Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Питане за газов инжекцион

medemi снимка medemi 03 юни 2008 - 21:57

При търсенето ми из форума за инфо за газов инзекцион виждам че всеки си хвали неговия и така и не ми стана ясно коя фирма да предпочета та ако може по запознатите да опишат по подробно качествата и минусите на инжекционите.Ако може и да ми препоръчате газова инджекция за Опел Зафира 1.8 2000г.
питах тук там цената варира от 1200 до 1600 лева. четох хвалебствията за "Фобос" за BRC заStefanelli за Bigas и кви ли още други но така и не останах с впечатление за - и + им.
ще съм ви благодарен да пишете по тези въпроси и да ми препоръчате инджекция
Отговори

shrike снимка shrike 04 юни 2008 - 08:14

Виж колега аз доколкото знам Bigas e най-добрия газов инж. препоръчва се за двигатели с повече кончета.
Стефанелито бил на същия принцип и разликите не били големи, той е малко по евтин ,аз си сложих такъв преди 8 месеца и за сега съм много доволен. Имах една малка неприятност но тя не произтичаше от газ. инж. а от уменията на майстора които го е монтирал.
Отговори

Тодор снимка Тодор 04 юни 2008 - 09:10

 medemi, на Jun 3 2008, 10:57 PM, каза:

......за газов инзекцион виждам че всеки си хвали неговия и така и не ми стана ясно коя фирма да предпочета та ако може по запознатите да опишат по подробно качествата и минусите на инжекционите...

Ами колега, то няма как да бъде и по друг начин всеки който е монтирал е ползвал само една марка (принципно), така че няма как да се направи съпоставка газ. инж. А примерно е по добър от газ. инж. Б поради еди кви си причини :)
Сега по темата:Колкото хора толкова и мнения...аз например съм с инжекционче БСМ Каргаз от 10мес. минал съм близо 10-на хил. км. и досега проблеми не съм имал.Разхода ми е добър , вървежа и той.Е сега ако мислиш че като сложиш ГИ съвсем никаква разлика няма да има, просто няма да е така но е поносимо, в пъти по добре от обикновена уредбичка.Ако имаш финасовата възможност сложи "БРЦ Сикуънт" около 1800лв. и е доказано добра, от БГ инжекциите Фобос, КарГаз.....т.н също е вариант но е по бюджетен :) Аз предпочетох Каргаз заради моя газаджия ,той ми го препоръча , цената беше 1200лв. с тороидална бутилка и сега съм доволен.Къде е близо 2,4 лв. срещу 1.08 лв. за газ.Ами това е слагай по бързо нещо та да започне да се възвръща по бързичко.Успех!
Отговори

dimobg снимка dimobg 16 юни 2008 - 11:04

Колега, къде мислиш да сложиш бутилката??
Отговори

Nasko_69 снимка Nasko_69 20 юни 2008 - 22:02

Първо гледай сервиза и майстора. След това марката на уредбата. Добрия сервиз и майстор е за предпочитане, пред цената. Добрия майстор ще монтира и настрои и най евтиния ГИ. Некадърния майстор ще скапи и най скъпия и добър ГИ.
При съвременните ГИ принципа на работа е почети идентичен. Най-важен е софтуера и инжекторите. Добре е инжекторите да са независими, един от друг и да се сменят отделно при проблем.
Отговори

medemi снимка medemi 21 юни 2008 - 07:53

Предполагам че не е проблем бутилката да е на мястото на резервната гума.
Оглеждам всияки Зафири дето мина покрай тях но не съм видял още газифицирана.
Ако може дайте повече инфо
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 21 юни 2008 - 17:34

Ами какво да ти кажа - ако питаш мен търси си италиански ГИ и читав майстор да ти го сложи и не на последно място да го настрои правилно.За Фобос в Плевен (за сервиза след колелото на индустриалната зона) мога да те посъветвам ВЪОБЩЕ ДА НЕ СИ ПРАЩАШ КОЛАТА ТАМ.Единственото което могат да направят там е да прее*** и нещо друго докато го слагат.Работих малко там и съм слагал ГИ заедно с другите момчета.Тъпото е ,че на никой не му е съвсем ясно как се монтира правилно този ГИ(изискване за големина на дюзите,отстояние от фланеца на колектора и т.н) - всеки монтира както му е удобно.Да не говорим,че всмукателния колектор се дупчи дирекно както си е на колата и тея стружки отиват сещаш се къде.Като ти режат маркучите за парното,после вода/антифриз не се долива,"собственика да се оправя". Относно настройката му - това "свещенодействие" го прави само собственика на сервиза,който закача премъдрия си лаптоп към твоята кола и записва на EEPROM - а последната версия на софтуера,свален незнайно от къде.Настройва ГИ чрез автоматичния режим за настройка на газовия компютър.След това сяда с тебе и отивате да се возите.Ако не ти харесва как ти върви колата - бута подаването на газ + 15% и си готов.Та такива ми ти работи с Фобос,но съветът ми към теб остава един - намери си наистина кадърен майстор,който да сложи всичко както трябва,защото това е още една паралелна горивна система,която взема немалко данни от основната на колата.За бутилка - бих те посъветвал за такава на мястото на резервната гума,защото иначе ти отива багажника на Зафирата.Попринцип са с подсилени страни тороидна форма и не би трябвало да гръмне толкова лесно при удар отзад,колкото обикновената.Преценавай сам, но най вече гледай внимателно това което ти предлагат!

Поздрави!
Отговори

medemi снимка medemi 21 юни 2008 - 19:21

Благодаря много на vectra rules.
А някой да е слагал или видял на Зафира бутилката да е на мястото на резервната гума?
Като гледам къде е рез. гума не ми се вярва че може да се удари , че чак и да гръмне.

Ако е удобно на колегата vectra rules да ми разясни по подробно какъв е правилния монтаж на ГИ на Зафира с бутилка на мястото на резервната гума
благодаря предварително
Отговори

Nasko_69 снимка Nasko_69 22 юни 2008 - 18:26

Ами то във всички сервизи, при монтаж на ГИ, колекторите се дупчат направо. Ако искаш да ти ги свалят, продупчат и почистят, ще трябва да се бръкнеш повечко в джобчето.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 22 юни 2008 - 18:39

Здравей отново!Еми не мога да кажа ,че съм кой знае какъв професионалист в тази област,но ще споделя това което знам.Първият ми съвет е да държиш газовия компютър да е скрит някъде вътре в колата(газаджиите няма да ти се зарадват много,щото им отваряш допълнително работа,но като вали си сигурен че всичко ще ти е на 100%).Второто поразпитай или се завърти около някой сервиз как определят големината на газовите дюзи.Защото по принцип ако сервиза е лицензиран или внася ГИ,те разполагат с таблици,на които пише на коя кола с какъв мотор какви дюзи да се сложат.Казвам го ,защото съм бил свидетел на куриоз-идва един клиент от Сф,колата не му вървяла.Собственика на сервиза му е познат и го води в кафето,а на мен ми казва демонтирай дюзите и ще видим какво да правим.След това въпросният решава - вземаш съответната бургия и ги разпробиваш внимателно до размера Х,при което и аз се пуля,но нали е шеф.А през това време нищо не подозиращият човек си пие кафето.
Относно бутилката отзад - мисля че се хващаше само на болта за резервната гума,но ен съм на 100 % сигурен. След това бутилката се дупчи и се слага сондата.Към сондата влизат две магистрали - на 6 и на 8 мм(ако не се лъжа).По малката е за патрона за пълнене на газ,а др. е към изпарителя.Съветът ми е да искаш пълначката за газ да е на бронята,а не да дупчиш стената на калника,защото никой не си играе да слага силикон там и след това ръждата започва първо от там.Другото - газовата магистрала да минава през пластмасовите скоби,които държат проводите за спирачките,а не просто завързана за тях със свински опашки(и това е честа практика).Върху самите газови магистрали, излизащи от бутилката извън купето трябва да има поставен допълнителен пластмасов шлаух(наподобява pvc маркуч от прахосмукачка) за да извежда газта извън купето при евентуален теч.
Изпарителя се връзва успоредно на тръбите на парното с тройници - тройника трябва да е с размерите на оригиналните тръби на парното и третия да съответства на диаметъра на тръбите на изпарителя.При мен бяха 14/14/14 - и ми разду маркуча от колектора на ризата на ДВГ-то,сега е 16/16/16(щото кой да знае какво е мислил този дето го е слагал,а оригинално поне за моя Опел тройника трябва да е 20/20-16 ако не се лъжа.Добре че ми проте4е на паркинга,та не прегрях колата.Така че имай в предвид и това,щото майсторите по правило ги мързи и слагат каквото имат(поне некадърниците от тях).И мен ме бяха карали да слагам маркуч 20мм в тройник 16/16./16 щото друг нямало,ама нали бях нов и какво ти разбирам аз.
Друго - хубаво трябва да са изолирани връзките към TAP сензора,като и останалите кабели дето идват от купето - съответно да са защитени от гумени шлауси,а не да са голи жици,защото има опастност от късо съединение.
Това е каквото мога да се сетя в момента,защото вече не се занимавам с това и може да пропускам или бъркам нещо.
Ако съм объркал нещо съществено,моля по-компетентните колеги да ме поправят.Надявам се да съм бил поне малко полезен.<_< :beer: <_<
Отговори

doolettle снимка doolettle 22 юни 2008 - 19:43

 Nasko_69, на Jun 22 2008, 07:26 PM, каза:

Ами то във всички сервизи, при монтаж на ГИ, колекторите се дупчат направо. Ако искаш да ти ги свалят, продупчат и почистят, ще трябва да се бръкнеш повечко в джобчето.

естествено, че няма да си създадат излишни главоболия. Но все пак има коли при които на място нестава и там вече(поне в повечето случаи) претупват набързичко, че кой ще губи ден и половина за едни колектори!!! Рядко някой да се постарае и още по-рядко в големи сервизи дет постоянно им дават зор и не им пука за името на сервиза!
Отговори

The_Machine снимка The_Machine 23 юни 2008 - 23:01

Всъщност, обожавам да си изпипвам работата и един монтаж ми отнема обикновено минимум 2 дни :)
Демонтирам колектора, ако гарнитурката ми изглежа съмнителна отивам и купувам нова, меря си маркучите с точност до 1-2мм и така :)
Всички кабелни връзки запоявам, търся на компютъра място, което хем да е сухо, хем да се обдухва от насрещния въздух - малко трудно ще се вкара в купето, защото всички кабели идват кримпнати с буксите, тоест трябва да се удължават, което на мен не ми се нрави особено - все пак си е кабелна връзка, макар и запоена , но все пак...
При ФВ си има свободен канал във всяка щипка за тръбопровода и не са нужни дори свински опашки, при опелите мисля също имаше такава възможност.
Зарядното наистина е хубаво да не е на ламарина, може да се монтира малко зарядно с демонтируема чашка до капачката на резервоара -
Публикувано изображение
Някой ако има желание - да пита, отворен съм за всякакви въпроси :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg