Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешки Р0300 Р0301 Р0302 Р0303 Р0304 Z16Xep

pavkata09 снимка pavkata09 23 юли 2014 - 12:16

Здравейте колеги,
Моля за помощ Астра 1,6 Туинпорт двигател Z16XEP колата е на 139500км реални защото съм първи собственик при загрят двигател също така има едно придърпване на около1500-1700оборота светна лампата на чека и колата влиза в авариен режим грешки Р0300 Р0301 Р0302 Р0303 Р0304
смених бубината и нови свещи не е от тях след това майстора каза да сменим датчик на колянов вал пак същата работа чека продължава да свети.
Закарах я за диагностика в Дженеръс Ауто и от там ми казаха че е компютъра да си търся втора употреба с ймобилайзер ключове и трансподер.
Дайте някакъв съвет или ако някой се е сблъсквал с такъв проблем как го е решил.
Забравих да попитам този компютър ремонтира ли се и ако се ремонтира къде.
Отговори

xbmx снимка xbmx 23 юли 2014 - 14:53

Здравей колега, проблема може също така да от недостиг на гориво , кабели за свещи , запушване на инжекторите , ниска компресия на двигателя, проблем с кабелите от и към двигателния отсег, клеми маси и т.н.Прове ги първо тях,позачисти и чак тогава пробвай с друго ЕКУ.

При мен ми записва такива грешки като ми свърши горивото, което ме довежда към мисълта:

Смени си горивния филтър , виж в какво състояние е бензиновата помпа (налягане).
Отговори

pavkata09 снимка pavkata09 23 юли 2014 - 16:53

 xbmx, на 23 юли 2014 - 14:53, каза:

Здравей колега, проблема може също така да от недостиг на гориво , кабели за свещи , запушване на инжекторите , ниска компресия на двигателя, проблем с кабелите от и към двигателния отсег, клеми маси и т.н.Прове ги първо тях,позачисти и чак тогава пробвай с друго ЕКУ.

При мен ми записва такива грешки като ми свърши горивото, което ме довежда към мисълта:

Смени си горивния филтър , виж в какво състояние е бензиновата помпа (налягане).


Здрасти колега,
Компресия на двигатела е 15 от Дженеръс ауто сложиха нова тяхна бубина оригинална и пак го направи бензиновия филтър е на 500км относно инжекторите ми препоръчаха добавка за тях протек обаче аз вече бях карал стакава добавка.
Относно ниското ниво на налягането и това го натрупва като грешка обаче аз винаги държа в резервоара да ми е минимум половината пълен.Също така мериха налягането на бензиновата помпа и там всичко е наред.
Отговори

xbmx снимка xbmx 23 юли 2014 - 19:18

Занчи остава само проблем в окабеляването или дефектирал компютър .

Разпитай из форумЪТ,дано някой колега да благоволи ,да ти даде ,да му повозиш компа за сравнение.
Отговори

pavkata09 снимка pavkata09 23 юли 2014 - 19:56

 pavkata09, на 23 юли 2014 - 16:53, каза:

Здрасти колега,
Компресия на двигатела е 15 от Дженеръс ауто сложиха нова тяхна бубина оригинална и пак го направи бензиновия филтър е на 500км относно инжекторите ми препоръчаха добавка за тях протек обаче аз вече бях карал стакава добавка.
Относно ниското ниво на налягането и това го натрупва като грешка обаче аз винаги държа в резервоара да ми е минимум половината пълен.Също така мериха налягането на бензиновата помпа и там всичко е наред.




Благодаря за съвета обаче силно се съмнявам някои да се съгласи
Все пак ще разпитам
Отговори

Гостkuzmich_* 24 юли 2014 - 06:46

Колега колата ако влиза в авариен режим може да е дебитомер пробвай някои в някоя морга ще ти излезе безплатна пробата а за компютъра ми казаха че или работи или не работи няма средно положение
Отговори

bdoych снимка bdoych 03 януари 2015 - 21:33

 pavkata09, на 23 юли 2014 - 12:16, каза:

Здравейте колеги,
Моля за помощ Астра 1,6 Туинпорт двигател Z16XEP колата е на 139500км реални защото съм първи собственик при загрят двигател също така има едно придърпване на около1500-1700оборота светна лампата на чека и колата влиза в авариен режим грешки Р0300 Р0301 Р0302 Р0303 Р0304
смених бубината и нови свещи не е от тях след това майстора каза да сменим датчик на колянов вал пак същата работа чека продължава да свети.
Закарах я за диагностика в Дженеръс Ауто и от там ми казаха че е компютъра да си търся втора употреба с ймобилайзер ключове и трансподер.
Дайте някакъв съвет или ако някой се е сблъсквал с такъв проблем как го е решил.
Забравих да попитам този компютър ремонтира ли се и ако се ремонтира къде.


Здравей колега, имаш ли развитие по проблема - дали си я оправил?
Аз имам идентичен проблем, само че моя е Z16XE (1.6/16v комби) е на газ и на бензин и на двете ми прекъсва също, само като загрее. Премигва ми чека като подавам газ или светва за постоянно отбелязвайки Р0300 и Р0302.
Мнението беше редактирано от bdoych: 03 януари 2015 - 21:34
Отговори

pavkata09 снимка pavkata09 11 февруари 2015 - 20:12

 bdoych, на 03 януари 2015 - 21:33, каза:

Здравей колега, имаш ли развитие по проблема - дали си я оправил?
Аз имам идентичен проблем, само че моя е Z16XE (1.6/16v комби) е на газ и на бензин и на двете ми прекъсва също, само като загрее. Премигва ми чека като подавам газ или светва за постоянно отбелязвайки Р0300 и Р0302.


Здрасти колега нямам никакво развитие чакам от някъде да се появи ЕCU да го купувам и да си оправя колата пиши ако си си решил проблема.
Ако мислиш да си ремонтираш Компа недей да ходиш в ДЕЛ Сервиз в Овча купел защото този скапаняк ми взее 80 кинта да ми запой една жица и нищо не направи иначе се биеше в гърдите че подържа полицейските астри и няма да има проблем да я оправи
Отговори

misho22 снимка misho22 19 февруари 2015 - 22:24

Според мен е центровка. Провери демпферната шайба дали е здрава. На моторите Х16... датчика на коленовият вал е отвън "чете" от шайбата /на Z16... е вътре в блока/. По някога при смяна на ангренажен ремък когато не се затегне добре болта на демпферната шайба се разбива и шпонката /което не ти пожелавам де е това/. И при най малкото отклонение там колата започва да работи лошо.

Р0300 Нарушен е реда на запалване на цилиндрите
Р0301 Неизправност в запалването на цилиндър 1
Р0302 Неизправност в запалването на цилиндър 2
Р0303 Неизправност в запалването на цилиндър 3
Р0304 Неизправност в запалването на цилиндър 4

Поздрави
Отговори

misho22 снимка misho22 19 февруари 2015 - 22:30

 misho22, на 19 февруари 2015 - 22:24, каза:

Според мен е центровка. Провери демпферната шайба дали е здрава. На моторите Х16... датчика на коленовият вал е отвън "чете" от шайбата /на Z16... е вътре в блока/. По някога при смяна на ангренажен ремък когато не се затегне добре болта на демпферната шайба се разбива и шпонката /което не ти пожелавам де е това/. И при най малкото отклонение там колата започва да работи лошо.

Р0300 Нарушен е реда на запалване на цилиндрите
Р0301 Неизправност в запалването на цилиндър 1
Р0302 Неизправност в запалването на цилиндър 2
Р0303 Неизправност в запалването на цилиндър 3
Р0304 Неизправност в запалването на цилиндър 4

Поздрави


Сори, къде видях, че колата е Х16... незнам. Написаното от мен по-горе важи за коли с код на мотора Х16... при мотори Z16... датчика на коленовият вал "чете" от гривна монтирана вътре на самия коленов вал и подобна повреда е невъзможна!
Отговори

madmiko снимка madmiko 20 март 2015 - 21:07

 pavkata09, на 23 юли 2014 - 12:16, каза:

Здравейте колеги,
Моля за помощ Астра 1,6 Туинпорт двигател Z16XEP колата е на 139500км реални защото съм първи собственик при загрят двигател също така има едно придърпване на около1500-1700оборота светна лампата на чека и колата влиза в авариен режим грешки Р0300 Р0301 Р0302 Р0303 Р0304
смених бубината и нови свещи не е от тях след това майстора каза да сменим датчик на колянов вал пак същата работа чека продължава да свети.
Закарах я за диагностика в Дженеръс Ауто и от там ми казаха че е компютъра да си търся втора употреба с ймобилайзер ключове и трансподер.
Дайте някакъв съвет или ако някой се е сблъсквал с такъв проблем как го е решил.
Забравих да попитам този компютър ремонтира ли се и ако се ремонтира къде.


Здравей колега,
От три дни имам същия проблем, като прочетох какво се пише почнах:
-проверка на белезите на ангренажа
-проверка на всички датчици и прочие
-проверка на ламбда сонда
и накрая реших да послушам оп-кома че нямам запалване в втори цилиндър
свалих бобините сложих една свещ и я допрях на маса и соутветно на втори цилиндър няма искра а на другите има :)
като се заговорихме с един приятел ми каза че последно време има проблемни свещи и незнайно защо горът бубини.
Моя съвет е виж на кой цилиндър ти дава misfire и сложи свещ там и я допри на маса завърти на ключ и ако недава искра бубина :(
Аз съм с z16xep и сложих свещи Denso и бубина Някаква англичанка де да я знам и си работи по мазно и от преди.
Та мисалтът ми е преди да взимаш комп може първо да провериш дали не ти е изгармяла и новата бубина.
Надявам се да бях полезен.
Отговори

pavkata09 снимка pavkata09 02 април 2015 - 21:31

 misho22, на 19 февруари 2015 - 22:24, каза:

Според мен е центровка. Провери демпферната шайба дали е здрава. На моторите Х16... датчика на коленовият вал е отвън "чете" от шайбата /на Z16... е вътре в блока/. По някога при смяна на ангренажен ремък когато не се затегне добре болта на демпферната шайба се разбива и шпонката /което не ти пожелавам де е това/. И при най малкото отклонение там колата започва да работи лошо.

Р0300 Нарушен е реда на запалване на цилиндрите
Р0301 Неизправност в запалването на цилиндър 1
Р0302 Неизправност в запалването на цилиндър 2
Р0303 Неизправност в запалването на цилиндър 3
Р0304 Неизправност в запалването на цилиндър 4

Поздрави

Здрасти колега не е от шайбата и това е проверено
Отговори

Hevy снимка Hevy 02 април 2015 - 22:21

Може и да е от окабеляването, не от компа... Тези грешки не са точно за бубината и за свещите, а *Управляващият блок открива неуспешно палене *. Гледах процедурите за проверка в ТИСа, първо се проверява предпазител FЕ30 , после * Смукателна въздушна система * , изпускателната система + външен оглед на катализатора за прегрети места, горивна система, замяната на бобината е на последно място...Как дава искра проверявахте ли я? Обаче като свалите бобината свържете всички свещи с дебела жица и към масата, иначе поотделно ако ги допирате към мотора наистина може да се изгори компа...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg