Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем с хидравликата на Астра Г

suicidal снимка suicidal 03 март 2009 - 22:05

 DanZKi, на 03 Mar 2009, 09:07 PM, каза:

Публикувано изображение


Аз съм с такава помпа и я чувам като ми е спряна музиката и карам много бавно (на първа на обороти).Някой знае ли как да и проверя нивото на маслото,че откакто са я гледали в сервиза преди година и 10 месеца не съм пипал нищо по хидравликата

Заповядай:
Проверка уровня гидравлической жидкости в резервуаре рулевого насоса DELPHI
1 — Резьбовая крышка
2 — Оборудованный щупом фильтрующий элемент
3 — Рабочий участок щупа
Публикувано изображение
Отговори

Zory снимка Zory 03 март 2009 - 22:20

 suicidal, на 03 Mar 2009, 10:05 PM, каза:

Заповядай:
Проверка уровня гидравлической жидкости в резервуаре рулевого насоса DELPHI
1 — Резьбовая крышка
2 — Оборудованный щупом фильтрующий элемент
3 — Рабочий участок щупа
Публикувано изображение





Значи пускам си музика,и вобще да не ме притеснява че подвиива!

Мерси на всички колеги за полезната информация
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 04 март 2009 - 00:30

Благодаря за снимковия материал!Утре ще проверя :icon_wink2:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 04 март 2009 - 17:47

А някой може ли да обясни как се сменя маслото в хидравликата ,колко събира и до къде на щеката трябва да е...,а и цената на литър :bravoo:


Пп и как стои въпроса с доливането ...
Мнението беше редактирано от DanZKi: 04 март 2009 - 18:28
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 04 март 2009 - 18:37

Може и така да се кара, аз 15 000км така изкарах... ако вие в рамките на нормалното не би трябвало да има сериозен проблем, ама почне ли да стърже и да издава странни звуци става кофти. Мойта виеше, бучеше, и накрая почна да стърже, като запаля колата сервото тръгваше след 5тата секунда, и след 2,3 дена ... фира. Сега като я смених с нова, няма никакъв звук изобщо. Волана се върти по приятно защото мойта беше TRW I, а аз сложих TRW II /следващото поколение/ която работи на по ниско налягане и оттам волана стана маааалко по-тежък което на мен ми харесва.

Има фирми в Германия които продават новата помпа готова за вграждане на старата рейка и то на цена по-ниска от тука. Чух тук там че някой твърдят че на новата помпа трябвало и нова рейка, но не е така. В опел само помпата знаете кви пари е, а с рейка ми обявиха нещо от сорта на 3 000лв. +

Самата капачка трябва да има щифт да си мериш течността с него. Ако не на око.

:bravoo:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 04 март 2009 - 18:59

Моята си издава писклив звук,но се чува когато съм спрял музиката и карам най-много на първа на обороти.След като запаля тръгва веднага и не издава странни звуци,а до сега съм минал 30к километра и звука си е все един
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 04 март 2009 - 19:45

 DanZKi, на 04 Mar 2009, 06:59 PM, каза:

Моята си издава писклив звук,но се чува когато съм спрял музиката и карам най-много на първа на обороти.След като запаля тръгва веднага и не издава странни звуци,а до сега съм минал 30к километра и звука си е все един


Сега се сещам, че когато бях на ремонт в Блок 9 на МЕИ миналата есен, шефа на сервиза сподели, че всъщност ел. помпите могат да се ремонтират, т.е. знае се от какво идва зумтенето, но не им се захваща с такива ремонти защото начина да се тества дали ремонта е успешен е единствено да се монтира помпата обратно на колата, и ако се окаже, че не е наред ремонта - следва отново монтаж-демонтаж за тяхна сметка. Та в момента работеха върху изработването на тестов стенд за помпи, на които да може да се пробват помпите без да се монтират на колата.

Може вече да са го направили, и да ремонтират помпи.... та що не им се обадите? ... :bravoo:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 04 март 2009 - 19:48

 bat_jorko, на 04 Mar 2009, 07:45 PM, каза:

Може вече да са го направили, и да ремонтират помпи.... та що не им се обадите? ... :bravoo:


Еми не сме,защото работи,а този звук трябва ли да ме притеснява ?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 05 март 2009 - 06:24

 DanZKi, на 04 Mar 2009, 07:48 PM, каза:

Еми не сме,защото работи,а този звук трябва ли да ме притеснява ?


Не. :bravoo:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 05 март 2009 - 18:47

Та така...Днес купих литър масло от Стефанов (зелено е на цвят)
Публикувано изображение


Не можах да го сменя там понеже ми вдигнаха нервите за пореден път с некадърноста и мудноста си....Въпроса ми е точното масло ли е това ?Също така колко събира хидравликата ,от къде се точи маслото и проблем ли е ако долея малко без да я сменям (че все не остава време :/ )


Благодаря предварително :bravoo:
Отговори

vankis снимка vankis 05 март 2009 - 19:46

@DanZKi
Маслото е точното. Няма предвидена пробка за източване. Трябва да се разкачат маркучите....
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 05 март 2009 - 19:51

Хидравликата събира между 0.7 л и 1.1 литра.Само за точенето ако може да сложите една снимка,че не намирам в ТИС-а
Мнението беше редактирано от DanZKi: 05 март 2009 - 20:42
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 06 март 2009 - 19:53

Маслото вече е сменено (at home :bravoo: ) и ефекта е повече от добър!Помпата е осезаемо по-тиха,а волана стана супер приятен за въртене на място :doh:
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 06 март 2009 - 19:59

 DanZKi, на 06 Mar 2009, 07:53 PM, каза:

Маслото вече е сменено (at home :bravoo: ) и ефекта е повече от добър!Помпата е осезаемо по-тиха,а волана стана супер приятен за въртене на място :doh:

Една ориентировъчна цена на маслото ще поделиш ли :)
А това масло по принцип колко често трябва да се сменя ?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 07 март 2009 - 00:50

 Astra 1.4mi, на 06 Mar 2009, 07:59 PM, каза:

Една ориентировъчна цена на маслото ще поделиш ли :)
А това масло по принцип колко често трябва да се сменя ?


Цената е между 20-26 лева за литър.На тубата пише,че трябва да се сменя на 24 месеца или 30 000 км :newsm05_41:

Ако имаш въпроси питай :icon_razz2:
Отговори

Zory снимка Zory 07 март 2009 - 16:22

 DanZKi, на 07 Mar 2009, 12:50 AM, каза:

Цената е между 20-26 лева за литър.На тубата пише,че трябва да се сменя на 24 месеца или 30 000 км :newsm05_41:

Ако имаш въпроси питай :icon_razz2:




от каде го източи?даи ако имаш снимка!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 07 март 2009 - 20:03

Снимки нямам,но трябва да имаш канал или подемник.
Отговори

Zory снимка Zory 07 март 2009 - 23:05

 DanZKi, на 07 Mar 2009, 08:03 PM, каза:

Снимки нямам,но трябва да имаш канал или подемник.


Ще се намери канал,кажи от каде го източи?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 07 март 2009 - 23:11

 Zory, на 07 Mar 2009, 11:05 PM, каза:

Ще се намери канал,кажи от каде го източи?



Като влезеш в канала ще видиш 2 маркуча излизащи от помпата.Трябва да развиеш 2 болта, да ги извадиш и да изчакаш да изтече маслото.След като изтече въртиш няколко пъти пълен ляв и десен ,но колата трябва да е загасена за да изтече и останалото масло.След като върнеш маркучите по местата и ги стегнеш ,наливаш маслото в казанчето (ще ти трябва приспособление ) и пак въртиш ляв и десен докато обезвъздушиш системата и доливаш докато стигне максимума на щеката .Общо взето това е ,ако има нещо питай :newsm05_41:
Отговори

ГостFaith55_* 11 февруари 2012 - 11:13

Здравейте. Скоро си купих Опел Астра Г комби. Супер доволен съм от колата. Още с копуването обаче ми направи впечатление че когато завъртя волана наляво или надясно се засилва шума под капака. Когато спра да въртя след 1 секунда изчезва. Звукът е все едно натискам педала на газта (т.е. леко форсирам колата). Няма свирене или други патологични шумове. Дали е тръгнала да заминава хидравликата или пък и е дошло време да я сменям.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg