Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

опел астра

Гостvan_* 04 април 2015 - 20:50

оборотите на двигателя, оборотомера и стрелката на километража на свободен ход се качват и падат. Както и свети лампичката на ABS. И повреме на движение стрелката на километража играе, което не позволява да си определя скоростта на колата. Колата е Опел Астра 1.7 DTI isuzo Помогнете ми колеги да се открие от къде идва проблема
Отговори

k opel e снимка k opel e 04 април 2015 - 23:29

Провери първо състоянието на генератора. При повреда на генератора няма кой да изключи релето за греене на свещите и оттам стават аномалии. Премери след старт зареждането с мултицет и пиши.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 април 2015 - 10:46

Това възможно ли е при 1,9 дт? Вчера гледах една такава и ми даваше грешка генерал глоуинг девайс (нот презентед, но колата беше топла и не искаше подгрев), алтернатора зареждаше около 13,1 и оборотомера на празен ход играеше. Пича каза че е сменил акумулатора и е зел свещи, но не било от свещите а от акумулатора и за това не ги е сменял. Според мен също не зареждаше като хората. Та от това ли е, че обмислям да купувам колата?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 април 2015 - 14:18

Колкото и да не е наред акуто, щом пали трябва да поддържа около 14 волта. Щом това не става виновен е в 90% от случаите генератор. Има вероятност да са виновни клемите или масата на мотора към купето. Със мерене с мултицет може да се открие виновника.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 април 2015 - 14:46

Това е вярно, но пък имам приятел с шкода октавия 2014 със старт стоп система. Има система за батери мениджмънт. След дълг път му мерихме зареждането по друг повод, но показваше 13. От тая гледна точка ми е въпроса дали има шанс при по-новите астри да е така или просто алтернатора е фира.

поздрави.

Аз сега видях, че е 1,7 дти. Моя грешка. При тая кола колегата к опел е прав, че е характерно това. Моя грешка. Не знам защо реших че говорите за 1,7 цдти
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 06 април 2015 - 15:01
Отговори

Гостvan_* 06 април 2015 - 20:59

 k opel e, на 04 април 2015 - 23:29, каза:

Провери първо състоянието на генератора. При повреда на генератора няма кой да изключи релето за греене на свещите и оттам стават аномалии. Премери след старт зареждането с мултицет и пиши.
Отговори

Гостvan_* 06 април 2015 - 21:05

При диагностика се оказа, че проблема за оборотите на двигателя игае роля електронния блок, който е прикрепен до ГНП
Възможно ли е това да е причината за оборотите на опел астра 1.7 DTI isuzo
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 април 2015 - 19:26

Колега, много ни затрудняваш. Първо уточни само стрелките ли се движат или наистина двигателя мени обороти. Дори и да има проблем със компютъра няма начин това да влияе на зареждането и на стрелката на километража.
Отговори

Гостvan_* 07 април 2015 - 22:00

 dimitarmark, на 07 април 2015 - 19:26, каза:

Колега, много ни затрудняваш. Първо уточни само стрелките ли се движат или наистина двигателя мени обороти. Дори и да има проблем със компютъра няма начин това да влияе на зареждането и на стрелката на километража.





Уточнявам се подробно колега! Оборотите на двигателя се менят, оборотомера също играе, стрелката на километража също се мени, както и свети лампичката на ABS, зареждането е добре. Вече не разбирам на кои версии за съответния проблем да приемам, едни твърдят, че проблема е в електронния блок, други, че е от ГНП.Ако е от електронния блок който се намира до ГНП как мога да разбера?
Мнението беше редактирано от van: 07 април 2015 - 22:01
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 08 април 2015 - 09:59

Дали е блока управляващ ГНП или е нещо друго трябва да се разбере със диагностика. С педалите не ти ли излиза грешка?
АБС-а няма начин да го разбереш какво е докато не закачиш някакъв диагностичен кабел, но аз бих заложил на предна лява главина. Оттам километража взема показания и щом и той се ебава най вероятно е тя.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg