Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с температурата на охладителната система.

ka4a4eto снимка ka4a4eto 12 юли 2010 - 22:36

Здравейте, искам да попитам на какво може да се дължи промяната температурата на която работи двигателя на автомобила. в момента при температура на въздуха приблизително 23 25 градуса, температурата на която работи двигателят е 90 градуса почти, а досега нормалната температура на която е работил е била 82 83 градуса. към 90 градуса достигаше в голяма жега и с включен климатик, а сега е постоянната му температура на работа. забелязах също че когато пусна парното на автомобила температурата спада до 82 83 градуса каквато преди беше нормална за него.
Отговори

Auto снимка Auto 13 юли 2010 - 09:08

Колега, карам същия мотор, тая температура е съвсем нормална за лятото, при мен също преди поддържаше 80 градуса, но след като смених антифриза, който беше станал отвратително ръждив сега си държи 90 градуса, тъй като налях повечко концентрат. При теб, ако караш повече извънградско с висока скорост, може да се е задръстил радиатора с мухички и всякакви боклуци. Въпреки, че тая температура си е нормална, разликата от преди може да се дължи и на влошен топлообмен поради отлагания в охладителната система от кофти антифриз, разреден с чешмяна, вместо дестилирана вода, запушени тръбички на радиатора. Малко вероятна причина е термостата, моя когато държеше 80 градуса, мислех че отваря по-рано, но все пак не беше от него проблема. Друга вероятна причина е датчика за температурата на охлаждащата течност, който ти дава информация на таблото да е започнал да отчита по-висока температура поради стареене и промяна на съпротивлението му, което ми се случвало на старата Астра. Най-добре се увери, че тая температура е реална с един термометър. Аз имах под ръка стъклен термометър до 110 градуса, с който мерих температурата в разширителното казанче и при показния зимата на таблото 80 градуса, термометъра измери 78, все пак температурата в казанчето е малко по-ниска от тази в главата при датчика.
Винаги можеш да направиш промивка на радиаторите отвън, а също и на системата отвътре със смяна на антифриз, въпреки че трябва да се притесняваш, ако почнеш да подминаваш 100 градуса, но тогава перката се включва на високи обороти и температурата бързо пада, 90 градуса е идеална температура.
Поздрави
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 15 юли 2010 - 12:57

Как е правилно да се прави промивка?
Аз си мисля така,понеже скоро ще правя процедурата-колата се загрява до работна темература,за да отвори термостата.Двигателя се гаси,отвърта се датчика на перката който е на радиатора(аз нямам пробка на астрата и затова ще махна този датчик)изтича антифриза и мизирийте с него колкото изтекът,двигателя се пали,мушкам маркуча от чешмата в разшерителното казанче и чакам докато не потече бистра вода.
На прав път ли съм или греша?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 юли 2010 - 13:54

Ако на загряла кола източиш антифриза пък да не говорим да и вкараш студена вода от чешмата ще си докараш много ама много ядове!!! :mhihi:
Аз моите си ги промивам така:източвам антифриза,купувам си 10 пакетчета лимонтозо разтварям ги във вода и наливам в двигателя,така карам един ден след което източвам бъркоча,промивам с вода и наливам антифриза. Всяка година си я правя тази процедура и неможеш си представиш какви "хубави" неща изтичат"! И ако не си разбрал се прави на студен мотор! :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 15 юли 2010 - 13:55
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 15 юли 2010 - 15:43

Това с лимонтозуто не е ли опасно?
Аз с него махам котления камък на домакинските уреди, но не ми се рискува с него за колата!
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 юли 2010 - 16:36

Еми досега не ми е направило поразии а само добри дела! :newsm05_41:
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 15 юли 2010 - 23:29

Добре че съм попитал,иначе щях да бракувам колата :newsm05_41: .А водата с лимонтозуто от чешмата ли е или трябва да си купувам дестилирана?И как така я промиваш след лимонтозуто като термостата е затворен на студен мотор и водата ще минава през малкия кръг само,нали остава още от бълвоча?
Също така какъв да бъде антифриза(марка ше се избира според бюджета)-готов за употреба или за разреждане(концентрат)?

Извинявам се за спама,който правя в темата на колегата.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 16 юли 2010 - 06:23

В ръководството за ремонт е написано как се прави промивката. Задължително на студен двигател!!!
Сваля се термостата и се монтира само капачката му. С маркуча от чешмата, докато потече чиста вода.
Забравих точната посока, но мисля, че беше отгоре-надолу. Ако е много мръсно - и в другата.
Прави се отделно на двг и на радиатора, т.е. разкачат се маркучите. За да не влезе мръсотията в двигателя, че тогава става сложно!
После антифриз - концентрат, който се разрежда с дестилирана вода. Доколкото помня, цените за литър варираха от 5-6лв. до към 14. Лично аз смятам да слагам HEPU - 1,5л/14лв. го намерих.
От Ръководството пише, че системата ми събира 5,7л течност. За -30 градуса ми трябват приблизително 3л концентрат, а останалото е водата до белега KALT (Студено).
На мен ми предстои тази процедура, че затова съм се задълбал. :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 16 юли 2010 - 06:24
Отговори

dragonfly снимка dragonfly 16 юли 2010 - 15:02

Здравейте колеги,
и аз имам същия проблем с високата температура на двигателя. Имах желание и аз да извърша процедурата по смяна на антифриз, но изобщо не ми е ясно къде се намира термостата. Карам опел Астра 92г. и до сега само съм доливала антифриз. Вчера като проверявах течностите-масло, спирачна и антифриз се оказа, че антифриза ми е под минимума (калт). Освен това се оказа, че казанчето е пълно с някакви кафяви работи.
Молбата ми е ако може да ми обясните къде се намира този термостат и кои маркучи трябва да откача.
Благодаря. Поздрави!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 юли 2010 - 10:37

ако двигателя ти е моноинжекция термостата е труден за сваляне, защото трябва да свалиш ангренажния ремък за да стигнеш до него, ако не е моно е на лесно място, но ако не си много наясно го направи с помощта на някой друг, а ако е моноинжекция промивай без да го сваляш, измий системата и водния радиатор отделно, той поне се сваля за 5-10 минути
Отговори

fantoms снимка fantoms 19 юли 2010 - 08:35

Колеги, понеже и аз съм на вълна термостат да попитам.
Взел съм си нов и ще правя смяна. По принцип колата трудно загрява до 92 градуса - което е нормалната температура на този двигател. Та ще сменям термостата и евентуално датчика за температурата на охлаждащата течност.
Въпрос: от къде да източа антифриза? Понеже няма пробка, вероятно ще трябва да развъртя датчика, за включване на перката на радиатора. Ако някой може да ме насочи къде е точно и какъв инструмент е необходим.
Ако имате и други препоръки относно тази процедура казвайте докато е време :)
Двигателя е от X16XEL.
Отговори

resistor снимка resistor 19 юли 2010 - 09:01

Колеги - от сума ти време имам проблеми с охладителната система - първо смених термостат и датчика за уреда, че и двата бяха си изпяли песента. Дотогава показанията независимо от сезон , трафик и т.н. твърдо бяха в синия сектор. След това се оправи и почна да качва даже и до 90 стрелката. Как да е забелязах следното - понякога като спра и изгася колата малко след това почва да надува течността в казанчето и да изхвърля от капачката антифриза - яко при тва. Тъй като бях се блъскал преди време и радатора ми беше се огънал макар, че не течеше все пак го смених с нов, смених и 2-та големи маркуча които влизат в него. Съботата обаче качвах към Смолян и колата ми яко прегряваше??? Температурата така и не можа да падне под 90 като се движеше м/у 100 и 90. Нито съм настъпвал - нормално си карах при това беше вечерта към 8 и си беше и вече прохладно в балкана. По едно време като беше към 100 градуса спрях шото се притесних и като отворих капака направо водата вреше в казанчето. Запалих колата и ми направи впечатление че перката не върти. Криво ляво стигнах докъдето бях тръгнал но накрая трябваше да кача колата по едно стръмно пътче и там направо прегря и го качвах с 2 почивки. Перката пак не се включваше. Общо за цялото ми пътуване нагоре от 100км долях сигурно 3 литра вода. После като се прибирах по нанадолнището стрелката си беше заковала 90 и нямах проблеми - само докато кача Рожен пак по едно време беше тръгнала да клони към 100градуса. Като си слязох в Пловдив откачих буксата на вентилатора и с 2 жички дадох на акумулатора - въртеше си перфектно. Викам - айде ще купувам и датчик за вентилатора и нова капачка за казанчето. Предложиха ми обаче 2 варианта за датчик за 90-95 градуса и за 100-105 градуса. Кой трябва да взема? Пък и нещо в Евро07 много пари тоя датчик бре - 30лв.... иначе капачката е 5.80.

 fantoms, на 19 Jul 2010, 9:35, каза:

Колеги, понеже и аз съм на вълна термостат да попитам.
Взел съм си нов и ще правя смяна. По принцип колата трудно загрява до 92 градуса - което е нормалната температура на този двигател. Та ще сменям термостата и евентуално датчика за температурата на охлаждащата течност.
Въпрос: от къде да източа антифриза? Понеже няма пробка, вероятно ще трябва да развъртя датчика, за включване на перката на радиатора. Ако някой може да ме насочи къде е точно и какъв инструмент е необходим.
Ако имате и други препоръки относно тази процедура казвайте докато е време :)
Двигателя е от X16XEL.


Колега датчика поне при мен C16NZ се намира като погледнеш отгоре на лявата страница на радиатора. Аз го отвих с раздвижен водопроводен ключ. Обаче изчакай да поизстине колата че иначе като го отвиеш ше се олееш с горещ антифриз
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 19 юли 2010 - 16:20

Датчикът за вентилатора трябва да е 100-105 градуса, но за всеки случай прочети написаното тук:
http://opel-astra1.5go.ru/
Мисля, че на шестограма (гайката) на датчика си пише температурата на включване.
Отговори

resistor снимка resistor 26 юли 2010 - 18:31

Проблема при мен май се оказа от капачката. Добре че започнах от там :) Купих нова капачка за 6лв - сложих я и запалих колата. В момента в който стрелката подмина 90 градуса и се намираше м/у 90 и 100 се включи перката - охлади до малко под 90 и изключи. Изчаках я да загрее повторно - пак включи. Както и да е колата в момента при извънградско каране по магистралата спокойно на 5-та със 110 държи постоянно 90 градуса. Това малко не ми се струва нормално. Вашите на колко градуса стоят обикновено?
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 26 юли 2010 - 22:32

Моята стой на 92-93.
Аз имам едно питане-нормално ли е перката ми да се включва малко преди 100-те градуса?Колата е от профила.
Мнението беше редактирано от Jivko87: 26 юли 2010 - 22:32
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 27 юли 2010 - 15:55

 Jivko87, на 26 Jul 2010, 23:32, каза:

Моята стой на 92-93.
Аз имам едно питане-нормално ли е перката ми да се включва малко преди 100-те градуса?Колата е от профила.



Мисля,че е нормално.При мен се включва на 97г,което е горе долу малко преди 100градуса,така че не се притеснявай.
Отговори

Marionte снимка Marionte 27 юли 2010 - 22:00

 resistor, на 26 Jul 2010, 19:31, каза:

Проблема при мен май се оказа от капачката. Добре че започнах от там :) Купих нова капачка за 6лв - сложих я и запалих колата. В момента в който стрелката подмина 90 градуса и се намираше м/у 90 и 100 се включи перката - охлади до малко под 90 и изключи. Изчаках я да загрее повторно - пак включи. Както и да е колата в момента при извънградско каране по магистралата спокойно на 5-та със 110 държи постоянно 90 градуса. Това малко не ми се струва нормално. Вашите на колко градуса стоят обикновено?



Няма нищо по-нормално от това. Всяка кола би трябвало да постига и поддържа оптимална температура( ~90C) при всякакви режими на движение.
Съвсем отделен въпрос е че на Опелите рядко им се отдава и обикновено при извънградско температурата пада и стои по-ниска.
Отговори

kpg87 снимка kpg87 28 юли 2010 - 15:18

При мен положението е следното: стрелката седи на бялата черта между синята зона и 90 градуса, а перката се включва като стигне 90 градуса. Нормално ли е това или показанията на таблото не са верни? Става въпрос за c14nz.
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 29 юли 2010 - 14:03

 Jivko87, на 15 Jul 2010, 13:57, каза:

Как е правилно да се прави промивка?
Аз си мисля така,понеже скоро ще правя процедурата-колата се загрява до работна темература,за да отвори термостата.Двигателя се гаси,отвърта се датчика на перката който е на радиатора(аз нямам пробка на астрата и затова ще махна този датчик)изтича антифриза и мизирийте с него колкото изтекът,двигателя се пали,мушкам маркуча от чешмата в разшерителното казанче и чакам докато не потече бистра вода.
На прав път ли съм или греша?


Ако смяташ да промиваш прочети от колегите от Рено ( http://www.renault-b...?topic=53181.15 ) аз бих те посъветвал с маркуча от чешмата и задължително на студен двигател.
Отговори

Mitko888 снимка Mitko888 25 април 2017 - 23:50

Мисля , че това е правилната тема така ,че искам да попитам колегите със астрите 1.6 Z16XEP на колко градуса им се включва перката и до колко пада температурата след това , защото мойта се включва чак на 115 и пада до 107 , което ми се струва нереално направо!! Благодаря предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg