Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Масло ГМ?

Тази тема е заключена

Dtm снимка Dtm 26 септември 2017 - 13:28

И аз съм пред същата дилема..Последно го смених в Дженеръс за 70 лв, 5W 30, нямам оплаквания, ама някак си...Не съм сигурен какво наливат. Ако го купиш от магазин, пак се чудиш какъв ли бъркоч са сипали в тубата..Станах параноик вече в тази държава,пълна с ментаци и мошеници.Ти откъде смятащ да го купиш? От кой магазин?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 септември 2017 - 19:40

 Dtm, на 26 септември 2017 - 13:28, каза:

И аз съм пред същата дилема..Последно го смених в Дженеръс за 70 лв, 5W 30, нямам оплаквания, ама някак си...Не съм сигурен какво наливат. Ако го купиш от магазин, пак се чудиш какъв ли бъркоч са сипали в тубата..Станах параноик вече в тази държава,пълна с ментаци и мошеници.Ти откъде смятащ да го купиш? От кой магазин?

a дали наливат друго.И в това съм се замислял.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 26 септември 2017 - 19:40
Отговори

indi снимка indi 26 септември 2017 - 20:03

 TOTTI868, на 26 септември 2017 - 12:59, каза:

Предстой ми поредна смяна.Мисля да заложа отново на Гм.Само че ме гризе варианта да го купя от другаде за 30лв и да си го сменя сам.Не че съм за 20лв отгоре

И аз го купувам по 30 и по-малко лева за 5 л. Вече две смени без проблеми.Само че,не мога сам да го сменя,щото трябвало с вакуум-помпа да се изтеглят последните 200 - 300 гр.,и затова си плащам 5лв. за да ми го сменят с тази машина.Провери при теб може ли без изтегляне. Имам и друга кола,пак дизел.4 л.туба за нея струва 86 лв. във фирмен сервиз.Същото масло за 44 лв. изкарва същия пробег -15 000км. без разход.Така че или няма менте-масло, или и във фирмените сервизи всичко е менте.
Отговори

Сашо88ddf снимка Сашо88ddf 27 септември 2017 - 16:05

Има ли хора във форума, че имам спешна нужда от помощ-съвет???
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 септември 2017 - 18:52

Хора сигурно има, ама човеците са малко :smile3560:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 септември 2017 - 20:49

 indi, на 26 септември 2017 - 20:03, каза:

И аз го купувам по 30 и по-малко лева за 5 л. Вече две смени без проблеми.Само че,не мога сам да го сменя,щото трябвало с вакуум-помпа да се изтеглят последните 200 - 300 гр.,и затова си плащам 5лв. за да ми го сменят с тази машина.Провери при теб може ли без изтегляне. Имам и друга кола,пак дизел.4 л.туба за нея струва 86 лв. във фирмен сервиз.Същото масло за 44 лв. изкарва същия пробег -15 000км. без разход.Така че или няма менте-масло, или и във фирмените сервизи всичко е менте.
ти мислиш ли ,че изтеглят тези 200-300мл.Аз съм сигурен ,че бикок не се занимава.Колкото пусне от пробката на картера,толкова.
Отговори

Сашо88ddf снимка Сашо88ddf 27 септември 2017 - 21:31

 tisho.74, на 27 септември 2017 - 18:52, каза:

Хора сигурно има, ама човеците са малко :smile3560:

Хаха хубаво де, ако има човеци тогава един съвет, ако е възможно разбира се. Януари тази година си купих Опел Астра H 2004г. 1.6 бензин. Така се случи, че преди 2 месеца запалиха колата на един комшия и моята беше паркирана до неговата та обгоряха предна и задна леви врати. Смених ги с други. Друго нищо не беше горяло. Обаче се оказа, че нещо е дало на късо и плейъра е изгорял. Така взех същия от друга Астра разкодираха ми го и всичко е ок. Обаче оттогава колата ми не може да ускорява като преди. Свети тази прословута жълта лампичка, която свети на всички Опели по света. На 3 различни места я карах на диагностика казват ми двете ламбда сонди, термустат и клапан за вентилация на резервоара. Сменям сондите пак същата история. Сложих бобина от друга Астра пак същата история не ускорява и това е. Дават ми съвет да я закарам на ел техник да погледне компютъра. Набих доста пари по нея и ми скъса нервите. Ако някой може да помогне с нещо супер. От Благоевград съм забравих да кажа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 септември 2017 - 21:47

Направи си тема в раздел двигатели, скоростни кутии и опиши проблема там. Просто тази тема е друга и тук се обсъждат някакви други неща. Все си мисля, че ще се намерят колеги, които да помогнат.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 септември 2017 - 21:58

А като натиснеш газ и спирачка и дадеш на контакт какви цифрички ти се показват на мястото на километрите? Да осера и аз малко темата :) Като е горяла колата да не се е постопила инсталцията или компа нещо?
Отговори

Сашо88ddf снимка Сашо88ddf 27 септември 2017 - 22:22

 tisho.74, на 27 септември 2017 - 21:47, каза:

Направи си тема в раздел двигатели, скоростни кутии и опиши проблема там. Просто тази тема е друга и тук се обсъждат някакви други неща. Все си мисля, че ще се намерят колеги, които да помогнат.

Съжалявам, но съм нов тук и не знам кво се случва. Нито как се прави тема..........
Отговори

indi снимка indi 27 септември 2017 - 22:28

 TOTTI868, на 27 септември 2017 - 20:49, каза:

ти мислиш ли ,че изтеглят тези 200-300мл.Аз съм сигурен ,че бикок не се занимава.Колкото пусне от пробката на картера,толкова.

Да,сигурен съм,защото маслото се сменя пред мен.След като отвият пробката,и маслото изтече от картера,пъхат едно тънко маркуче, с накрайник като на оксиженна горелка и пускат вакуум помпата за около 2 мин. Два пъти го сменявам маслото откакто купих колата и двата пъти остатъка от масло се тегли пред мен.
Отговори

Сашо88ddf снимка Сашо88ddf 27 септември 2017 - 22:28

 Ne6to Smisleno, на 27 септември 2017 - 21:58, каза:

А като натиснеш газ и спирачка и дадеш на контакт какви цифрички ти се показват на мястото на километрите? Да осера и аз малко темата :) Като е горяла колата да не се е постопила инсталцията или компа нещо?

Всичко си е ок по цифрите, километрите, таблото. Имам съмнения за инсталацията, лошото е че тук майсторите не ти обръщат никакво внимание или трябва да чакаш месеци наред. Пожарът беше хванал само вратите, дори колоните по тях бяха напълно здрави. Но пък плейъра беше изгорял, явно е дало на късо някъде. Сложна работа общо взето. Сега всичко си работи уж нормално, но пък не върви както трябва. Чак когато вдигна 80-100 вече започва да набира, но го няма това ускорение отпреди.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 септември 2017 - 09:17

 indi, на 27 септември 2017 - 22:28, каза:

Да,сигурен съм,защото маслото се сменя пред мен.След като отвият пробката,и маслото изтече от картера,пъхат едно тънко маркуче, с накрайник като на оксиженна горелка и пускат вакуум помпата за около 2 мин. Два пъти го сменявам маслото откакто купих колата и двата пъти остатъка от масло се тегли пред мен.
интересно как го теглят пред теб,при положение че взимат колата и я вкарват отзаде в сервиза и не може да се влиза там.вече какво правят там незнам.Не се влиза
Отговори

indi снимка indi 28 септември 2017 - 16:51

 TOTTI868, на 28 септември 2017 - 09:17, каза:

интересно как го теглят пред теб,при положение че взимат колата и я вкарват отзаде в сервиза и не може да се влиза там.вече какво правят там незнам.Не се влиза

Не,никъде не я вкарват,нито отзад,нито отпред :loll: . Аз в такива сервизи,които вкарват колата някъде си,съм спрял да ходя някъде около 1991г. Ходя само и единствено при гаражни майстори,които правят ремонта пред мен,с части закупени от мен,на които имам 100%доверие.В провинцията е така.И моля,"философите" да не ми обясняват,как няма нищо по-сигурно от фирмен/оторизиран сервиз.Добре че сина сам се убеди да не търси прехвалени сервизи,след като Опел-а му престоя 2 мес. в един пре-пре-хвален ТУК Софийски сервиз,и накрая го затеглих при гаражен майстор с мотора на парам-парчета в багажника,където пък след 6 часа работа бръмна. Става въпрос за стандартни ремонти.БЕЗ електрониката.Там е друга бирата.Но за маслото.Във Видин има на две места гаражи,които продават масла, и ако закупиш от тях маслото-смяната е безплатна.Ако ти си занесеш,смяната е 5 лв.,и се извършва пред клиента.Разбира се,клиента може и да си остави колата ако иска,но там никога няма опашка и смяната трае около 15-20 мин.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 01 октомври 2017 - 10:33

ето сега масло Гм 10х40 в сайта макскар е 27лв някъде
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 октомври 2017 - 13:10

Ами купувай де по евтино няма да стане.
Отговори

indi снимка indi 01 октомври 2017 - 17:10

 TOTTI868, на 01 октомври 2017 - 10:33, каза:

ето сега масло Гм 10х40 в сайта макскар е 27лв някъде

Да,магазина е на бул. Сливница 259.Последния път купих от там и за 9 500 км. са се изгубили около 200 мл.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 октомври 2017 - 17:40

пробката с какво се развива.а филтъра?
Отговори

CuMo снимка CuMo 02 октомври 2017 - 17:44

Отговора е спрямо въпроса - съответно с ключ и на ръка.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 октомври 2017 - 18:06

Пробката с ключ а какъв зависи дали си с орг. или някой вече я е сменил а за филтъра зависи от номера на мотора до 20v00604 или след това се различават дали е филтриращ елемент или сменяем филтър ама като навреш главата в мотора ще разбереш какъв е твоя.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg