Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Инсталиране на темпомат

StacK снимка StacK 09 март 2014 - 16:13

Това активирал ли си?

2) Body / Instruments / PVC / cruise control .............. PRESENT
Отговори

rosenaleks снимка rosenaleks 22 февруари 2015 - 00:06

Здравейте, колеги. От днес моят Вектролет е оборудван със заветния темпомат. Двигателят е Y20DTH 2001 год. и единственото, което направих е да махна старото лостче за мигачите и да поставя новото. Никакво ровичкане в компа. Ще го поизмъча тези дни да видя как се държи. Конкретният ми въпрос е дали същото ще стане и при Вектра С 2004 Y22DTR автомат? Или се налага да обучим компа?
Благодаря предварително
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 27 април 2015 - 16:05

 rosenaleks, на 22 февруари 2015 - 00:06, каза:

единственото, което направих е да махна старото лостче за мигачите и да поставя новото. Никакво ровичкане в компа.



Това е супер странно, ако заводски е имала и после е станало нещо, и някой е сложил обинковенно лостче ...

По принцип какво трябва за да работи темпомата, понеже скоро го правих и гледах, и проверявах.

За да се активира функцията.
1. лостче за мигачите с 3-те бутона
2. ключ на съединителя
3. активиране на фунцкийте в бордовият компютър (OP-COM или TECH 2) за активирането ви е необходим и кода на колата (immobilizer/security code)


При вече активирана функция в бордовият компютър, за да се включи темпомата трявба.
1. след запалване поне веднъж да сте натиснали педала на спирачката
2. да се движите с над 30км/ч (поне при мен е така - Vectra C facelift)
3. ако сте сменили предавката, трябва да натиснете педала на гаста, иначе не се включва.
4. да сте закопчали колана - според някой колеги това също трявба да е изпълнено, моята кола е без датчици за закопчан колан и не мога да потвърдя. Нека някой колега който има такива датчици да пробва и да каже.


Кога се изключва темопомата:
1. при натискане на спирачката
2. при натискане на съединителя
3. ако карате с повече от 20км над зададената скорост на темпомата за повече от 1 минута.
- При мен ако съм задал да поддържа 80км/ч, но в момента съм натиснал педала на газта и карам със 120км/ч и поддържам тази разлика в продължение на минута - минута и малко, ми се изключва темпомата. Тествах с +15км/ч за 10мин. и не се изключи.

4. ако карате по доста не равен път, се изключват от съображения за сигурност.
- При мен това не се е случвало, някой колега може да потвърди или отрече това :-)
- До колкото знам колите с оригинална аларма имат един датчик по който следят дали купето е наклонено, може би темпомата да ползва него за да разбере дали е много неравно или не ... незнам.
Мнението беше редактирано от Petar_kazakov: 27 април 2015 - 16:10
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 11 май 2015 - 04:58

 Petar_kazakov, на 27 април 2015 - 16:05, каза:

4. ако карате по доста не равен път, се изключват от съображения за сигурност.
- При мен това не се е случвало, някой колега може да потвърди или отрече това :-)
- До колкото знам колите с оригинална аларма имат един датчик по който следят дали купето е наклонено, може би темпомата да ползва него за да разбере дали е много неравно или не ... незнам.

Това с 4та точка мисля че е вярно по един участък карам със 60 на темпомат докато измина 20 метра започва да изключва аз пак го включвам то пак се изключва и е наистина странно че го прави винаги на този път но може да е и от друго незнам. Нямам заводска аларма даже нямам никаква аларма. Колата е вектра ц 2004г. Комби. Темпомата съм го слагал сам и активирах през опком.
Отговори

Peshoa снимка Peshoa 28 ноември 2017 - 10:55

Здравейте колеги,
разгледах темите за темпомата на тези коли. Все пак, ако някой може да каже със сигурност - ако колата има темпомат,работещ нормално, възможно ли е да не работи индикацията за активирането му таблото, както е при мен в момента? Имам ли инсталация до уредите за тази индикация и само до активиране на тази индикация ли опира въпроса?
Отговори

survivor снимка survivor 28 ноември 2017 - 11:13

Ако е слаган допълнително (както е при мен) е напълно възможно да няма диод в самия километраж. Иначе инсталация до таблото си има, защото временно карах с километраж от англичанка и на него си светеше индикацията на темпомата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 ноември 2017 - 11:32

Възможно е просто да трябва активация.
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 ноември 2017 - 11:45

Колега @Peshoa,

сливам ти темата с подобна такава...

А отговора е: не е задължително да има диод в табото, има тестове, може да го тестваш. По-скоро ако колата е преди фейса и темпомата е слаган допълнително може да няма диод в таблото. Инсталация имаш, но се налага разглобяване и запояване на диод...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg