Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем при студен старт

Сянков снимка Сянков 27 януари 2015 - 15:07

Здравейте!

Преди една година и нещо имах проблема свещ, от която постоянно ми светеше енджин чек-а, след смяната и проблема не се наблюдаваше, но преди около 2-3 месеца, проблема отново се появи и рано сутрин палеше след около 6-8 секундно задържане на контакта с типичното пукане и тих звук, който наподобява прекъсване на последователността на цилиндрите, с нормално стартерно въртене. От 4 дни обаче се наблюдава следното - когато завъртя ключа на студен двигател се чува ускорено стартерно въртене с по-учестени звуци, но паленето отново става след известно време. Акумулатора е чисто нов, на 1 година. Какъв би бил проблема и струва ли си да бъркам свещите отново?

Благодаря предварително!

----------
Редакция 1: След като е била в движение колата за определено време, при повторно запалване се чува нормално стартерно въртене. Или пали веднага или върти 4-5 секунди, но всичко нормално при загрят двигател.
Мнението беше редактирано от Сянков: 27 януари 2015 - 15:22
Отговори

ceko снимка ceko 27 януари 2015 - 17:53

Най елементарното е да се проверят всички свещи.Ако са здрави и работят може да дърпа въздух,пада налягането на горивото и пали трудно.Според мед виж свещите
Отговори

gerov снимка gerov 27 януари 2015 - 18:36

(((От 4 дни обаче се наблюдава следното - когато завъртя ключа на студен двигател се чува ускорено стартерно въртене с по-учестени звуци, но паленето отново става след известно време.)))

Колега,да не превърта зъбното колело на бендикса когато е студен стартера и от това да се чува ускореното въртене а от това да не може добре да завърти маховика!
Отговори

Сянков снимка Сянков 30 януари 2015 - 12:21

2 свещи имах изгоряли, но проблема продължава да е на лице. Забелязах преди ден, че антифризът ми просто е изчезнал. Долях около 2,5 - 3 литра, защото продължаваше да гълта навътре в двигателя, вчера пак беше спаднал малко, долях и днес стои на границата, в която тябва да е, но под колата на два пъти откривам вода и дори днес забелязах пътечка от капки като се прибрах от смяната на свещите. Антифризът обаче, беше в нормата. Това мисля, че трябва да се дължи на климатроника - някаква кондензация?

Но това е друг въпрос, проблема със студения старт остава.
Отговори

asensio снимка asensio 30 януари 2015 - 14:28

Нивото на маслото как е ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 януари 2015 - 02:00

И на мен ми мирише на стартер- по скоро изпуска и върти във въздуха. Ама ако се окаже от това, по добре не чакай да не изрони зъбите. А след като е свален го обслужи изцяло- четки, втулки и каквото се сетиш, защото после е двойна работата.
А за конденза- конденз през зимата??? Не, няма как, по- скоро е теч. При тия температури изобщо не би трябвало да включва компресора.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 януари 2015 - 02:03
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg