Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Автоматичен ключ

floyd снимка floyd 09 ноември 2010 - 08:56

krasiGSI
Газовия клапан не се свързва отделно за ръчно и автоматично превключване. Ако превключва на ръчно, ще превключва и автоматично. Въпроса е да си програмираш ключа на какви обороти да превключва.

Petio
С кабела от ключа правиш 5-6 намотки около високоволтовия кабел от бубината към делкото.
Отговори

krasiGSI снимка krasiGSI 09 ноември 2010 - 09:18

Благодаря. Имам един кабел, който е омотан около високоволтовия кабел който е от бобината към делкото, та той влиза към купето, но немога да го проследя къде отива, явно е този кабел. По добре е да се помъча да програмирам копчето и ако не стане тогава да се опитам да проследявам кабеляците :icon_wink2:
Отговори

floyd снимка floyd 09 ноември 2010 - 12:59

Такааа. Сетих се най-накрая да взема книжката на ключа от колата. Обаче моя е BRC New Line, а твоя BRC Time. Но предполагам са почти еднакви. При моя кабелите са - кафяв (захранване на ключа-маса), черен (импулси от високоволтовия кабел), червен (захранване на ключа +12V), син (подава +12V на газовия клапан при превключване на газ).

Програмиране на оборотите за превключване:

Първи начин: Без значение на какъв режим е ключа - натискаш еднократно бутона за програмиране (тоя малкия отзад до буксата). Червения диод започва да мига, а зеления да присветва. Палиш. Вдигаш до желаните обороти и задържаш (2000-3000, както си прецениш). Натискаш еднократно бутона S. Ключа запаметява оборотите и минава на газ.

Втори начин: Даваш контакт. Превключваш в режим автомат. Изключваш контакт. Натискаш и задържаш бутона S. Без да пускаш бутона даваш на контакт, изключваш от контакт, и пак даваш на контакт. Пускаш бутона. Червения диод започва да мига, а зеления да присветва. Палиш. Вдигаш до желаните обороти и задържаш (2000-3000, както си прецениш). Натискаш еднократно бутона S. Ключа запаметява оборотите и минава на газ.
Отговори

krasiGSI снимка krasiGSI 09 ноември 2010 - 20:45

колега, много ти благодаря за изчерпателния отговор. още утре ще пробвам да видя дали ще се справя. ще пиша какво е станало!!! :icon_wink2:
Отговори

Petio снимка Petio 11 ноември 2010 - 19:52

пробвах с 6 навивки по кабела и с тримера да настройвам ама на никакви обороти непревключва явно ключа не е вред а е чистонов ще пробвам и с намотки на кабела на 1ви цилиндър дано стане
Отговори

becinko снимка becinko 11 ноември 2010 - 20:29

Petio ,на мене са ми намотани само на високоволтовия кабел на бобината ,както каза колегата по-горе ,по кабелите на цилиндрите нямам нищо...

Едит:

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от becinko: 11 ноември 2010 - 20:31
Отговори

krasiGSI снимка krasiGSI 12 ноември 2010 - 18:20

При мене не се получиха нещата със автоматичното превключване и започвам да се отказвам от това желание. Нещo напоследък, нищо не ми се получава и най-вероятно ще прецакам нещо. Пък по майстори не ми се ходи :devil-smiley-019: . Така че ще спра с опитите.Благодаря на всички отзовали се! :rofl: :idiot:
Мнението беше редактирано от krasiGSI: 12 ноември 2010 - 19:38
Отговори

snoopdoggystyle снимка snoopdoggystyle 12 януари 2011 - 23:21

Здравейте колеги, искам да попитам освен автоматичен режим /да обръща автоматично от бензин на газ/ и ръчен режим /само бензин/, има ли и вариант да запали само на газ. Въпросът ми е от гледна точка на това, има ли "резервен" вариант за запалване?
Отговори

floyd снимка floyd 13 януари 2011 - 12:34

Не си разбрал нещо - ръчен режим означава сам да си превключваш на каквото си искаш. Превключваш на газ, палиш на газ. Превключваш на бензин - палиш на бензин. Хвана ли мъ? :newsm05_41:
Отговори

snoopdoggystyle снимка snoopdoggystyle 13 януари 2011 - 22:56

Има ли "резервен" вариант за запалване направо на газ?
Отговори

kaloyan снимка kaloyan 14 януари 2011 - 21:00

Аз имам АГУ LOVATO с автоматичен ключ който като чета е като на колегата едно копче с две положения и една пъпка :)
Да разясня каква е функцията:
-Положение 1 - само бензин
-Положение 2 - автомат (пали на бензин и при форсиране до около 2000 оборото обръща на газ)

-Положение 2 и задържане на пъпката при контакт светва първо червената лампа изчаква се така да светне зелената и така се пали директно на газ

Надявам се че съм обяснил правилно
Отговори

fero_91 снимка fero_91 19 януари 2011 - 22:29

добре си обяснил колега но аз ся ако искам да монтирам такъв ключ какво трябва да направя или пък направо да карам колата на газаджия
Мнението беше редактирано от fero_91: 19 януари 2011 - 22:42
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg