Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем по въздушната система на Зафира Б

meskalito снимка meskalito 08 март 2014 - 02:14

Колеги, здравейте. Пиша за първи път с молба за помощ. Ако не с идеи, поне за читав майстор. В четвъртък ми светва чек енджина и колата започва да губи мощност(Zafira 1.9 DTH, 2006) Колата е с премахнат ДПФ и софтуерно изключен ЕГР. Един колега чекна грешката -P0100 Mass Or Volume Air Flow Circuit Low Input. Закарах я на София Ауто, като специално им повторих горните особености. Те ми звънят след 2 часа и ми казват всичко е ок дотук, но за да продължим с диагностиката трябва да изчистим ЕГР-а. Викам от какъв зор, като той изобщо не се отваря от една година. Приемчика вика, ако искате да продължи диагностиката, трябва. Казвам хубаво. Пускат ми смс, отивам взимам колата, но след края на работното им време и дежурния нищо не може да ми каже. На листа пише само чистене ЕГР и диагностика. Прибирам се с нея и върви горе долу. След два часа тръгвам да излизам и чао. Не може да вдигне повече от хиляда оборота. Педала до долу на газта и макс 1000 оборота. Видимо не видях нищо по шлауховете, ама вярно че беше и тъмно вече. Тия утре няма да имат диагностик в сервиза, а и как да им я закарам... Ще съм благодарен за всеки коментар.
Мнението беше редактирано от meskalito: 08 март 2014 - 02:15
Отговори

vdwind снимка vdwind 08 март 2014 - 06:52

Е на теб като ти е изключен ЕГР защо го чистят, и още повече като ти дава грешка в MAF ти чистят ЕГР. Според мен или MAF е супер мръсен или е повреден. Добре е да се провери и дали връзката между неговата клема и тази на компютъра е наред, може да прави лош контакт.
Отговори

Nixan снимка Nixan 08 март 2014 - 18:27

Когато си купувах моята зафира ме предупредиха да я тествам точно за това, дали може да вдигне повече от 80, защото имали проблем с нафтовата помпа и не вдигали обороти. И може би затова си взех газ-бензин.
Надявам се да съм помогнал малко.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg