Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Най-честите проблеми при Астра Г, Вектра Б и Зафира А

Dimas снимка Dimas 17 ноември 2013 - 17:50

 Зенит-е, на 17 ноември 2013 - 17:21, каза:



Ако съпоставиш загряването и изтиването на нашите дизели с някой VAG ще разбереш, каква е разликата. Всички, които карат или са карали коли с такива мотори знаят за тая подробност. Бавно загрява (имам в предвид нормална работна температура) и бързо изтива (моя при 5 градуса над 0 измръзва за около 30мин.)

Колкото до това, какъв термостат да избереш мога само да се съглася с Марто, че е най-добре да го смениш целия, не само патрона. Аз примерно съм с някакъв немски (Motorrad или нещо подобно) от 2 години и проблем нямам. Тези, които колеги са хвалили по темите са на Бер и Валер, но знам, че има и много ментета. За повече инфо в тази посока :use_search:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 17 ноември 2013 - 20:09

Моята печка когато зимата работи на място с вкл. парно изтива :surrender:
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 17 ноември 2013 - 21:01

Аз направих тази смяна с термостат на велер.Термостата върви комплект с тяло и датчик за температурата .Разликата е ОГРОМНА. Все едно се качих в друга кола.Ще споделя впечатленията си от термостата, а вие ми кажете дали и при вас е така.Колата влиза в оптимална температура за около 6 км при сегашните температури от около 8-18градуса.Държи постоянна температура от 85 градуса(термостата си отваря на 92градуса).Има леки вариации примерно 82 при спускане по наклон извънградско и малко над 85 градско.90 градуса ми е вдигала края на лятото градко шофиране в Бургас.Колата е карана само с антифриз.Тепърва ще видя поведението му през зимата.
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 18 ноември 2013 - 00:45

Миналата зима и аз смених моя с Велер или Вернет, не помня точно марката. Прочистих и системата, като я напълних само с антифриз. Преди да сменя термостата в студените дни загряваше някъде за 15-20км. Като външната температура беше минус 20 градуса. След смяната почна да загрява след 5-6км. Когато достигне оптималната температура с новия термостат и пусна парното, колата си поддържа тази температура, преди да го сменя когато пуснех парното започваше да пада температурата на двигателя.
Отговори

sharky_ssm снимка sharky_ssm 16 март 2014 - 21:49

За загряването си има лек, на моята вектра с печката парното почва да грее доволно и загрява по стрелката след 4-5 километра.

Сега по темата: Преди година ми търсеха кола в Италия, така и нищо читаво не излезе. Оказа се, че братовчед който живее там си купил векатра дизел от Дупница и като я карал в Италия с тамошната камионджийска нафта го дарили в педна дясна гума и колата е изпратена в БГ, Брат му и направил ремонта и решил да я продава. Та така случайно се сдобих с Вектра Б 2000г на 220000км за 2000лв, по която има капак и калник за боядисване и оцапан с масло двигател. След тестове и каране колата нямаше проблеми. Веднага щом я приведох във вид за движение и документи света чека, като тъмна Индия отидох при скромен майстор, който за около 400-500 би е оправил. Добре, че нямах парите и почнах да ровя по форума.
Оказа се застояла нафта, която за около година станала на тиня в сондата на резервоара, ръждясал резервоар от стоенето, около две години. Та тая мизерия се наместила през сменения филтър в авансовия клапан на помпата, той задира в нея и дава грешна информация,помпата няма бушон, така че нещо гори,а ремонта му вече на всички е ясен.Това го разбрах от един познат майстор, че при рязко подаване на газ колата върви, но при плавно задира в мърсотията. След добавки, масло за резачки и скъпа нафта колата почна да поотпушва и вече година върви перфектно.
Докато открия какво е:
Почистих МАФ-а, датчик на турбо, соленоиди, ЕГР-а, Колекторите, Махнах катализатора.
Ако всеки направи тези стъпки веднъж годишно и се погрижи за проблемните датчикаци да не се задръстват и да не дават грешна информация, преглед на резервоара, горивен филтър на всеки 10000 и качествено гориво проблемите биха били сведени до минимум.
Видях, че е сложен меален клапан преди филтъра и тройниците, задно с маркучите са сменени с нови.
Капака и калника все още са за боядисване
Локализирах проблема с теча на масло след смяна на гарнитурата на капака се оказа, че излиза покрай дюзите, та сега събирам инфо как да ги сменяжване.
Зимата при първо пазане светва чека и при вдигане на 2500-3000оборота гасне, дюзите са здрави.
Смених ролката на пистовия ремък заедно с ремъка за 40лв.
След автомивка ми светна еърбега, като при контакт първо гасне после пак светва.

Мисля, че колите са перфектни за такива като нас. Преди карах Кадет Д след него Вектра А. После Мондео на газ, което вървеше и возеше идеално, но си му мина времето.
При разход между 4,5мин извън града лятос и 8-9 макс драдско през зимата, при минимална подръжка относно консумативи надали има по-добра кола освен служебната.
Да при TDI-то харчи малко по малко, но при покупка 1000за обслужване, на всеки 90000км 1000лв мерси. Верига, глава може и втора ръка, ремък не. Помпата вече я правят за по 100лв.За повечето ремонти не е нужно да си инженер.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg