Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вектра С

tisho0021 снимка tisho0021 22 юли 2017 - 23:01

Колеги имам Вектра Б но се двуомя за Вектра С да взема с мотор2.2 бензин.Но не съм запознат много с този модел.Ако може малко за помощ.
Отговори

bat van снимка bat van 23 юли 2017 - 07:04

Какво по точно те интересува. За мотора има писано много.С верига е и е проблемен.Потърси има писано много.Окачването и на двете отзад е еднакво.Отпред вектра Ц е с алуминиево окачване (шарнира върви с носача).
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 31 юли 2017 - 11:23

Мотора изобщо не е проблемен, да с верига е и е добре да се смени защото не се знае колко живот е останал в нея. По някога се къса дори без да има признаци с така характерното почукване на дизелов агрегат. Този мотор си похапва доволно масълце но за него си е нормално. Като цяло мотора е здрав и електрониката му не е конфликтна. Да Вектра Ц, не е така евтина за поддръжка като Вектра Б, но и цените на частите за нея вече паднаха също така, че са поносими. Ако си мислите, че която и да е кола с с ЕГН започващо с 06 г. е по-евтина за поддръжка се лъжете. И както се казва всичко опира до късмета при кола втора употреба. Ако има нещо конкретно ще помагам като собственик на такава Вектра подкарала при мен 5-та година.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 31 юли 2017 - 11:40

Виж 1.8 мотора и да е с ремък не е скъп за обслужване 3 пъти ще сменяш комплект ремък отколкото един път верига.Моторът 2.2 е маслояд абе проблемен виж обявите на старо най-евтино вървят 2.2 моторите според мене само заради тези проблеми.
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 юли 2017 - 20:38

Колеги, защо не попитахте за кой мотор точно става дума. Мотор 2,2 бензин, но кой?
Дали иска газификация? Предимно на градско или на дълго ще го кара?
Има Z22SE 147 коня и Z22YH direkt 155 коня. Не са еднакви.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 31 юли 2017 - 22:23

Има два мотора 2.2 бензин,единия е инжекцион 147 коня другия 155 к.с. директно впръскване и ако не се бъркам повечето са 6 скоростна кутия или са само със 6 не съм сигурен.Според мене най-хубавото двг за Вектра Ц е 1.8 казват че на това купе е бил тромав на Вектра Б не е,но икономия/здавина/евтина поддръжка 1.8
Ако питаш мене по добре 1.9 120 к.с. или 100 дето е дефорсиран 120 к.с.
120 к.с. Z19DT
100 к.с. Z19DTL
Проблеми създават алтернаторите им който се ремонтира за около 100 лв за пробег над 5000 на година са супер мотори.
За алуминиевите носачи не са чак толкова неиздръжливи,не мога да разбера всички караме Опел който е с най-здрава ходова част от всичките други марки и се оплакваме,мой приятел за 80000 км с А4 3 пъти поднови предницата и кара много внимателно.Ако дават А4 на мене с моя стил на каране за 2 месеца нищо здраво няма да стане и приятеля ми потвърждава това.Ако колегите с Вектра Ц четат тази тема носачи биалетки и други неща оригинални ГМ в Турция са наполовина по-евтини от Делфи което се продава в България.Ето ви сайт да се ориентирате тука са по скъпи не е както в БГ в Турция в нета са по скъпи
Ето за Вектра Ц http://www.opelotoye...8,LA_241-2.html ето за комплект предница Делфи http://www.opelotoye...ti,PR-1182.html с Български пари под 220 лв
Мнението беше редактирано от andro6157: 09 август 2017 - 09:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg