Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

проблем с Тамона/ПроГаз

DeeZoo снимка DeeZoo 29 август 2016 - 21:33

здравейте колеги!реших да потърся помощ при вас,защото знам,че има доста хора който карат с тамона.историята е следната-взех си ползван компютър и нови датчици и кабели и набързо я навързах на колата защото на следващия ден трябваше да пътувам и дори нямах време за настройки.колата запали обърна си на газ и дори с 4 човека и малко багаж на климатик ми изгори 32л за 360км според колонката.малко малееше и искаше повечко да натискам педала на моменти,но като цяло се представи добре.колата е вектра б х20хев с компютър от ц18хе,рейката е апис снап а изпарителя е magic 3 compakt.понеже в сряда щях да пътувам с вектрата до гърция реших оня ден да направя една настройка,да събера малко точки по картата и да я настроя както трябва.карах градско и реших да изляза извън града да я напъна повечко за да събере точки и на големите времена.колата си набираше докато в един момент взе да прекъсва все едно съм ударил прекъсвач.спрех и колата работеше почти на 3 цилиндъра,прекъсваше малко.помислих,че е бубина,но след като обърнах на бензин и колата заработи нормално разбрах че не е. вчера реших да си сложа старата рейка рейл блек боди 3 ома щото си мислих,че аписа е пръднал....е да ама не!!!пак същата работа.студена на празен ход съвсем леко се усеща че прекъсва,но загрее ли нещата стават по-зле.днеска пак я рових,но не видях нищо съмнително освен че на моменти оборотите според програмата отиват до 8000 въпреки че мотора е на празен ход.входа за оборотите съм го взел от бубината както и 12 волта когато съм на контакт.другият проблем е,че връзката между лаптопа и газовия компютър след едно определено време започва да се разпада...та въпросите ми са-на какво може да се дължи това прекъсване-грешна настройка?дефектирал компютър?защо на картата не ми позволява да местя втората и третата точка от червената крива?защо си запава настройките така трудно?по няколко пъти трябва да влизам,да давам запис и после пак докато най-накрая се запамети че сондата примерно ми е от 0 до 5в а не от 0 до 1в...или пък същата история с рейката...и защо връзката се разпада постоянно след едно определено време?ще се радвам ако знаещите и можещите помогнат!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 30 август 2016 - 17:20

Ако използваш и главни букви може да се разбере нещо от това дето си написал!
Също напиши по същество какъв е проблема.Аз не мижах да прочета целия ти пост,че ми е мъка!
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 30 август 2016 - 17:26
Отговори

DeeZoo снимка DeeZoo 30 август 2016 - 23:01

Има препинателни знаци колега! Ориентирай се по тях,все пак всички можем да четем и пишем.... Въпросите ми са на последните 5-6 реда... Така добре ли е?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 31 август 2016 - 21:09

Отговорите на въпросите те се съдържат в първите два реда от първия ти пост и в шестия ред отзад напред,на същия пост!
Отговори

DeeZoo снимка DeeZoo 11 септември 2016 - 16:31

Ок да приемем че там е моя грешката... А защо връзката се разпада след определено време? И защо спира да ми чете оборотите? Показва че има връзка с компютъра а оборотите са 0 . На автокалибрация като натисна старт след малко ми изписва,че автокалибрацията е спряна поради липса на импулси в бензиновите инжектори .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg