Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Как се обезвъздушава хидравликата

Jelev снимка Jelev 21 май 2009 - 10:17

Проблема е следния, спука ми се казанчето за хид. течност и изтече течноста, смених казанчето налях течност, но сега като вуртя волана и хидравликата много вие, предполагам че е от въздух в системата......?
Ако някои има идея от какво може да вие да казва
Мнението беше редактирано от Jelev: 21 май 2009 - 17:17
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 21 май 2009 - 10:32

Нормално е да вие на пълен ляв/десен завой, все пак тогава помпата се товари най-много, а иначе се обезвъздушава с отворена капачка на казанчето, при запален двигател, и се върти волана пълен ляв/десен завой на място и ако има въздух в системата ще излезе на мехурчета. При нирмални условия отнема около 10 минути.
Отговори

lorda снимка lorda 21 май 2009 - 10:57

Колегата каза как се обезвъздушава. Аз искам да питам какво масло наля?
Отговори

Jelev снимка Jelev 21 май 2009 - 11:19

Колега мерси много, ще пробвам, идеята ми беше че вие не при пълен ляв/десен, а винаги като тръгна да въртя волана дори и малко... а за маслото, ATM е за хидравлични и кормилни системи от бензиностанция Лукоил цената му е 11 лв, червено на цвят, купувам от него вече 3 пъти защото или губя старото или нещо все става, но нямам проблеми с него
Мнението беше редактирано от Jelev: 21 май 2009 - 11:20
Отговори

lorda снимка lorda 21 май 2009 - 11:28

Имах предвид че маслото трябва е читаво защото е много важно специално за хидравликата. Имахме подобен случай на Фронтера задния диференциал чукаше по завоите и след смяна на маслото с Castrol спря всякакво чукане.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 21 май 2009 - 12:34

 Jelev, на 21 May 2009, 12:19 PM, каза:

Колега мерси много, ще пробвам, идеята ми беше че вие не при пълен ляв/десен, а винаги като тръгна да въртя волана дори и малко... а за маслото, ATM е за хидравлични и кормилни системи от бензиностанция Лукоил цената му е 11 лв, червено на цвят, купувам от него вече 3 пъти защото или губя старото или нещо все става, но нямам проблеми с него



Да, маслото трябва да е червено за хидравлика, най-добре е Dextron 3, но и това на Лукойл не е лошо. Това, което искам да те питам е как ти се е спукало казанчето? Да не би проблема да е другаде (помпа, рейка) и сега да не се получи нищо.
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 21 май 2009 - 13:07

аз пък съм виждал коли и с жълто хидравлично масло , и е изключително важно да се долива от същия вид/цвят масло , аз спуках тръба на хидравликата преди време и след като ги смениха наляха ново кастрол , пак червено , тъй като предишното беше червено , ако е било жълто , съответно се слага жълто , а колегата Желев да си прегледа маркучите които му излизат от казанчето дали са добре затегнати ,че моя "майстор" ги беше позабравил и сълзяха :20ashley_results:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 21 май 2009 - 13:22

Моя клиентка пък си сипа двигателно масло във хидравликата и освен, че волана беше по-лек нищо не се случи. Което не означава, че трябва да го правите.

Обезвъздушаването става на затворена капачка, освен ако не искате маслени пръски, 2-3 оборота открай докрай са напълно достатъчни за да се обезвъздуши.
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 май 2009 - 13:30

Първо ако разбирам правилно въпроса от заглавието: "Как се обездушава хидравликата", човека иска да и изкара душата и незнам тогава защо вопще е сипал масло. Ако обаче иска да я обезВЪЗдуши трябва както е казал AlexMav трябва да повърти малко пълно ляво-пълно дясно на място при запалена кола или да покара половин час в Сф.

 AlexMav, на 21 May 2009, 02:22 PM, каза:

Моя клиентка пък си сипа двигателно масло във хидравликата и освен, че волана беше по-лек нищо не се случи. Което не означава, че трябва да го правите.

Мой приятел пък си сипа зелена течност за хидравлики в казанче с червена и така вече над 20хил. км и нищо...
Отговори

Jelev снимка Jelev 21 май 2009 - 17:22

Казанчето ми се счупи при удара, а за заглавието се извинявам.... нещо съм се разсеял.
Мерси на всички отзовали се...утре ще повъртя геврека малко да видиме какво ще стане, защото днес когато я запалих, и рещих да врътна волана направо се изплаших и я изгасих веднага.
Отговори

mladen123 снимка mladen123 21 май 2009 - 17:51

здравей най безболезнено за колата е да напълниш казанчето на максимум и въртиш волана пълен лев пълен десен с отворена капачка и загасен двигател около 10 пъти и ако спадне нивото пак наливаш ако не е имала проблеми преди удара и сега няма да имаш а след удара карал ли си я с спукано казанче успех
Отговори

Jelev снимка Jelev 21 май 2009 - 23:00

след удара не е карана, само днес я запалих и двигателя си е чук, ама виеше хидравликата....
Отговори

Jelev снимка Jelev 22 май 2009 - 11:10

Проблема е отстранен, мерси на отзовалите се колеги..... помогнахте ми :20ashley_results:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg