Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

доволни или не от ремонт на ГНП?

peshogrozev снимка peshogrozev 31 януари 2011 - 21:27

Моля, колегите които са се сблъсквали с ремонт на ГНП, да дадат информация къде е правен ремонта, дали са доволни и колко време карат така помпите.
Отговори

tanio снимка tanio 31 януари 2011 - 22:09

Знам един маистор в перник преди това беше в Кюстендил слушал сьм че бил специалист,има и един в Стефаново ама е сьс записване
Отговори

devil. снимка devil. 02 февруари 2011 - 17:56

Русе- Милен "инжекцията" близо до гара разпределителна!Аз съм доволен от него!!!
Отговори

Shades снимка Shades 02 февруари 2011 - 19:53

Ако майсторът е добър, не би трябвало да има проблем след ремонта. То зависи и какво точно се прави .... При Bosch сервизите се извършват същите манипулации, но сумите са безумни просто. За съжаление експлоатираха незнанието на хората и се налапаха доста. Само за сравнение може да проверите офертата за "нова помпа" в Bosch сервиз и реалната цена на същата :newsm05_41:
Отговори

devil. снимка devil. 02 февруари 2011 - 21:46

Напълно съм съгласен!Всеки гледа да спечели и когато човек не е наясно е уязвим,а не може да знаем всичко!Факт е ,че след ремонта на ГНП-то ми колата пали със едно подгряване от раз тия дни!А във Русе е доста студено,сега!!!
Отговори

Jony снимка Jony 03 февруари 2011 - 08:00

За механична помпа мога да споделя много добри впечатления от сервиз до кв. Бенковски в София.
С електронно управляемите, вече е необходим скъпоструващ стенд. Няма гаранция обаче, че в 'оторизираните' сервизи майстораните са достатъчно мотивирани и няма да препупат ремонта!

Аз лично предпочитам личния контакт и обсъждане на проблем с майстора а не с разните приемчици, драскачи и т.н.

Късмет!
Отговори

niki_go снимка niki_go 10 февруари 2011 - 21:10

Аз не съм доволен. Един "майстор" ми я смени с друга - втора употреба, че на тази, която беше на колата, се беше прецакала електрониката и струвало по-скъпо да се оправи. Излезе ми 600 лв. смяната - помпата + труда. След това колата не искаше да върви както вървеше със старата помпа и палеше студена само когато предницата е по-ниско от задницата. Уж сменил и маркучите към дюзите и беше сложил клапан да не връща обратната нафта. Колата беше Вектра Б X20DTH. Толкова дефектна кола не бях срещал. Тотално разочарован съм от дизеловите екотеци на опел. Изобщо слушал съм, че всички дизели с електроника са така. Писна ми и я продадох. Сега съм вече на бензин.
Отговори

mart снимка mart 14 февруари 2011 - 09:35

Аз знам за един майстор в двора на ДАЙ в София има едно като хангар това е автосервиз и точно до него един гараж Станислав се казва. И по мой наблюдения си разбира от работата не ми е правил ремонт на помпата ама мисля да хода при него да ми го направи че като е студена пали по тегаво и гарнитурите по помпата са почнали да пускат нафта.Поздрави
Отговори

j_a_n снимка j_a_n 16 февруари 2011 - 20:01

Първият ми ремонт на помпата беше в Хасково, за запознатите с града - помпата я сваляха в сервиз до спортна площадка Юнак, но я ремонтира (доколкото знам) Найден. Смени се транзистор, а се оказа, че проблемът е механичен, тоест развалихме и електрониката. Колата вървя 1 седмица и този път вече изгоря транзистор и клапан за количество. Само че след този ремонт управлението беше непоправимо повредено. Излишно е да казвам, че не съм доволен и бих препоръчал на Хасковлии да си правят помпите или в Шишков дизел в Хасково, или в Пловдив (след доста сондирани мнения това са местата, които са ми препоръчали.
Вторият ремонт вече беше във Варна, но понеже споменах, че електрониката беше скапана след компетентна намеса, сменихме цялата помпа. За Варна мога да препоръчам човек, който доста си разбира от работата - Тони. При интерес мога да дам и телефон.
Отговори

stefansladura снимка stefansladura 26 февруари 2011 - 22:20

 peshogrozev, на 31 Jan 2011, 21:27, каза:

Моля, колегите които са се сблъсквали с ремонт на ГНП, да дадат информация къде е правен ремонта, дали са доволни и колко време карат така помпите.

На житница по средата вляво е сервиз на лукас там ми правиха помпата и съм доволен, ама са едни мързеливи старци искат да им я свалиш при някой майстор и да им е закарам ама аз им казах нямам майстор вие си се занимавайте и ми я направиха, иначе най добрия на помпите в софия казват е агоп към бусманци му била работилницата.
Отговори

ГостPetar83_* 06 февруари 2014 - 13:17

Здравейте, незнам дали тук е най-подходящата тема в която да споделя моето преживяване но се надявам да достигне до хората които се сблъскат с проблем с ГНП. Колата ми е Вектра В, 2000 кубика. Проблема се изразяваше в пушене и придърпване, докато накрая едвам вървеше. Отидох в Супер дизел на Околвръстното и там ми казаха след диагностика, че проблема е в нафтовата помпа и трябва да разглобят колата и да видят точно какво и е. Бях чел, че там е скъпо и реших да пробвам на "евтиното". Разпитах познати, четох по форумите и накрая закарах колата при един гаражен майстор Роди, който каза че каквото има в Супер дизел и той го има и ще ми я оправи за половината пари, щяло да му отнеме 2-3 дни. След месец и половина лъжи и нерви ми каза че му дължа 300 лева, защото бил сменил някви неща, и ми е занесъл помпата в Супер дизел и те можели да ми я оправят. Отидох при тях разбрахме се че ще им закарам колата с рапатрак да я сглобят направо след като оправят помпата. Колата ми беше в отвратително състояние заради невежеството, подкрепено с невероятно самочувствие на гаражния "майстор". В Супер дизел ми оправиха колата за ден и половина, дадоха ми гаранция 1 година и всичко е вече наред. Има две поговорки по случая - не от всяко дърво става свирка и евтиното излиза скъпо. Не искам да ви казвам какво да правите, но не си мразете колите - те са си наред, просто има много некадърници в тая държава, които прекалено много си вярват.
Мнението беше редактирано от Petar83: 06 февруари 2014 - 13:18
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 февруари 2014 - 15:56

Правен ми е ремонт в Плевен в сервиз СД Илиев и сие срещу Фукойл на изхода за Долна Митрополия и съм доволен. Там си правя всички ремонти по колата, без ламарините.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 06 февруари 2014 - 20:45

И аз правих ремонт на ГНП преди година и 4 месеца смениха ми целия чисто нов електронен блок бош ,авансаторно бутало ,2 ролки,уплътненията ,програмиране,стенд,труд за 1357 лв плюс 1 година гаранция която изтече и до сега нямам проблеми а и паленето ми се подобри доста .Ремонта ми го направи Киро от с.Владо Тричков има си всичко за тези помпи за 2 дни ми е направи
Отговори

mart снимка mart 08 март 2014 - 08:57

Аз знам един монтьор Виктор се казва в София от Орион като се тръгне посока моста на надежда преди моста в се завива в дясно и след това от лявата страна се влиза навътре между къщите до линиите на влака. Страшно съм доволен много кадърно момче прави всякакви помпи и дюзи.
Отговори

Venom73 снимка Venom73 10 октомври 2020 - 09:39

Здравейте и аз се сблъсках с този проблем,гнп даде фира.Дадох я за ремонт но... всички ме съветват да я махам колата.Модела е Зафира А 2004 г.2.0 DTI екотек 101 КС.Дайте съвет.Тъкмо я стегнах отвсякъде и тая беля.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 октомври 2020 - 10:39

Ами как да се отговори на такъв въпрос...
Кога е била 2004-та година и коя сме сега? На колко години е тая стегната кола с ПСГ16? Какво трябва да се случи с нея от тук нататък....
Ако можеш да си я направиш сам я направи, за да знаеш какво си направил и дали можеш да разчиташ на ремонта. Ако не- не знам какво да ти напиша. За мен тези коли вече са си намерили последния собственик.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 октомври 2020 - 10:52
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 октомври 2020 - 12:45

 tisho.74, на 10 октомври 2020 - 10:39, каза:

За мен тези коли вече са си намерили последния собственик.

Ако рече да се отърве от колата, тя няма да отиде на скрап, ще си има нов собственик.И новия собсвеник след време ще пише във форума.
Отговори

Venom73 снимка Venom73 10 октомври 2020 - 13:11

Благодаря за съветите колеги ще помисля и ще взема решение
Отговори

steve b снимка steve b 10 октомври 2020 - 19:01

Дано само да намериш читав майстор за тази електроника. Иначе според мен има още хляб в тези колици . Колкото по нова кола толкова по еднодневка като всичко останало. Аз все още си потдържам стария 32годишен голф за резервен ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg