Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra 1,7CDTi Z17DTH

кирил добрев снимка кирил добрев 27 декември 2013 - 23:02

Здравейте колеги.Карам Астра 1,7cdti 2006г от близо 2г.От известно време забелязвам че двигателят ми работи доста по шумно от останалите коли с такива двигатели(доста по силно изразен дизелов звук,пречукване между1100 и 1400 оборота и по големи вибрации).Съсипах се от сервизи и диагностики,включително и оторезиран сервиз на Опел,но без резултат.През цялото време върху автомобила се извършваха всякакви манипулации (ремонт на дюза,смяна на датчик на разпределителен вал,преглед на центровката на автомобила,отваряне на двигателя и др.)но резултат никакъв.Проблема си стои и то най-вече при студен двигател (работи като трактор).Моля ако има някой с подобен проблем или знае някакво евентуално решение на проблема да пише.Мерси предварително
Отговори

stei снимка stei 27 декември 2013 - 23:26

Колега незнам колко е шумен твоя двигател но имай в предвид че те са доста шумни ако сравняваш с НDI или TDI на други марки и на студено издават характерен звук почти като на трактор както си обяснил. Мисля че е common rail 4 то поколение и от там е по шумен този двигател. Така ми беше обяснено и на мен още като купих автомобила.
Отговори

vdwind снимка vdwind 28 декември 2013 - 10:05

А някой проверявал ли ти е предварението и работата на авансовия клапан?
Отговори

кирил добрев снимка кирил добрев 28 декември 2013 - 12:04

[quote name='vdwind' timestamp='1388217934' post='1152288']
А някой проверявал ли ти е предварението и работата на авансовия клапан?

В Опел проверяваха центровката на двигателя и казаха че е наред
Отговори

ivan76 снимка ivan76 28 декември 2013 - 20:27

В кой от двата сервиза в Бургас си ходил,защото в единия не са много в час.За да не излезе че "полюя" ,ако проявяваш интерес се свържи с мен на лични,аз имам същия автомобил.
Отговори

_STRASTEN_ снимка _STRASTEN_ 18 януари 2014 - 17:25

Колега и при мен беще така.Имах проблем с разтоварващия клапан на турбото и бях в оторизиран сервиз.Приемчикът ми е приятел и ми обърна доста голямо внимание,като ми отвориха турбината и се оказа че буталото което променя геометрията на турбината е клеясало и се движи много трудно, а колата е на 65000км и се за4удехме каква е пречината.предполагаме че може да е нещо фабрично.Но след изкарването на колата от сервиза има осезателна положителна промяна в ускорението и утихване на двигателя.При студен двигате на 1-а при над 1200 оборота започвах да 4увам турбото и то само на 1 предавка ,когато загрее двигателя нямаше проблем.Сега след тази интервенция в сервиза този проблем изчезна и всичко си е нормално.Може би е работила така от чисто нова но несъм и обарнал внимание,но сега всичко е наред и съм много доволен от количката.Също качеството на нфтата би оказало влияние,както и вискозитета на маслото.
Отговори

кирил добрев снимка кирил добрев 18 януари 2014 - 19:34

 _STRASTEN_, на 18 януари 2014 - 17:25, каза:

Колега и при мен беще така.Имах проблем с разтоварващия клапан на турбото и бях в оторизиран сервиз.Приемчикът ми е приятел и ми обърна доста голямо внимание,като ми отвориха турбината и се оказа че буталото което променя геометрията на турбината е клеясало и се движи много трудно, а колата е на 65000км и се за4удехме каква е пречината.предполагаме че може да е нещо фабрично.Но след изкарването на колата от сервиза има осезателна положителна промяна в ускорението и утихване на двигателя.При студен двигате на 1-а при над 1200 оборота започвах да 4увам турбото и то само на 1 предавка ,когато загрее двигателя нямаше проблем.Сега след тази интервенция в сервиза този проблем изчезна и всичко си е нормално.Може би е работила така от чисто нова но несъм и обарнал внимание,но сега всичко е наред и съм много доволен от количката.Също качеството на нфтата би оказало влияние,както и вискозитета на маслото.


Мерси за съвета,ще проверим тази теория и ще пиша дали има резултат
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 19 януари 2014 - 14:49

провери си нивото на маслото,да не се окаже че в картера имаш повече нафта от колкото масло,ако и колата ти има DPF то проблема ти е налице///
Отговори

кирил добрев снимка кирил добрев 20 януари 2014 - 13:55

[quote name='georgibakarliev' timestamp='1390135789' post='1155653']
провери си нивото на маслото,да не се окаже че в картера имаш повече нафта от колкото масло,ако и колата ти има DPF то проблема ти е налице///
[/q
Маслото го смених миналата седмица.Всичко му е наред,а DPF не знам какво означава.
Отговори

Gergana Ivanova снимка Gergana Ivanova 20 януари 2014 - 19:08

 кирил добрев, на 27 декември 2013 - 23:02, каза:

Здравейте колеги.Карам Астра 1,7cdti 2006г от близо 2г.От известно време забелязвам че двигателят ми работи доста по шумно от останалите коли с такива двигатели(доста по силно изразен дизелов звук,пречукване между1100 и 1400 оборота и по големи вибрации).Съсипах се от сервизи и диагностики,включително и оторезиран сервиз на Опел,но без резултат.През цялото време върху автомобила се извършваха всякакви манипулации (ремонт на дюза,смяна на датчик на разпределителен вал,преглед на центровката на автомобила,отваряне на двигателя и др.)но резултат никакъв.Проблема си стои и то най-вече при студен двигател (работи като трактор).Моля ако има някой с подобен проблем или знае някакво евентуално решение на проблема да пише.Мерси предварително

Здравей колега и аз имам този проблем помогни ако можеш.0878865453 само ми чукни да се чуем.
Отговори

ГостТ.Дамянов_* 19 март 2014 - 01:27

Привет колеги,

от скоро съм с Астра Н 1.7цдти 74кв.2007г.
Имам проблем за който се надявам да ме насочите за възможните причинители.
Та следното:
По таблото нищо не свети за проблем,на ел.диагностика в Оникс авто пак НИЩО,обаче на 1500 об.има едно тресене все едно съм на 5ск.с 20км.Звука на двигателя се променя все едно съм на 3 цил.Има леки вибрации и в купето.Прави го и на скорост и при подаване на газ на свободна.Сложих добавка за дюзи на Люки Моли но за сега няма ефект(2 дена).На свободна работи перфектно,никакви вибрации никакви промени в звук или обороти,след 2000об.пак заглажда.
Помогнете с мнение ,че съм шах и мат...

Лек ден/вечер
Отговори

кирил добрев снимка кирил добрев 20 март 2014 - 21:58

 Т.Дамянов, на 19 март 2014 - 01:27, каза:

Привет колеги,

от скоро съм с Астра Н 1.7цдти 74кв.2007г.
Имам проблем за който се надявам да ме насочите за възможните причинители.
Та следното:
По таблото нищо не свети за проблем,на ел.диагностика в Оникс авто пак НИЩО,обаче на 1500 об.има едно тресене все едно съм на 5ск.с 20км.Звука на двигателя се променя все едно съм на 3 цил.Има леки вибрации и в купето.Прави го и на скорост и при подаване на газ на свободна.Сложих добавка за дюзи на Люки Моли но за сега няма ефект(2 дена).На свободна работи перфектно,никакви вибрации никакви промени в звук или обороти,след 2000об.пак заглажда.
Помогнете с мнение ,че съм шах и мат...

Лек ден/вечер

аз се боря с този проблем вече около година,на диагностиките не излиза нищо.Свалях ,дюзи,отварях двигател,глава и каквото ти дойде на акъла и резултат все още нямам.
Отговори

ceko снимка ceko 20 март 2014 - 22:03

Маховик?
Отговори

кирил добрев снимка кирил добрев 20 март 2014 - 23:29

 ceko, на 20 март 2014 - 22:03, каза:

Маховик?


Смених го с чисто нов и нищо
Отговори

divia снимка divia 21 март 2014 - 17:35

Същото и при мен. Дори когато работи на място притриса,а като натиснеш съединител работи добре. Съединител,маховик и дюзи са правени
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg