Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Автомобила придърпва

stefan_stan снимка stefan_stan 17 юни 2017 - 10:40

Здравейте, колата е Вектра Z22SE, преди да е достигнала оптимална температура придърпва сякаш е задавена. Това го прави винаги, когато не е загряла оптимално, после се оправя. Понякога се включва и датчика за тракшън контрола и после не угасва. Случвало се е и колата да угасне и после пали много трудно. Имам и газов инжекцион прави го и на бензин и на газ. Давайте мнения от какво може да е?
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 02 юли 2017 - 18:26

На диагностика закачана ли е ? Температурните датчици здрави ли са ?
Отговори

stefan_stan снимка stefan_stan 05 юли 2017 - 16:58

 miro_9703, на 02 юли 2017 - 18:26, каза:

На диагностика закачана ли е ? Температурните датчици здрави ли са ?

Два пъти ч карах на диагностика в ОПЕЛ, веднъж на загрят и веднъж на студен двигател и нищо, няма грешки всичко работело ОК, налягането на горивото е ОК. И пак същите проблеми, на диагностиката дава, че температурните датчици са добре...
Отговори

lionov снимка lionov 05 юли 2017 - 19:52

Колега за лампата на тракшън контрола не е лошо да си провериш нивото на маслото или качеството му.При мен имаше сходен проблем и като угасне няма палене оказа се че нямало масло в казанчето и като светне няма палене като долях всичко се оправи а за придърпването може да е от доста неща аз на мойта препипах всичко де що има по електрическа и горивна система.
Отговори

ufer снимка ufer 06 юли 2017 - 07:36

Не съм сигурен дали при диагностика темп. датчик не се замерва само при 1-2 темп. режима (студения и работния) и затова да не дава грешка. Аз бих го изкарал и замерил при всичките 4-5 режима. За всеки мотор си има специфични параметри! Трябва да прочетеш някъде за твоя.
Мнението беше редактирано от ufer: 06 юли 2017 - 07:37
Отговори

stefan_stan снимка stefan_stan 06 юли 2017 - 18:14

Значи след като я бях оставил втория път на диагностика и казаха, че и няма нищо колата се беше оправила не придърпваше и не се включваше лампата за ТC и така до вчера. Вчера ходихме до Казанлък, след като я оставих за 1, 2 часа не искаше да запали изобщо и пак се включи лампата за тракшън контрол. Изчаках половин час и после запали от раз и работеше идеално. Но вечерта когато трябваше да тръгвам за София отново не пали, този път нищо не помогна, извадихме бобината и една свещ да видим дава ли искара, нямаше и на четирите гнезда, следователно не стига ток до бобината. Вечерта я зарязах там и се прибрах с влака. Днес мои приятели са я закарали при техен познат майстор. Той е направил диагностика дало е грешка при датчика на Хол, даже се е учудил как може от Bulvaria да не са го забелязали ?!?!? Утре майстора ще се занимава с него. Възможно ли е проблемите да са от него, че вече ми дойде до гуша?
Отговори

stefan_stan снимка stefan_stan 06 юли 2017 - 18:20

А някой може ли да каже каква е тази част? При мен се е опекла и горна час пластмаса се е изронила. Нищо не намерих из БГ сайтовете затова поствам от Полски сайтМоята връзка
Отговори

xbmx снимка xbmx 06 юли 2017 - 18:33

 stefan_stan, на 06 юли 2017 - 18:20, каза:

А някой може ли да каже каква е тази част? При мен се е опекла и горна час пластмаса се е изронила. Нищо не намерих из БГ сайтовете затова поствам от Полски сайтМоята връзка


Toва на снимката е кондензатор за радиото .
Отговори

stefan_stan снимка stefan_stan 14 юли 2017 - 13:45

Здравейте колеги, преди седмица сменихме датчика на коляновия вал. Оттогава не се е проявил проблема. Само не знам как от Булвария не можаха да открият проблема ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 юли 2017 - 14:47

Лесно...
Виж, недей да мислиш, че в официалните сервизи има някакви технически грамотни и мислещи хора. Такива хора обикновено са на други места. А както пише в подписа на един колега във форума "Инструмента в ръцете на невежа е парче желязо"
Радвам се, че проблема е решен. Карай и си свиркай.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg