Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Помпа за обезвъздушаване?

brankor снимка brankor 23 август 2010 - 13:13

Здр колеги! Имам проблем с сутршното палене (пали за 5 сек гасне и вартене около 20сек пак да запали) и искам да ме посаветвате каква помпа трябва да сложа да е обезвъздушавам ръчно малко кофти но проблема ми е само сутрин. Преди пак имах проблема четох в форума и смених филтара с капсулован (вход и изход) но преди 2 дена пак се появи и искам да и сложа помпичка за да не прецакам стартер или гнп-то .
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 август 2010 - 15:43

Един приятел преди време си купи като мойта (X20DTL) и видях, че си има помпичка.. Не вярвам така да е внесена колата, предполагам тука по авто-къщите са я слагали. Съвсем обикновена гумена подкачваща помпичка, същата като на тия маркучите за точене на гориво дето са. Неговата е сложена точно на входа на горивния филтър. Засега още не му се е налагало да я ползва, освен след смяната на горивния филтър - направо от там подкачиха нафта и запали на 1-вото завъртане на стартер.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 23 август 2010 - 18:46

Ами колега,този проблем е на всичките дизели (ДТЛ,ДТХ),твоя проблем може да е от маркучите за излишната нафта.Ако не си ги сменил,смени ги.Ако пак не се оправи,погледни дали не ти смесва нафта с масло,да не са ти заминали уплатненията на дюзите.Аз лично бях си сложил такава помпичка и като натоваря колата примерно с 4 човека,и като я напъна на баир засмукваше помичката,всмисъл смачкваше се и започваше да не върви колата.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 23 август 2010 - 21:33

Слагането на допълнителна подкачваща помпа за постянно е противопоказно! Не се препоръчва при VP44.
Отговори

brankor снимка brankor 24 август 2010 - 16:58

 Rodjero, на 23 Aug 2010, 19:46, каза:

Ами колега,този проблем е на всичките дизели (ДТЛ,ДТХ),твоя проблем може да е от маркучите за излишната нафта.Ако не си ги сменил,смени ги.Ако пак не се оправи,погледни дали не ти смесва нафта с масло,да не са ти заминали уплатненията на дюзите.Аз лично бях си сложил такава помпичка и като натоваря колата примерно с 4 човека,и като я напъна на баир засмукваше помичката,всмисъл смачкваше се и започваше да не върви колата.



Колега два пати ги сменям маркучите за излишната нафта. А това за помпата ако е вярно да не слагам тогава . За мешането гледал сам обаче колата не дими и работи добре , маслото е ок и антифриза не марда . Обаче забелязах че като трагна да паля сутрин стрелката за отчитане на гориво мрадва леко на степен нагоре и спира а резержоара е малко над половината чак след като запли ( 20 сек) стрелката пак с степени варви кадето трябва да е още когато дам на контакт мисля . може ли там да е проблема и мерси на отзовалите се .
Отговори

devil. снимка devil. 26 август 2010 - 19:10

Не слагай такава помпичка!!!!!!По-добре си намери проблема!!!Моята я купих със такава помпичка и като я настъпя колата особенно като е студена забиваше муцуната.
Потроших сумати нерви и накрая разбрах,че моментно помпичка ми ограничава горивото за ГНП-то!!!Ако я форсираш на място няма да забележиш нищо!!!
Отговори

dth_user снимка dth_user 26 август 2010 - 21:11

devil., аз съм с такава помпичка, която има и клапан в нея, от почти година, но не забелязвам подобен проблем. Преди да я поставя, в комбинация с капсулован филтър, сутрешното палене беше кошмар. В момента я ползвам само като сменявам филтъра. Искаш да кажеш, че без нея ще върви повече? И в момента катеря високопланински проходи ежеседмично - дърпа яко! Относно забиването на студен, току що стартиран двигател - пише го и в някои ръководства - прави го ЕКУ, докато не нормализира мотора работата си. Възможно е и помпичката да пречи, но мисля, че съпротивлението, което тя добавя в системата е минимално. Може би ще поекспериментирам, като я махна за известно време...
Отговори

gosho снимка gosho 09 септември 2010 - 20:35

Или смуче въздух от някой маркуч или клапанчето на помпата.Може да пробваш да сложиш едно еднопосочно клапанче между филтъра и помпата и то ще пуска гориво към помпата и няма да се връща в резервоара.Има ги в магазините и не са скъпи.
Отговори

krasenikolov снимка krasenikolov 25 март 2014 - 18:40

Купих си помпичка днес,чудя се обаче,къде да я монтирам...на кой маркуч?На този за обратната дали ще е удачно?Има едно маркуче на тройник, непосредствено преди маркуча,който идва от резервара да влезе в кутията на филтъра...мисля на него да я сложа...помагайте,споделете на ваще коли къде е монтирана помпата.Благодаря предварително на отзовалите се колеги!
Отговори

asensio снимка asensio 25 март 2014 - 21:15

Варянтите са 2 - преди филтъра или след филтъра. По принцип където съм виждал монтирана е след филтъра, на маркуча който отива на входа на ГНП-то. Като цяло не е добре да се слага такава помпичка, но проблеми няма, карал съм и със сложена и без нея. Иду помпа.еята е че в нея има възвратен клапан който допълнително товари притока на нафта към ГНП-то. Ако причината за която искаш да сложиш помпичка е въздух, оправи си въздуха, а не слагай помпа.
Отговори

krasenikolov снимка krasenikolov 26 март 2014 - 03:44

Въздуха го оправих уж,но искам да сложа с превантивна цел,защото ме предаде в много неподходящ момент колата.Ще я сложа на маркуча за обратната за да не товаря помпата.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 март 2014 - 07:22

По добре да я возиш в багажника при необходимост бързите връзки на филтъра се откачат за секунди.
Отговори

asensio снимка asensio 26 март 2014 - 09:07

На обратното гориво не върши работа.
Отговори

esil2 снимка esil2 26 март 2014 - 13:53

Точно така сложи я в багажника моята също седи там и при нужда върши работа, а както колегата се изказа по нагоре връзките от филтъра се откачат много лесно.
Отговори

krasenikolov снимка krasenikolov 26 март 2014 - 16:25

http://prodavalnik.c...dizel-i27799099 Това е помпата вашите такива ли са?Трябва някакви маркучета да и измисля отпред и отзад за бърз монтаж към филтъра вие как сте рещили въпроса?(как ме е яд че изхвърлих старите О пръстени от предишния филтър)от там май дойде белята...
Отговори

esil2 снимка esil2 26 март 2014 - 18:39

Такава е и моята, слагай и маркучета с диаметър такъв че да може да я включиш в системата мятай я в багажника и си карай спокойно.
Отговори

krasenikolov снимка krasenikolov 26 март 2014 - 19:25

Чудя се дали да не мазна силиконче на капачката на филтъра??Някой да е пробвал?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 март 2014 - 20:05

То остава да я свършиш и тая новия филтър се продава с двата пръстена .
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 март 2014 - 20:38

Здравейте колеги, Имам Вектра б дизел от шест години.След първата зима имах същите проблеми със сутрешното палене в продължение на две години.На края проблема се задълбочи и ако не карам 2-3 дни за да запаля отвивах двете по-достъпни тръби на ГНП за да обезвъздуша и тогава запалвах.Закарах я в сервиз и се оказа,че смуче въздъх от гумените уплътнения на дюзите.Купих гумичките от БОШ по 18 лв.бройката и 200 лв. за смяната,защото дюзите се намират под разпределителния вал.Не повярвах че това е причината,но вече три години паля от раз.Ще сложа ръчна помпичка преди филтъра на правата нафта,защото при смяна на филтър обезвъздушавам от тръбите и много въртене.Повреда с повреда не си приличат.Успех.
Мнението беше редактирано от k opel e: 26 март 2014 - 20:44
Отговори

krasenikolov снимка krasenikolov 26 март 2014 - 20:46

 mrsch66, на 26 март 2014 - 20:05, каза:

То остава да я свършиш и тая новия филтър се продава с двата пръстена .
Да смених ги и това ми беше грешката....малкия пръстен се въртеше на болта а стария едвам го извадих,което ме навежда на мисълта,че може да е това.За сега 4 дена пали...ама вече имам уплах.(намотах малко изолирбанд на болта и нанизах гумичката)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg