем с вилката но я закрепили някак та за това си мисля да неби да се е износил на криво и от там да идва всичко при първа възможност ще го проверя.
Отговори

илчо снимка илчо 28 август 2014 - 16:43

Има доста писано за този проблем, дори без такива ''майсторлъци'' астрите го правят този проблем, така,че почни от там...и дано излезе по-евтин проблема!

''ЗДР.
Оп ком-Живи данни-Решава се кокво да се прави.
Залагам на турбо или около него.''

Колега, на тоя модел няма къде да се закачи ''Оп ком'',а и турбината е без управление,а и може да забива,но не и да придърпва...
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 29 август 2014 - 20:14

Наистина има по въпроса писано,проблема вероятно е в амбреажа.На колегите по горе ще кажа ,този мотор не е с електронно управление ,няма как с диагностиката .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg