Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Запитване относно датчик

killer with opel снимка killer with opel 30 септември 2014 - 17:18

Здвавейте колеги някой знае ли за какво е датчика на двигател X20DTH на вектра б който се намира точно зад термостата не този който е за показанието на температурата а зад него имам предвид на самата глава.ИЗВИНЯВАМ СЕ МНОГО НА ВСИЧКИ АКО НЕ СЪМ ПУСНАЛ ТЕМЕТА КЪДЕТО ТРЯБВА ИЛИ АКО ИМА ТАКАВА ВЕЧЕ ПРОСТО НЕ НАМЕРИХ
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 септември 2014 - 21:29

Е па баш той е за показанията на температурата :) Дай снимки, но май и така те разбрах
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 октомври 2014 - 07:09

И аз мисля, че трябва да дадеш снимка. Този са уреда за температурата е на самия алуминиев блок на термостата и е с един проводник с напречна кабелна обувка. Ще разгледам след обед какъв друг има и ще решим за какво е.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 октомври 2014 - 15:46

В темата за смяна на подгревните свещи стигнахме до заключението, че този датчик е за включване на греенето и контрол за температурата от компа.
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 03 октомври 2014 - 14:21

Много ви благодаря на всики за мненията.Този датчик е за температурата на двигателя или по точно компа взима инфо от него и според него компа пуска повече по малко гориво и тн.. Моя датчик отчиташе със 33 градуса повече от реалната стойност и забиваше на 93 градуса а лошото е че като този датчик е проблемен лъже и този за показанието на таблото както и впръскването на гориво към двигателя.Наздраве на всички благодаря ви колеги и много без авариини километри. Забравих да кажа смених водната помпа термостата датчиците за темепературата всички радиатора ми е чист на сълза промивка на цялата система и колата ми заспа след като загрее на 85 градуса със зор вдига до 90 и пак пада на 85.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 04 октомври 2014 - 10:32

А как диагностицира датчика като проблемен ? С оп-ком ли го гледа или му мери
съпротивлението?
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 04 октомври 2014 - 15:51

 killer with opel, на 03 октомври 2014 - 14:21, каза:

Много ви благодаря на всики за мненията.Този датчик е за температурата на двигателя или по точно компа взима инфо от него и според него компа пуска повече по малко гориво и тн.. Моя датчик отчиташе със 33 градуса повече от реалната стойност и забиваше на 93 градуса а лошото е че като този датчик е проблемен лъже и този за показанието на таблото както и впръскването на гориво към двигателя.Наздраве на всички благодаря ви колеги и много без авариини километри. Забравих да кажа смених водната помпа термостата датчиците за темепературата всички радиатора ми е чист на сълза промивка на цялата система и колата ми заспа след като загрее на 85 градуса със зор вдига до 90 и пак пада на 85.

И на мен ми е интересно как го разбра датчика.
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 05 октомври 2014 - 20:17

И със опком и му мерих съпротивление даваше луди стойности. Също да добавя радиатора на климатика е пред този на охладителната система моя на климатика беше мнго мръсен и пречеше на потока на въздуха. Изчистих го и положението стана още по-добре.
Мнението беше редактирано от killer with opel: 05 октомври 2014 - 20:22
Отговори

тенчо маринов снимка тенчо маринов 18 декември 2014 - 19:02

 killer with opel, на 05 октомври 2014 - 20:17, каза:

И със опком и му мерих съпротивление даваше луди стойности. Също да добавя радиатора на климатика е пред този на охладителната система моя на климатика беше мнго мръсен и пречеше на потока на въздуха. Изчистих го и положението стана още по-добре.

Колеги при мен не ми отчита температурата на таблото парното си духа топло а стрелката на таблото не марда вазможно ли е тозидатчик да е проблемен .Колата е астра Г 2000г.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 декември 2014 - 11:14

[quote name='тенчо маринов' timestamp='1418922161' post='1191596']
Колеги при мен не ми отчита температурата на таблото парното си духа топло а стрелката на таблото не марда вазможно ли е тозидатчик да е проблемен .Колата е астра Г 2000г.
[/quot

На самия термостат има един датчик. Само един кабел излиза от тоя датчик, който е закачен с кабелна обувка.

http://store.picbg.n...560409e5102.JPG

от него взема сигнал за уреда на таблото. Виж да не се е откачила кабелната обувка после търси натам проблема.
Отговори

Alexandar4o снимка Alexandar4o 07 януари 2015 - 18:41

Аз смених този датчик който е само с една букса(намерих го само за 4лв нов),не е от него.На самият термостат има датчик пак за температура със синя букса-не съм сигурен но той е за работата на двигателя.Остава ми да огледам отново таблото или пътя на кабела.Стрелката не мърда.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 януари 2015 - 10:15

Ами причините от тук натам ги търси или в същото кабелче до таблото или в самото табло. За жалост не мога да ти дам по-конкретна насока. Ако е разглабяно таблото понякога се случва при обратния монтаж на стрелката да я натиснат по-силно към таблото и тогава почва да заяжда.
Отговори

titan22 снимка titan22 08 януари 2015 - 10:31

Датчика със синята букса е за ECU-то на автомобила,от там получава инфо компа как да образува смесите спрямо температурата на мотора.Откачи другия кабел от датчика и го дай на маса,ако стрелката се отклони към червеното-датчика е дал фира,ако ли не-прекъснат кабел или повреден уред на таблото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg