Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Волана се втвърди и светна лапата на ESP и един волан с удивителен

Гостsignaling_* 20 декември 2016 - 15:22

Здравейте колеги!
От около 6 месеца съм собственик на Вектра Ц 2000/ 101 коня, дизал - 2003 година. Доста проблеми до сега имах с тази кола, и вчера се яви нов. Светна ми на таблото инициал с волан и лапата на ESP и волана стана на "кокал" т.е. сериозно се втвърди. Търсихме с колегата казанчето за хидравликата, но неуспешно. Закарах я с триста зора до един сервиз и майстора докато се стъмни, за около 15мин. също не го откри. Оставих му колата и днес ми каза че като я е закачил на компа му е дала някаква грешка "проблем в ел. системата на помпата- високо напражание", и той беше до тук. Каза да си търся електричар, но във Враца не намирам такива, или ако ми дадат № на някой, явно не му се разправя. Между другото майстора каза, че казанчето ми трябва да е зад двигателя от към купето, но там ми е печката. Същото се лучи и преди 4 месеца но тогава имах проблеми с алтернатора и след ремонта му нещата се оправиха.
Моля за помощ
1- къде се намира това казанче- за да проверя има ли течност
2- как да процедирам, имам общо взето добри елекрически познания.
3- ако е възможно да се премери нещо или провери.
Благодаря на тези които ще откликнат на проблема ми!
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 20 декември 2016 - 15:35

Здравей,
относно местоположението на казанчето, погледни Този линк.
Отговори

Гостsignaling_* 20 декември 2016 - 15:43

До тук добре, ориентирах се. Но досъпа до него дали е от към двигателя или от към предния подкалник.
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 20 декември 2016 - 15:52

Тук вече притежателите на Вектра могат да помогнат. :surrender:
Отговори

Гостsignaling_* 20 декември 2016 - 16:15

Ясно, благодаря все пак. Поне открихме казанчето. Ако някой каже и какъв е достъпа до него ще напреднем
Отговори

lionov снимка lionov 20 декември 2016 - 16:25

Да там е казанчето колега за целта се сваля подкалника ако си сам целия да е по удобно ако сте двама единият ще го махне частично а другият ще налива отгоре с дълга фуниика
Отговори

Гостsignaling_* 20 декември 2016 - 16:28

Дано това е проблема, въпреки че не ми се вяврва тъй като на компа показа проблем в ел. системата на помпата
Отговори

lionov снимка lionov 20 декември 2016 - 16:33

Провери първо дали има масло в нея.Ако има може да е електрониката закачи я на ОПКОМ да видиш какво ще покаже.По между другото провери си и бушона той е отделно от другите и е голям 80 амперов ако е изгорял не е добре.
Мнението беше редактирано от lionov: 20 декември 2016 - 16:38
Отговори

Гостsignaling_* 20 декември 2016 - 16:48

Слагана е на комп и е изписало, че има проблем в електрическата част на помпата. А този предпазител къде се намира, понеже има на три места: при двигателя, в купето и в багажника.
Отговори

lionov снимка lionov 20 декември 2016 - 16:52

Виж при двигателя в отделна кутиика е до другите бушони .Той е квадратен с две уши отстрани и е хванат с гайки заради големият товар там
Отговори

Гостsignaling_* 21 декември 2016 - 08:51

За колегата който каза да си проверя алтернатора. Направих следните измервания сутринта. Оказа се че акумулатора ми май се скапва, трудно запалих, но алтернатора работи:
1- напрежение при неработеща кола - 11,77
2- при подгряване - 10,60
3. при въртене на стартера - пада до 8,50
4- след запалване - 14,2
И всичко продължава да си свети но този път без ESP и отново волана си е много твърд.
Отговори

Гостsignaling_* 21 декември 2016 - 16:02

Между другото от къде ще е най добре да си направя проверка на нивото на хидравличната течност: от към подкалника, сваляйки кората, или като сваля предната броня. Моля на тези които са се сблъсквали с това да драснат някой ред.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 декември 2016 - 22:05

Рабуша е на капачката. Като я извадиш ще го видиш.
Отговори

Гостsignaling_* 22 декември 2016 - 10:55

 Стаевски, на 21 декември 2016 - 22:05, каза:

Рабуша е на капачката. Като я извадиш ще го видиш.

Не разбрах за какво става на въпрос
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 декември 2016 - 12:23

Същия проблем е имало на моята Вектра Ц при предния собственик. Правили са му ремонта в София, по електрическата част. Взели са му 600 лева. Ако те интересува, ще ти пратя телефона му на лични.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 22 декември 2016 - 17:00

 signaling, на 22 декември 2016 - 10:55, каза:

Не разбрах за какво става на въпрос

То е, като щеката за маслото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg