Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Инсигния проблем с температурата

Evo снимка Evo 23 юли 2017 - 22:47

Здравейте, реших се и аз да задам въпрос, пък дано някой помогне. При студено палене на Инсигния дизел индикатора за температурата ми показва 90 градуса и самото палене е тегаво, свързано с много въртене и пушене. След запалване двигателят изчиства работа и заработва добре. Когато вдигне температура, стрелката спада към 60 градуса. Смених датчика, проследих жиците до компютъра и са добре. Поради това, че студена отчита висока температура, не включва подгряване. Пробвах с друго табло, но е същото. Пробвах с друг компютър и боди контрол модул, но пак същото. Направо откачам, а колата ми харесва и ще трябва да я оправя. Днес на всичкото отгоре ми кипна и чайника та явно и перка не включва щото отчита някаква температура наобратно дори и при изключен датчик. Ще се радвам на всякакви СМИСЛЕНИ идеи.
Отговори

Evo снимка Evo 24 юли 2017 - 19:24

Оправих я. Направо ме осени като електрошок и много се изкефих като заработи нормално. Някой някъде е разменил буксите на температурните датчици за антифриза и за изгорелите газове. А защо са еднакви буксите най-вероятно и в Опел не знаят, та чак и жиците са с еднаква дължина.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg