Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

дизела ми доста пуши

tisho.74 снимка tisho.74 15 октомври 2017 - 20:36

Ако беше на 5-6 години... като караш основно столично градско е веднъж годишно.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 16 октомври 2017 - 19:08

Колеги това за вихровите клапи и ЕГР-а е много полезно а за чистенето на кулера нещо? Поне като почна да карам подред.
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 октомври 2017 - 19:21

Колега Ялъмов, видях, че си от Стара Загора. Във вашия град имате един колега Димитър Марков. Точно на такива теми е бог. Идват при него от цяла България, да им реши подобни проблеми. Чудно защо не се е намесил в темата. Всички го знаем във форума, тук е известен като dimitarmark. Вижте се на място и ще ти помогне и за друго.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 16 октомври 2017 - 22:00

Благодаря! Ще го потърся този човек.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 06 ноември 2017 - 00:59

Какъв ще бъде резултата когато на автомобил, който не е заводси изпълнен с филтър за твърди частици се монтира такъв, без да е софтуерно обвързан? Извинете ако въпроса ми е прекалено тъп или безсмислен но ми е интересно дали все пак този филтър ще отделя саждите и ще ги изгаря в себе си както прави това когато е монтиран от производитекя? Дори и софтуерно обвързан той си е пасивен елемент от ауспухувата система.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 ноември 2017 - 07:47

Щом няма кой да контролира налягането след филтъра много бързо ще имаш един задръстен такъв който ще пречи на колата да работи нормално ефекта на запушения катализатор,гърне. https://www.google.c...510032352721867
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 ноември 2017 - 09:46

 Тодор Ялъмов, на 06 ноември 2017 - 00:59, каза:

Какъв ще бъде резултата когато на автомобил, който не е заводси изпълнен с филтър за твърди частици се монтира такъв, без да е софтуерно обвързан? Извинете ако въпроса ми е прекалено тъп или безсмислен но ми е интересно дали все пак този филтър ще отделя саждите и ще ги изгаря в себе си както прави това когато е монтиран от производитекя? Дори и софтуерно обвързан той си е пасивен елемент от ауспухувата система.

Обикновено в българските форуми когато някой иска да направи нещо първо го питат за какво по- дяволите му е притрябвало това, веднага след това му се обяснява че е луд за връзване да иска да го прави и т.н. Та придържайки се към това правило и аз да попитам: Какво те кара да мислиш за това?
Обаче ще ти дам и няколко жокера: Да, пасивен елемент е. Но когато фабрично си с такъв колата си следи налягането преди и след него и когато се наложи включва режима на регенериране. А понякога това се налага доста често по различни причини. Когато не се регенерира навреме много бързо се задръства до степен, при която е необходима скъпа процедура по изчистването му. Обикновено препаратите, които се ползват, никак не са евтини. Ако става въпрос за сааба, то не вярвам да е излезнал от завода без катализатор. Със сигурност той до известна степен задържа и частици.
Та да попитам все пак как се развиха нещата с пушенето и да не би това да е причината да мислиш по въпроса?
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 06 ноември 2017 - 11:18

 tisho.74, на 06 ноември 2017 - 09:46, каза:

Обикновено в българските форуми когато някой иска да направи нещо първо го питат за какво по- дяволите му е притрябвало това, веднага след това му се обяснява че е луд за връзване да иска да го прави и т.н. Та придържайки се към това правило и аз да попитам: Какво те кара да мислиш за това?
Обаче ще ти дам и няколко жокера: Да, пасивен елемент е. Но когато фабрично си с такъв колата си следи налягането преди и след него и когато се наложи включва режима на регенериране. А понякога това се налага доста често по различни причини. Когато не се регенерира навреме много бързо се задръства до степен, при която е необходима скъпа процедура по изчистването му. Обикновено препаратите, които се ползват, никак не са евтини. Ако става въпрос за сааба, то не вярвам да е излезнал от завода без катализатор. Със сигурност той до известна степен задържа и частици.
Та да попитам все пак как се развиха нещата с пушенето и да не би това да е причината да мислиш по въпроса?

Да Сааба си има фабричен катализатор. И да над тези въпроси се замислям заради пушенето, което обаче си мисля,че е нормално за модела а не,че мотора има проблем. А когато стойностите на налягането на филтъра задействат процеса на самопочистване, в какво точно се състои това самопочистване, колко трае и т.н.? Не би ли могло веднъж в месеца да речем ръчно да се задейства такъв процес когато не е налично софтуерно задействие? В големи размисли ви впускам! :mhihi:
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 06 ноември 2017 - 11:25
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 ноември 2017 - 11:37

 Тодор Ялъмов, на 06 ноември 2017 - 11:18, каза:

Да Сааба си има фабричен катализатор. И да над тези въпроси се замислям заради пушенето, което обаче си мисля,че е нормално за модела а не,че мотора има проблем. А когато стойностите на налягането на филтъра задействат процеса на самопочистване, в какво точно се състои това самопочистване, колко трае и т.н.? Не би ли могло веднъж в месеца да речем ръчно да се задейства такъв процес когато не е налично софтуерно задействие? В големи размисли ви впускам! :mhihi:

Компютър, в чийто софтуер не е предвиден ДПФ и процес на регенерация- как ще му я пуснеш, даже веднъж месечно?
2.2 ДТИ няма ДПФ. Няма и фабричен софтуер с ДПФ. Не мисля, че и компютрите, с които се окомплектоват въобще имат хардуерна възможност да осигурят процеса. Така че според мен това е кауза пердута на този мотор...
И относно твоя проблем- не, не е съвсем наред. Имаш само няколко неща, които да профилактираш и проблема ще ти изчезне. И те не са мотора, който съм сигурен, че си е наред дори без да съм го виждал. Всичко това е в периферията на мотора. А тия неща в периферията и бездруго се нуждаят от тази профилактика.
И още няколко неща. Имал съм Y22DTR във вектра Б. Карал съм Y22DTR във вектра Ц. Нямам впечатления за пушеци. Ама никакви такива впечатления. Пушеци е имало, и то забележими само на фарове (на колата отзад, разбира се), над 4000 оборота и при двете коли. А Бетката вървеше зверски, не само по мои впечатления.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 06 ноември 2017 - 18:22
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 06 ноември 2017 - 19:47

 tisho.74, на 06 ноември 2017 - 11:37, каза:

Компютър, в чийто софтуер не е предвиден ДПФ и процес на регенерация- как ще му я пуснеш, даже веднъж месечно?
2.2 ДТИ няма ДПФ. Няма и фабричен софтуер с ДПФ. Не мисля, че и компютрите, с които се окомплектоват въобще имат хардуерна възможност да осигурят процеса. Така че според мен това е кауза пердута на този мотор...
И относно твоя проблем- не, не е съвсем наред. Имаш само няколко неща, които да профилактираш и проблема ще ти изчезне. И те не са мотора, който съм сигурен, че си е наред дори без да съм го виждал. Всичко това е в периферията на мотора. А тия неща в периферията и бездруго се нуждаят от тази профилактика.
И още няколко неща. Имал съм Y22DTR във вектра Б. Карал съм Y22DTR във вектра Ц. Нямам впечатления за пушеци. Ама никакви такива впечатления. Пушеци е имало, и то забележими само на фарове (на колата отзад, разбира се), над 4000 оборота и при двете коли. А Бетката вървеше зверски, не само по мои впечатления.

Е аз нали точно за тия нощни пушеци говоря, когато зад мен има фарове. Не знам тия хора понякога мисля,че ги замъглявам. Иначе денем не го виждам тоя пушек, е ако рязко изфорсирам черното тогава си го виждам на страничното огледало. Но на Версото на моя приятел няма такова нещо дори и нощем.Явно липсата на ДПФ при Сааба си оказва своето.
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 06 ноември 2017 - 20:53
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 ноември 2017 - 21:13

 Тодор Ялъмов, на 06 ноември 2017 - 19:47, каза:

Е аз нали точно за тия нощни пушеци говоря, когато зад мен има фарове. Не знам тия хора понякога мисля,че ги замъглявам. Иначе денем не го виждам тоя пушек, е ако рязко изфорсирам черното тогава си го виждам на страничното огледало. Но на Версото на моя приятел няма такова нещо дори и нощем.Явно липсата на ДПФ при Сааба си оказва своето.

Ми не е от дпф-а. Профилактирай си поне веднъж годишно ония неща и ефекта няма да закъснее.
Но да не забравяме и факта, че всеки е свободен да прави и мисли каквото сметне за добре и както сметне за добре;-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 06 ноември 2017 - 21:16
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 ноември 2017 - 21:20

Това че колата не пуши като има дпф е легенда ;)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 ноември 2017 - 21:27

На мен ли го казваш? На втора с астрата с Z19DTH от 1800 до 4500 оборота с газ до ламарината знаеш ли какво беше отзад;-)
Е, целия процес отнемаше доста кратко време, надявам се това успокояваше хората отзад, които доооста бързо се отдалечаваха в огледалото...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 06 ноември 2017 - 21:29
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 09 ноември 2017 - 22:58

 tisho.74, на 06 ноември 2017 - 21:27, каза:

На мен ли го казваш? На втора с астрата с Z19DTH от 1800 до 4500 оборота с газ до ламарината знаеш ли какво беше отзад;-)
Е, целия процес отнемаше доста кратко време, надявам се това успокояваше хората отзад, които доооста бързо се отдалечаваха в огледалото...

Z19DTH този мотор не е ли същия като на Стилото?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 ноември 2017 - 11:44

 Тодор Ялъмов, на 09 ноември 2017 - 22:58, каза:

Z19DTH този мотор не е ли същия като на Стилото?


Възможно е. 16 клапанов е.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 ноември 2017 - 13:38

Моето мнение съвпада с повечето тук - когато не достига въздух(от това може да свети и "чек"), колата започва да пуши.
1. Почистване из основи на тръби от края на турбо до начало на всмукател(евентуално кулер и т.н.)
2. Почистване на всмукател та чак до навътре до клапаните с подходящи "инструменти" по-тънка тръбичка/четка надената на прахосмукачка и т.н, в зависимост от това колко позволява мястото.
3. Сваляне на турбо и инспекция - смяна на втулки най-малко или направо цяла "средна част" след инспекция на лопатките за кривини или липси от тях
При сваляне на турбопътища - инспекция дали има наличие на консистенция наподобяваща грес.
4. За ЕГР-а са ти казали вече - също почистване из основи.

Съвет - ако й е правен "ремап" от някой квартален лаптопчо - незабавно връщане на оригиналния софтуер на автомобила !

Това са нещата от които най-много зависи пушенето и развалят режима на работа..
И това за "непушенето" на дизелите не е легенда - ако всичко си е наред и направено както трябва, няма пушилки.
Като нови, колите нали ги виждате, като са наред - нищо не пуши. Моята е само с катализатор и то не се знае на какъв "хал" и няма такива работи.

Причината за запушване на турбо пътища/всмукатели и т.н. е единствено рециркулационният клапан. Рано или късно прави това.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 ноември 2017 - 13:46
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 20 април 2018 - 15:02

Здравейте колеги! Закупих си нещо GM-ско но от американското подразделение и то е Кадилак SRX4 от 10.2007. Атмосферен двигател 3.6i 258 к.с. и GM- ски петстепенен автомат 5L40E. Тъкмо за автомата и диференциалите става въпрос. Ако знаете, моля споделете с какви масла се обслужват?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 април 2018 - 15:28

Тука вече сме PSG :mhihi: Забраниха ни да оговаряме на въпроси за ГМ. Ако имаш пежо...

Шегата на страна, най-вероятно си е стандартното за повечето автоматични трансмисии, но най-добре да погледнеш в книжката какво пише или да питаш в представителството. Предполагам ако се обадиш в Джемини веднага ще ти кажат подробности и дали има нещо специфично.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 април 2018 - 15:31
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 20 април 2018 - 17:14

В нета прочетох за сервиза им. Утре ще ги питам. Благодаря!
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 20 април 2018 - 17:30
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 април 2018 - 17:21

 Тодор Ялъмов, на 20 април 2018 - 17:14, каза:

Прощавай за невежеството ми но Джемини какво е.....?!?


http://www.gemini4.com/

Обади им се, кажи че си купул сега колата и искаш да я обслужиш, питай ги какво и колко масло трябва и дали има други консумативи. Мисля че ще ти кажат всичко което те интересува.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg