Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

датчик дъжд на опел сигнум

красимир николов снимка красимир николов 15 февруари 2013 - 22:21

Значи имам датчик за дъжд на предното стъкло но или не работи или трябва да се включи от някаде.Как мога да проверя дали работи?Трябва ли от някаде да се включи?Колата ми е опел сигнум 2.2 дти
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 февруари 2013 - 22:44

Като за начало той работи само когато си запалил колата/дал на контакт и бутнеш лоста веднъж на горе, това е степента на която на по-старите коли там е интервала. Също така обаче честотата при тази степен се регулира от врътката на десния лост, като най-вляво е най-малко чувствително а най-вдясно е най чувствително за капки. И сега ако си направил всичко това и продължават да не махат докато вали значи може да пробваш с op-com дали нещо не е изключено. Също така при мен даже и да не вали като бутна лоста чистачките си махват веднъж, а като дам към 0 се чува някакво реле да изключва...
Отговори

красимир николов снимка красимир николов 15 февруари 2013 - 22:48

Значи като бутна лостчето да трагват чистачките на интервал и може да се усилва и намалява но аз си мислех ,че това не е от датчика.Мислех ,че като завали и датчика заработва сам без да бутам лоста и евентуално чистачките трагват.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 февруари 2013 - 10:00

Не, след палене на колата, чистачките са на степен 0, като ги дадеш на едно, чак тогава започва да работи датчика. Но ако прозореца е сух, чистачките би трябвало да махнат веднъж и да спрат, следващото има движение трябва да е чак, когато има вода вурху датчика...
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg