Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Oпел Астра G не пали

Niksan1978 снимка Niksan1978 25 февруари 2017 - 15:51

Здравейте имам следния проблем с моя автомобил опел астра г 82 коня.
Извенявам се предварително ако не ми е тук съобщението.

Така проблема е следния и тук в Бургас не могат да ми помогнат.
Сутрин много трудно запалва двигателя, след като запали ако реши ще изкара сив пушек с мириз на сурова нафта или на запалено масло (не мога точно да го определя съжалявам за което). След като заработи светла и чека на таблото със следната грешка за код P1211.След форсаж на двигателя всичко изчиства и дим и грешка на таблото.След което няма проблем с паленето и вървенето на колата .Автомобила е изминал така 40 000 км .Няма значение как ще спирам автомобила

Сменени части :
Подгревни свещи 4 броя
Сменени уплътнения на дюзите от входна страна към главата
сменени са и тетките за излишната нафта едното е само 9 лева
Сменени са и маркучи за излишната нафта.
Сменен е датчик на охладителната система (намира се на термостата)
направено е обслужване на автомобила.Правена е и профилактика на горивна система 50 литра нафта + 1/2 газ за горене.
Проверен но не е сменен датчика на външната температура дава разлика с телефона ми 3 градуса
Сложеха ми и клапан на единия маркуч на нафтата възвратен
Сменен и термостат ако има значение някакво

Работя в магазин за авто части и частите си ги получавам на доставни цени .

Някакви идей
Аз лично не мисля че е помпа а вие ? Колата си запазва вървенето.
Забравех да добавя струва ми се че си качила разхода на гориво с 1 литър в градци условия сега показва 9,3л /1000
Мнението беше редактирано от Niksan1978: 25 февруари 2017 - 16:00
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 25 февруари 2017 - 17:51

Колега, може ли да дадеш повече инфо:
-Как се появи проблемът? Изведнъж, постепенно или след смяна на нещо?
-Кога не иска да пали ? Само зимата, когато е студено или и лятото ?
-Как я палиш с дълго въртене на ключа или с бутане?
-Проверявал ли си дюзите ?
Аз имах горе долу подобен проблем само, че на един дизелов ситроен. След смяна на дехтунги на дюзи почна да пали по-трудно (с по-дълго, а после и с повече въртене на ключа). Майсторът, който я прави не можа да разбере откъде е проблема. После дойде зимата и колата съвсем спря да пали. Ако е по-топло времето горе долу палеше от ключа, ако е студено само с бутане на 2-ра - веднага тръгваше и излизаше черен облак. Проблемът се оказа в 2 от 4-те дюзи - връщат повече нафта, налягането там пада, а то е нужно при запалването. В официалния сервиз на Ситроен я прегледаха, но иначе проблема се хвана и с диагностиката на един познат. Отелно мисля, че имаше някакъв начин да откачиш тръбичките за обратна нафта, да ги сложиш в колби и да видиш колко връщат (дали е равномерно също), но ако има проблем с разпръсквачите, което пак води до подобни проблеми, така не може да се хване.

Честно казано не знам дали дизеловите опели имат проблеми с дюзите (дано не), но просто давам идеа.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 февруари 2017 - 20:21

А какво казва диагностиката на живи данни
Отговори

tuni снимка tuni 26 февруари 2017 - 11:12

Отиди при Митко и ще ти е оправи,сервиза му е на ул. Крайезерна и се казва ИНТЕРАУТО
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 26 февруари 2017 - 11:37

Моята връзка
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 февруари 2017 - 16:22

 Niksan1978, на 25 февруари 2017 - 15:51, каза:

Така проблема е следния и тук в Бургас не могат да ми помогнат.

Някой като каже така и ме хваща яд!
Предполагам че обикаляш по сервизите и искаш някой безплатно да ти каже как сам да си ремонтираш колата!
Отговори

Niksan1978 снимка Niksan1978 26 февруари 2017 - 17:11

 ivan_pop, на 26 февруари 2017 - 16:22, каза:

Някой като каже така и ме хваща яд!
Предполагам че обикаляш по сервизите и искаш някой безплатно да ти каже как сам да си ремонтираш колата!



Ха не но ми писна да давам по 15 лева и да няма промяня никаква.Включително и в Дженеръс ауто съм ходил но не могат да я засечат проблема.А и нали за това е форум да си помагаме, все някой може да се сблъскал с този проблем.Чакам ти да ми кажеш,къде да отида и да ми оправят колата ама не да ми кажат помпа или дюзи

 tuni, на 26 февруари 2017 - 11:12, каза:

Отиди при Митко и ще ти е оправи,сервиза му е на ул. Крайезерна и се казва ИНТЕРАУТО

Интер ауто не е ли само за японски автомобили ?

 dvasilev, на 25 февруари 2017 - 17:51, каза:

Колега, може ли да дадеш повече инфо:
-Как се появи проблемът? Изведнъж, постепенно или след смяна на нещо?
-Кога не иска да пали ? Само зимата, когато е студено или и лятото ?
-Как я палиш с дълго въртене на ключа или с бутане?
-Проверявал ли си дюзите ?
Аз имах горе долу подобен проблем само, че на един дизелов ситроен. След смяна на дехтунги на дюзи почна да пали по-трудно (с по-дълго, а после и с повече въртене на ключа). Майсторът, който я прави не можа да разбере откъде е проблема. После дойде зимата и колата съвсем спря да пали. Ако е по-топло времето горе долу палеше от ключа, ако е студено само с бутане на 2-ра - веднага тръгваше и излизаше черен облак. Проблемът се оказа в 2 от 4-те дюзи - връщат повече нафта, налягането там пада, а то е нужно при запалването. В официалния сервиз на Ситроен я прегледаха, но иначе проблема се хвана и с диагностиката на един познат. Отелно мисля, че имаше някакъв начин да откачиш тръбичките за обратна нафта, да ги сложиш в колби и да видиш колко връщат (дали е равномерно също), но ако има проблем с разпръсквачите, което пак води до подобни проблеми, така не може да се хване.

Честно казано не знам дали дизеловите опели имат проблеми с дюзите (дано не), но просто давам идеа.


Ами като не се сещам дали е постепенно или изведнъж това е преди 3 години.

-Кога не иска да пали ? Само зимата, когато е студено или и лятото ? -> когато е студено при 1-то запалване стопли ли антифриза няма проблем след това

-Как я палиш с дълго въртене на ключа или с бутане? -> Дълго въртене на ключа

-Проверявал ли си дюзите ?-> НЕ
Единственото което се сещам е когато нафтата беше 3 лева и после започнаха да я намаляват рязко
Мнението беше редактирано от Niksan1978: 26 февруари 2017 - 17:27
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 февруари 2017 - 17:39

Много ми прилича на въздух. Естествено, няма как да съм сигурен, особено на фона на 1211, ама все пак. И нищо не ти пречи да провериш показанията на МАП-а и инсталацията му, и да вземеш друг поне за проба.
И скромното ми мнение е да не пипаш дюзите, освен ако нафтата в горивния филтър не е станала черна.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 февруари 2017 - 19:55

 Niksan1978, на 26 февруари 2017 - 17:11, каза:

Ха не но ми писна да давам по 15 лева и да няма промяня никаква.Включително и в Дженеръс ауто съм ходил но не могат да я засечат проблема.А и нали за това е форум да си помагаме, все някой може да се сблъскал с този проблем.Чакам ти да ми кажеш,къде да отида и да ми оправят колата ама не да ми кажат помпа или дюзи

За съжаление не мога да ти кажа къде е проблема.Аз от дизели не разбирам.
Мисля че начина е да намериш добър майстор,оставяш му колата за колкото му е нужно време и майстора да търси проблема.
А аз не съм сигурен,че в официалните и лъскавите сервизи са най-добрите майстори!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 февруари 2017 - 20:55

В официален сервиз на два пъти не можаха да ми открият проблем с въздух и скъсан вакуум. За проблема с въздуха набедиха няколко датчика и нищо. За проблема с вакуума то не беше дебитомер, то не бяха ваккумните соленоиди, абе чудо. И нищо. Само искаха едни пари, доста пари.
Отговори

Niksan1978 снимка Niksan1978 27 февруари 2017 - 11:24

 tisho.74, на 26 февруари 2017 - 17:39, каза:

Много ми прилича на въздух. Естествено, няма как да съм сигурен, особено на фона на 1211, ама все пак. И нищо не ти пречи да провериш показанията на МАП-а и инсталацията му, и да вземеш друг поне за проба.
И скромното ми мнение е да не пипаш дюзите, освен ако нафтата в горивния филтър не е станала черна.


Добре , ще взема еднин за пробва и в сряда ще ти кажа.Сменени за маркучите за излишната нафта + оплътнения на о пръстените на главата + теткике за нафтата

 tisho.74, на 26 февруари 2017 - 20:55, каза:

В официален сервиз на два пъти не можаха да ми открият проблем с въздух и скъсан вакуум. За проблема с въздуха набедиха няколко датчика и нищо. За проблема с вакуума то не беше дебитомер, то не бяха ваккумните соленоиди, абе чудо. И нищо. Само искаха едни пари, доста пари.


При мен искат да ми свалят помпата защото било ОПЕЛ значи е помпа ама аз нали съм си устат и викам 40 000 км и не е умряла, а те майсторите казват еми имаш късмет и обикновенно до тук свършвам разговора и викам ок колко ти дължа за диагностиката и си тръгвам

 tisho.74, на 26 февруари 2017 - 20:55, каза:

В официален сервиз на два пъти не можаха да ми открият проблем с въздух и скъсан вакуум. За проблема с въздуха набедиха няколко датчика и нищо. За проблема с вакуума то не беше дебитомер, то не бяха ваккумните соленоиди, абе чудо. И нищо. Само искаха едни пари, доста пари.


Как ти се струва датчик на колянов вал да се ебава с мен каква ще е неговата грешка за код и дали няма да работи само когато стопли както при мен .Знам че следи цилиндрите в каква позиция се намират ?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 февруари 2017 - 11:34

Колега, трябва да се види в аутодатата точно за тоя мотор какво значи тая грешка. Тук в темата пише, че е свързано с налягането на горивото. Възможно е да е позапекъл клапана, може и за смяна да е. Едва ли е нещо друго. Слагай добавки и масло и се надявай да го смаже. Ако отидеш в дизел сервиз, помпата може да се закачи на диагностика директно на нейната букса и там да ти кажат дали си изпълнява командите. Моята препоръка е да я закараш вечерта и сутринта майстора да я види студена. Също така на живи данни като прави проблема, има ли разлика между дизайаред инжекшън старт и реалния примерно?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 февруари 2017 - 11:35
Отговори

Niksan1978 снимка Niksan1978 27 февруари 2017 - 12:02

 Ne6to Smisleno, на 27 февруари 2017 - 11:34, каза:

Колега, трябва да се види в аутодатата точно за тоя мотор какво значи тая грешка. Тук в темата пише, че е свързано с налягането на горивото. Възможно е да е позапекъл клапана, може и за смяна да е. Едва ли е нещо друго. Слагай добавки и масло и се надявай да го смаже. Ако отидеш в дизел сервиз, помпата може да се закачи на диагностика директно на нейната букса и там да ти кажат дали си изпълнява командите. Моята препоръка е да я закараш вечерта и сутринта майстора да я види студена. Също така на живи данни като прави проблема, има ли разлика между дизайаред инжекшън старт и реалния примерно?

здрасти слагал съм масло двигателно и газ за горене както и добавки на бардал за горивната система която е за 60 литра съм я наливал в 30 литра нафта уж с надежда нещо да стане или да се развали повече и да знам кое е но няма промяна .На живи данни колата е добре ама аз като не разбирам това ми казват това и аз казвам.
В бургас сервиз за дизел в лозово но нещо чувам че са развалили качеството си на ремонт, някой ако знаеш казвай то се е видяло че пак 15 ще заминат .
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 февруари 2017 - 12:17

Има много неща на помпата, които могат да се видят само при директна диагностика. Това става като през самата букса на помпата, не през ОБД-то. Слагай двутактово масло, а не двигателно. Важно е да се гледа колата когато прави проблема. Явно като загрее не го прави. Така никой не може да ти каже какво е.
Отговори

Niksan1978 снимка Niksan1978 27 февруари 2017 - 12:43

 Ne6to Smisleno, на 27 февруари 2017 - 12:17, каза:

Има много неща на помпата, които могат да се видят само при директна диагностика. Това става като през самата букса на помпата, не през ОБД-то. Слагай двутактово масло, а не двигателно. Важно е да се гледа колата когато прави проблема. Явно като загрее не го прави. Така никой не може да ти каже какво е.


Благодаря ето къде ми е била грешката в маслото :(
Да проблема е само сутрин и само при 1-во запалване после няма проблем и колата си върви.
Всички диагностики на който съм бил за през ОБД-то.
в сервиза на опел в Бургас дженеръс ауто не можаха след една седмица да я разберат какво и е
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2017 - 16:26

http://bgdiagnostica...ika-gm-dtc.html
Тук пише друго за 1211- MAF Circuit Intermittent High
с други думи MAF. Обаче може да си е наред, а връзките да не са.
Обаче от МАФ да не запали не ми се вярва. От датчика на коляновия вал познавам поне двама, на които колите им спряха да палят- едната е с Y20DTH, другата е с Y22DTR.
Още нещо се сетих. Буксата на този датчик (за коляновия вал) е отпред пред главата, хваната на една ламарина, и често се омаслява ако ти пропуска масло от гарнитурата на капака на клапаните или някъде там, също ако пуска от гарнитурата на колектора. Имаше случай във форума при който от това омасляване ставаше нещо такова и след хубаво измиване на буксата проблема изчезваше.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 февруари 2017 - 16:29
Отговори

Niksan1978 снимка Niksan1978 27 февруари 2017 - 17:18

 tisho.74, на 27 февруари 2017 - 16:26, каза:

http://bgdiagnostica...ika-gm-dtc.html
Тук пише друго за 1211- MAF Circuit Intermittent High
с други думи MAF. Обаче може да си е наред, а връзките да не са.
Обаче от МАФ да не запали не ми се вярва. От датчика на коляновия вал познавам поне двама, на които колите им спряха да палят- едната е с Y20DTH, другата е с Y22DTR.
Още нещо се сетих. Буксата на този датчик (за коляновия вал) е отпред пред главата, хваната на една ламарина, и често се омаслява ако ти пропуска масло от гарнитурата на капака на клапаните или някъде там, също ако пуска от гарнитурата на колектора. Имаше случай във форума при който от това омасляване ставаше нещо такова и след хубаво измиване на буксата проблема изчезваше.


Почистих с контактен спрей на VALVOLINE няма промяна .ОБАЧЕ самия датчик отвора му беше станал малък като карфица него датчика го измих с обезмаслител и отвора се отпуши но резултата е 0.
Единия пин на датчика за коляно вал е ръждасял не знам как да го оправя само леко с отвертка го изчистих и до там.

Днеска пробвах с нов ДЕБИТОМЕР Няма промяна

Намерих човек в Айтос който има букса която се включва към помпата и по този начин я проверяват самата помпа
Някой чувал ли е за такива неща или ме мятат отново
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 февруари 2017 - 17:31

 Niksan1978, на 27 февруари 2017 - 17:18, каза:

Почистих с контактен спрей на VALVOLINE няма промяна .ОБАЧЕ самия датчик отвора му беше станал малък като карфица него датчика го измих с обезмаслител и отвора се отпуши но резултата е 0.
Единия пин на датчика за коляно вал е ръждасял не знам как да го оправя само леко с отвертка го изчистих и до там.

Днеска пробвах с нов ДЕБИТОМЕР Няма промяна

Намерих човек в Айтос който има букса която се включва към помпата и по този начин я проверяват самата помпа
Някой чувал ли е за такива неща или ме мятат отново


Нали за това ти говоря цял ден... все пак трябва да я гледа студена! Ако я закараш като си работи добре файда няма да има.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2017 - 17:35

 Niksan1978, на 27 февруари 2017 - 17:18, каза:

Почистих с контактен спрей на VALVOLINE няма промяна .ОБАЧЕ самия датчик отвора му беше станал малък като карфица него датчика го измих с обезмаслител и отвора се отпуши но резултата е 0.
Единия пин на датчика за коляно вал е ръждасял не знам как да го оправя само леко с отвертка го изчистих и до там.

Днеска пробвах с нов ДЕБИТОМЕР Няма промяна

Намерих човек в Айтос който има букса която се включва към помпата и по този начин я проверяват самата помпа
Някой чувал ли е за такива неща или ме мятат отново

За последното- не, не те мятат. По принцип така се чете директно помпата по К-линия. Това е истинското четене на помпата.

Това с ръждата на пина на куплунга на датчика на коляновия вал не ми харесва изобщо. Много е вероятно там да има проблем с контакта. Нещо такова съм оправял по следния начин: разглобяване на куплунга, почистване с шкурка на пиновете, калайдисване с използване на киселина и всичко заспа. Основния проблем е разглобяването на куплунга, другото е детска игра. Киселината беше за неръждавейка, като след това е важно да се отстранят всички остатъци от киселината.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 февруари 2017 - 17:35
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 27 февруари 2017 - 21:03

 tisho.74, на 27 февруари 2017 - 17:35, каза:

За последното- не, не те мятат. По принцип така се чете директно помпата по К-линия. Това е истинското четене на помпата.

А каква е баш помпата?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg